O Pennywafelhuis krijgt eerste digisteunpunt Actueel Iedereen wint bij quiz van Vlijt en Volharding 9 ZBBUZZ komt op bezoek Informatie monumenten Reizende studenten De natuur op jouw foto Wie wil er nog boer worden? Spelochtend met een praatje Cursus imago De Faam WOENSDAG 12 FEBRUARI 2020 VALENTIJNSDAG WALCHEREN KORT Theo Rietveld De kunstenaars Marlou Pluij- maekers en Anda van Riet begonnen in 2015 met het Pennywafelhuis. Het project heeft een (naai) atelier, markthal, tuin en eettafel. En nu breidt het uit met een di gisteunpunt. De opening staat gepland voor 14 februa ri 2020. Er zijn ook dringend vrijwilligers nodig. MIDDELBURG-Omstreeks het middaguur loop ik de garage binnen van het 250 apparte menten tellende Meanderhof- complex. Vrijwilligster Ria is druk bezig. Een uitgebroken muur zorgt voor een doorgang naar het Pennywa fel huis. In de huiskamer heeft Beppie net haar zelfgemaakte soep klaar gezet. Marlou, Anda en onder getekende schuiven ook aan. In 2015 nam Kunsteducatie Walcheren de opdracht aan om het Pennywafelhuis te starten. Het is een laagdrem pelige voorziening in de wijk Dauwendaele waar buurtbe woners elkaar kunnen treffen. Kunst maakt het verschil en vindt antwoord op maatschap pelijke vragen. Marlou: "Nu zit ten we op nummer 184738e op de begane grond met een ga rage en tuin". Anda: "We kre gen subsidie van de gemeente Middelburg en Woongoed zorgde voor de behuizing". Marlou: "Woongoed ziet de meerwaarde van ons project. Wij zijn de spin in het web van de wijk". De kracht van de formule is de eenvoud; met weinig onder steuning snel besluiten nemen en uitvoeren. Ze wonnen vo rig jaar de Zeeuwse Kern met Pit Prijs ter waarde van €1500. Anda en Marlou hebben in dit jubileumjaar grootse plan nen. Anda noemt ze op: ix in de maand een kinderate lier waarbij een professionele kunstenaar met de kinderen aan de slag gaat; er zijn plan nen om samen te werken met het Zeeuws Museum, die heb ben ook een (ambachten) ate lier en nu dan ook het digitale steunpunt in de wijk, met hulp van Jacqueline Oude Hesselink uit Goes. Vanaf 14 februari is er tweewekelijks op vrijdagoch tend het digitale steunpunt; zijn vrijwilligers aanwezig om bezoekers wegwijs te maken op digitaal gebied. Het PWH is geopend op ma en vr van 10-12 en op di en do van 10-15 uur. Op zaterdag 15 februari organiseert Muziekvereniging Vlijt en Volharding voor de 4de keer haar Valentijnsconcert. OOST-SOUBURG - leder jaar wordt rond Valentijnsdag de liefde voor muziek in een an derjasje gegoten. Dit jaar is ge kozen om in de vorm van een quiz kennis over muziek te tes ten en te delen. Vooral om veel plezier te beleven aan de grote variatie aan muziek en het pu bliek deze keer ook een actieve rol te geven. Bezoekers krijgen een code om in te loggen bij Ka hoot!, om mee te kunnen doen met het spel. Vervolgens zijn er vragen aan de hand van een muziek stuk of een fragment daarvan en moet men raden naar het goede antwoord. Het is nood zakelijk dat iedereen in het publiek zijn mobiele telefoon meebrengt. Het is een concert met alle le den van de hele vereniging van beginners tot gevorderden, dus samenspeelensemble en leerlingen, slagwerkensemble, jeugdorkest en fanfare. Afwis selend zullen de verschillende orkesten de nummers spelen. Het concert is vanaf 19.30 uur in de Historische kerk aan het Oranjeplein van Oost-Souburg. De toegang is gratis. Fanfare Vlijt en Volharding tijdens een concertconcours. FOTO: VLUT EN VOLHARDING De ZBBUZZbezoekt de woonkernen vn de gemeente Veere. VEERE - De Z8BUZZ, de nieuwe bus van ZB| Planbureau en Bi bliotheek van Zeeland, bezoekt iedere maand de woonker nen van de gemeente Veere. In deze bus kunnen bezoekers antwoorden krijgen op vragen over hun smartphone, tablet, e-reader of laptop. Verder is de ZBBUZZ een informatie punt bedoeld voor mensen die moeite hebben met het vinden van overheidsinformatie zoals bijvoorbeeld huur- en zorg- toeslag, rijbewijs, (verkeers) boetes, pensioen en uitke ring. De ZBBUZZ is ook de plek waar mensen terecht kunnen als ze beter Nederlands wil len kunnen lezen, spreken en schrijven, of als taalvrijwilliger aan de slag willen. De mede werkers weten waar ze een taalcursus of een taaimaatje kunnen vinden. De dienstrege ling van de ZBBUZZ is terug te vinden op www.dezb.nl VEERE - De gemeente Veere houdt samen met Erfgoed Zee land een informatieavond over de financiële ondersteuning van eigenaren van rijksmonu menten op dinsdag 18 februari 2020, van 19.30 tot 22.00 uur in de raadzaal van het oude stad huis aan de Markt 5 in Veere. De financiële ondersteuning van eigenaren van rijksmonu menten is per 1 januari 2019 ingrijpend gewijzigd. De fisca le aftrek voor rijksmonumen ten is komen te vervallen en hiervoor in de plaatst is er een nieuwe subsidieregeling. Ook de Subsidieregeling instand houding monumenten (Sim) is aangepast. Het Nationaal Restauratiefonds heeft diverse nieuwe financiële producten op de markt gebracht. Tijdens de informatieavond geven Erf goed Zeeland, het Nationaal Restauratiefonds en de Mo numenten wacht presentaties over de financiële mogelijkhe den voor het in stand houden van uw monument. Bent u eigenaar van een rijksmonu ment en wilt u meer te weten komen over deze regelingen? Meld u dan voor 13 februari aan voor deze informatieavond via e-mail: m.verduijn(S)veere.nl. MIDDELBURG - Schonere, snellere en slimmere vervoer smiddelen en deelsystemen worden steeds belangrijker in onze maatschappij. Behoeften van studenten vragen om an dere, soms nieuwe, oplossin gen. Het mobiliteitssysteem zoals het nu werkt, past daar om steeds minder bij de hui dige tijd. De Provincie Zeeland start met een onderzoek naar de mogelijkheden om het ver voersaanbod beter af te stem men op de behoefte van de Zeeuwse reiziger. Op basis van reisgegevens en andere data wil de Provincie zorgen dat Zeeuwen slimmer, sneller en veiliger kunnen reizen. Met als eerste focus: het onderwijs. De Provincie Zeeland vraagt met het project 'Smart Mobility On derwijs Zeeland' aan studen ten van Scalda Groen in Goes om vanaf februari anoniem hun reisgegevens via een app te delen. Studenten kunnen feedback geven op de geregis treerde reizen in de app. Bij voorbeeld als ze moet wachten omdat de aansluiting met het openbaar vervoer tegenzit of wanneer ze met iemand ge- carpoold hebben. Daarmee wordt de data nog waardevol ler. Meer informatie over het project op hoeslimreisjij.zeel- and.nl. WALCHEREN - Dit voorjaar verzorgt IVN Walcheren de Ba siscursus Natuurfotografie. De cursus is bedoeld voor mensen die iets meer willen dan alleen maar een plaatje schieten in de natuur. Als je een camera hebt met de mogelijkheid om diafragma en sluitertijd zelf in te stellen, dan kan je al deelne men. De cursus bestaat uit drie theorieavonden op 11 maart, 25 maart en 1 april in CSW van de Perre, Griffioenstraat 17. 4334 BK Middelburg en drie prak tijkmorgen op 14 maart, 28 maart en 4 april. Het inschrijf geld is 70 euro voor IVN-leden en 90 euro voor niet-leden. Aanmelding en informatie bij Arjen Hartog (a.m.hartog@ gmail.com of 06-33742545) MIDDELBURG - Op woens- dag 19 februari aanstaande opent Han Wiskerke van de Wageningen Universiteit de Jean Monnet lezingenserie die UCR organiseert over de toe komst van ons voedsel. In de openingslezing kijkt socioloog Han Wiskerke naar verleden, heden en toekomst van de Zeeuwse boer. Woensdag 4 maart spreekt Joreintje Mac- kenbach vervolgens over de verleidelijke voedselomgeving. Consumptiesocioloog Hans Dagevos sluit de serie op 1 april af met de vraag of vlees nog toekomst heeft. Steeds meer mensen zeggen minder vlees te eten. Maar de vleescon- sumptiecijfers blijven hoog in Nederland. Dagevos neemt u mee in de wereld van de car nivoren, flexitariërs en vega- nisten en presenteert de meest recente trends.Lokatie: UCR, in gang Markt. Inloop vanaf 19.00 uur. Lezing van 19.30-20.30. Toegang gratis, graag aanmel den via reception@ucr.nl. VLISSINGEN - Op woensdag 19 februari bent je van harte welkom in ons inloophuis in Vlissingen voor koffie, thee, praatje en spelletjes als bil jarten, sjoelen, rummikub, dammen, schaken et cetera. Het inloophuis aan de Bad huisstraat 60 is geopend van 10.00 tot 12.30 uur. Tevens elke maandag en vrijdag van 10.30 tot 15.00 uur. VLISSINGEN - Binnenkort start de Zeeuwse Volksuniversiteit met een cursus Imago. Wan neer je de juiste kleding draagt geeft dat zelfvertrouwen en voldoening wanneer je in de spiegel kijkt. Welke kleding geeft het WOW-effect, waar door je complimenten krijgt met de juiste kleding? Imago is de optelsom van de bin nenkant, de buitenkant en de overkant. We kijken naar je figuurtype, je gezichtsvorm, je primaire 8c secundaire stijl én wat je verlangen is om uit te stralen. Wat zijn je groot ste kwaliteiten en hoe laat je dat zien in je kleding? We gaan voor een 'kast die bij jou past'. Bepaal je kwaliteiten en verlangen als start van de zoektocht naar jouw unieke kledingstijl. De cursus bestaat uit 2 lessen van 3 uur en wordt gegeven door Kleur Stijl con sulente Jannie Boer op woens dag 4 en 11 maart van 9.00 -12.00 uur. Inschrijven via www. volksuniversiteitzeeland.nl/ algemeen/kleur-en-imago/ Marlou Pluijmaekers (midden) samen met bewoners in het atelier van het Pennywafelhuis FotoAnda van Riet

de Faam | 2020 | | pagina 13