O Uit op Walcheren 1 m Aanstormend cabarettalent Ode aan gouden jaren popmuziek Uitnieuws Muzikale voorstellingen in Ritthem VanWyck: donkere folk met gouden rand tPeetman in Le Penseur Lekker zitten in Ritthem Byzantijns WOENSDAG 29 JANUARI 2020 De Faam THEATERS AAN ZEE IN RITTHEM •V Met hun eerste theatervoor stelling veroverden de Meisjes met de Wijsjes het hart van de theaterbezoeker. In hun twee de voorstelling Moerstaal lig gen de tegeltjes in scherven en proberen zij de stukken aan elkaar te lijmen. De woorden hebben een andere volgorde gekregen en de liedjes zijn nog brutaler. Wie denkt hun reper toire nu wel te kennen wordt enorm verrast. Laat je door de Meisjes met een zonnige lach de zaal te veriaten. Vrijdag 14 februari, De Ver wachting Ritthem www.theatersaanzee.com RITTHEM - Vanaf dit weekend staan in Theater De verwachting de nieuwe stoelen, die daar door een sponsoractie aangeschaft konden worden. Aan sluitend op de besloten onthulling is er zondag middag vanaf 15.00 uur een prachtig concert van het Cugnon Ensemble in het historische kerk je van Ritthem. Er worden twee quintetten gespeeld van Bruckner en Beethoven met medewerking van vi oliste Carta Leurs, bekend van het tv -programma Maestro. De nazit met de vertrouwde bitterballen is in het huiskamertheater. VLISSINGEN - Onder het mot to "With a little help from my friends' brengen vier Zeeuw se bands zaterdag 1 februa ri in De Piek een ode aan het gouden tijdperk van de pop en rock muziek* de jaren zestig en zeventig. De bands treden op ten bate van De Piek Met een vier uur durende show gaan ze terug naar de tijd waarin De Piek werd geboren en uitgroeide tot een toonaangevend podium voor alternatieve popmuziek Het is meteen ook het eerste evenement van een reeks ac tiviteiten in het kader van het vijftigjarig bestaan van De Piek De optredende bands zijn New Formation, Yesterday's Papers, Mood 66 en Busted Feet. Ze bestaan uit gerenommeerde Zeeuwse muzikanten, waar van de meesten al actief waren in de jaren 60 en 70, en staan garant voor een hoogstaande rockshow vol bekende pop en rock songs. De deuren gaan open om 20.00 uur, het optreden be gint om 20.30 uur. Toegangs kaarten kosten aan de deur 10 euro, in de voorverkoop zijn ze verkrijgbaar voor 7,50 euro via https//depiek. stager.nl/web/ tickets MIDDELBURG - Wat heb ben Brigitte Kaandorp, Jo- chem Myjer, Tim Fransen en Peter Pannekoek gemeen? Hun eerste stappen in ca- baretland zetten zij bij de Cabarestafette. De Cabarestafette geeft aan stormend cabarettalent de kans om voor een groot pu bliek te spelen, podiumerva ring op te doen en hun spel te verfijnen. Het is dé ideale MIDDELBURG - Het Zeeuws Byzantijns Koor Srétenieje verzorgt samen met het Cantorijkoor uit Hulst een uitvoering in de Petrus en Pauluskerk in Middelburg op zondag IS februari vanaf 15.00 uur. Kaarten zijn te bestellen via joswis@zeelandnet.nl en te koop in De Drvkkery in Middelburg. plek om jong talent te 'spot ten' Met drie acts en muziek van Pica DJ en DJ Skipper is geen avond hetzelfde en een verrassend leuke avond gegarandeerd! De deelnemers zijn de win naars van verschillende ca baretfestivals. Velen van hen zijn na Cabarestafette door gebroken en spelen al jaren de grootste zalen plat. Wie er tijdens deze Cabares tafette op het podium staan? Laatje maar verrassen. Ont dek drie aanstormende ta lenten voor de prijs van één! woensdag 12 februari 20.00 uur Schouwburg Middelburg www.zeelandtheaters.nl OOST-SOUBURG - Met haar warme stem, sterke teksten en donkere folk was de eer ste EP van VanWyck al een kleine sensatie op internatio nale muziekblogs. Critici ver geleken haar werk met dat van Leonard Cohen, Nathalie Merchant en Laura Marling. Haar eerste full length album "An Average Woman" dat in januari 2018 verscheen werd unaniem lovend ontvangen. Met vier sterren in het NRC, vijf sterren in het AD en een 8,5 in Heaven. "Ik ben altijd op zoek naar tegenstellingen, naar de achterkant van een verhaal, de verschillende facetten waaruit iets bestaat We willen graag duidelijkheid hebben in ons le ven, maar de waarheid is gril lig" Nu toert zij met haar band door Nederland en zaterdag 1 februari is ze vanaf 20.30 uur in Razzmatazz. Kaarten kosten 15 euro en zijn te bestellen via razzerve- ring@outlook.com Bruckner String Quintet in F Major en Beethoven Symp hony no. 7 in A Major String Quintet Arrangement. Eerste violiste is Carla Leurs, bekend van het tv-programma 'Mae stro' waarin zij concertmees ter was. Zondag 2 februari, 15.00 uur. Historisch kerkje, j Ritthem MIDDELBURG - Donderdag 30 januari om 20.00 uur presenteert de Middelburgse singer-songwriter Peetman zijn jongste EP Handpicked officieel in Le Penseur in Middelburg. Naast een akoestische set zijn er ook gastoptredens en een set met band The Wild Horses. Voor een goede opname van de geheel akoestische nummers is hij in oktober van afgelopen jaar naar de Middelburgse Fuzztone studios gegaan. Daar heeft hij met producer Mare Blom gezocht naar een authentiek geluid. Om extra aandacht te generen voor de release heeft Martijn Fincke een videoclip bij één van de nummers, Knocking, gemaakt. Gratis toegang. De EP is te beluisteren via www. peetman.com. FOTO: MARTIJN FINCKE

de Faam | 2020 | | pagina 8