Onvergetelijk Zeeuws Museum 88-jarige levert zijn rijbewijs vrijwillig in 9 Duurzaamheid in de kerk Film tijdens de scholenstaking zvu-cursus sociale media Informatie over warmtepomp Workshop crowdfunding Veel te doen op kinderboerderij Lekker j ammen in De Piek Oma's gebreide warme sokken Mee op reis door het heelal De Faam WOENSDAG 29 JANUARI 2020 WALCHEREN KORT MIDDELBURG - Onder de noemer Onvergetelijk Zeeuws Museum is er vrijdagmiddag 7 februari een gezellig en ontspannend uitje voor mensen met (beginnende) dementie en hun dierbaren. Door verhalen, herinneringen, associaties en ideeën te delen, brengt u met elkaar de kunstwerken tot leven. De speciaal hiervoor getrainde rondleider helpt u op weg met vragen en creatieve opdrachten. Om 14.00 uur is de ontvangst met een gratis kopje koffie in het Museumcafé. De rondleiding start om 14-30 uur en duurt een uur. De rondleiding is gratis, U betaalt alleen de entree 9,50 euro per persoon. Meer informatie en reserveren: rondleidingen@zeeuwsmuseum.nl of 0118 653000. MIDDELBURG - In de serie Gesprek op Zondagmorgen in de Doopsgezinde kerk te Mid delburg zal het in de komende periode gaan over de actuele noodzaak om tot een duurza me samenleving te komen. De eerste keer is op zondag 26 ja nuari om 10 uur. De inleider is dan Leo Leijnse. Hij zal spreken over de energietransitie bin nen de Zeeuwse industrie. Leo Leynse is senior be leidsmedewerker Duurzaam Ondernemen bij de Provin cie Zeeland. Onder 'industrie' worden in dit verband grote bedrijven bedoeld zoals Yara, Dow, North Sea Port. Leyn se zal ingaan op vragen als welke consequenties hebben de regel- en wetgeving op het terrein van milieu/klimaat voor deze bedrijven en hoe is daar bij de werkgelegenheid voor de toekomst veilig te stellen? In het Gesprek op de Zon dagmorgen, dat elke vierde zondag van de maand om 10 uur in de Doopsgezinde kerk wordt gehouden, komen on derwerpen aan bod op het snijvlak van levensbeschou wing, ethiek en samenleving, ledereen met belangstelling daarvoor, is van harte welkom om aan het gesprek deel te ne men, actief of als luisteraar. De toegang is vrij. Een vrijwillige bijdrage is zeer welkom. Na 57 jaar autorijden is het voor Sjaak Gabriëlse genoeg ge weest. De APK van zijn auto en zijn rijbewijs verlopen beide op 16 februari. MIDDELBURG - "Mijn eerste autootje kocht ik in 1963, een Fiat 600. Een rijbewijs had je in België toen niet nodig. Mijn rijbewijs haalde ik twee jaar later in Maastricht, samen met een collega beroepsmilitair van de luchtmacht. Ik heb in totaal negen auto's gehad: twee keer een Citroen en twee keer een Mazda. De andere merken wa ren: Audi, BMW, Ford Escort en Volvo. Mijn eerste zes auto's kocht ik nieuw en daar reed ik zo'n drie jaar mee. Ik heb één keer een aanrijding veroorzaakt, ben één keer ge holpen door de Wegenwacht, één keer aangehouden in Bel gië en heb een paar parkeer boetes moeten betalen, meer niet" Sjaak Gabriëlse (88) voelde zich het laatste jaar niet echt vei lig als hij naar familie reed in Domburg. "Met donker zie ik alles minder en het is me een paar keer overkomen dat ik bij rotondes fietsers of kinderen niet zag. En dan moet je ver standig wezen. Stoppen. Sinds vorig jaar heb ik een e-bike. Mijn kinderen en mijn bridge maten willen me halen en brengen als het moet. Sjaak adviseert zijn leeftijdsge noten: Rij zolang je het zelf nog veilig vindt. Sjaak Gabriëlse bij zijn groene Mazda. FOTO THEO RIETVELD VLISSINGEN - Op donderdag 30 en vrijdag 31 januari wordt er gestaakt in het basis- en voortgezet onderwijs. CineCi- ty vertoont tijdens die staking extra veel kinderfilms en haalt geld dan ook op voor Bio Va kantieoord tijdens voorverto ningen van 'Kruimeltje en de Strijd om de Goudmijn'. Naast 'Kruimeltje en de Strijd om de Goudmijn' vertoont CineCity deze dag nog veel meer extra kinderfilms zoals 'Dolittle''De grote slijmfilm' 'Spionnenge- heimen' en 'De grote slijmfilm'. MIDDELBURG - De Zeeuwse Volksuniversiteit verzorgt in Middelburg een nieuwe cur sus sociale media. Wilt u graag meer weten over het feno meen sociale media, welke er zijn en er zelf uiteindelijk ook mee kunnen werken? Dan bent u van harte welkom op de 3-delige cursus Social media voor beginners. Tijdens deze cursus leren wij u wat sociale media zijn, wat de mogelijk heden voor u zouden kunnen zijn en als u wilt, kunnen wij met u een profiel aanmaken. U bent echter niets verplicht. Voorwaarde als u dit wel wilt, is dat u al vaardig bent op uw eigen laptop, tablet of smartp- hone. De drie lessen van 2 uur worden gegeven door Danielle Tedegiorgis-Leijdekker vanaf vrijdag 31 januari van 10 tot 12 uur in samenwerking met de ZB in Middelburg. Voor meer informatie en opgave 0118 - 634800 of www.volksuniversiteitzeel- and.nl/computer/social-media WALCHEREN - Van 1 februa ri tot en met 31 maart houden ZMf en Zeeuwind informatie bijeenkomsten over warmte pompen met als doel mensen bewust te maken van het be lang van duurzame warmte. Ook willen de partijen het aanschaffen van een warmte pomp zo gemakkelijk mogelijk maken. Bezoekers kunnen zich vrijblijvend laten inspireren en informeren over duurza me energie. De bijeenkomsten zijn donderdag 13 februari in het Stadskantoor aan de Paul Krugerstraat lin Vlissingen van 20.00 tot 22.00 uur en maan dag 2 maart in De Zandput aan de zandput 5 in Seroos- kerke van 20.00 tot 2Z00 uur. De toegang tot de avonden is gratis. Aanmelden vooreen informatiebijeenkomst kan via de websitewww. hetwarmteeffect.nl MIDDELBURG - Door het aan- bieden van een gratis work shop Crowdfunding markeert het Prins Bernhard Cultuur fonds Zeeland het feit dat het matchfundingpartner van Voordekunst is geworden. Deze workshop is voor ieder een in Zeeland die een crowd- fundingscampagne wil starten om een creatief idee te reali seren. Aan de hand van goede voorbeelden en tips, uitdagin gen en valkuilen, word je per soonlijk begeleid bij het starten van je project. Meld je uiterlijk maandag 3 februari aan via de website van voordekunst of via de link aanmelden voor een gratis workshop. De work shop is donderdag 6 februari van 16.00 tot 17.30 uur in de Bi bliotheek van Zeeland aan de Kousteensedijk in Middelburg. MIDDELBURG-Wist je dat de kinderboerderij iedere dag leu ke activiteiten aanbiedt? Elke dag kan er volop geknutseld worden in de grote schuur, gezellig tussen de konijnen en cavia's, waar de glitters je tege moet komen. Vanaf 25 januari staan de pony's elke woens dag, zaterdag, zondag en iede re vakantiedag weer klaar voor een ritje. Tussen 14:00 uur en 15:00 uur kunnen de kleine re bezoekers een ritje maken, mits het weer dit toelaat en bij voldoende personeel. Hierna kan de boer geholpen worden bij het voeren van de boerde rijdieren. Voor de activiteiten wordt een kleine bijdrage ge vraagd, wat ten goede komt voor de dieren. Voor alle activiteiten bij elkaar zie www.kinderboer- derij-middelburg.nl VLISSINGEN - Op woensdag 29 januari vinden in Podium De Piek te Vlissingen weer de maandelijkse Jam Sessies plaats. De avond begint al om 19 uur met de Jampot Sessies, speciaal voor jonge en begin nende muzikanten tot en met 18 jaar. Daarna begint om 21 uur De Piek Jam, bedoeld voor muzikanten van alle leeftij den. De Jam Sessies bieden een podium aan iedereen die zin heeft om mee te doen. De Jampot is speciaal voor begin nende jonge muzikanten die ervaring willen opdoen in het samen spelen voor een welwil lend publiek Daarna komen de Tijdens de scholenstaking later deze week draait CineCity extra kinderfilms, waaronder Kruimeltje en de Strijd om de Goudmijn. meer ervaren muzikanten aan bod De organisatie is in han den van vijf jonge muzikanten die afgelopen seizoen al actief waren, zowel in De Piek als bij Podium Z in Veere. Met die laatste organisatie wordt nauw samengewerkt. De sessies zijn toegankelijk voor publiek. Deelname en toegang is gratis. WESTKAPELLE - Zaterdag 1 fe- bruari vanaf 13.30 uur staan de twee oudere jongeren Katrien en Kee klaar met een tafel vol eigen gebreide en gemaakte spullen in het Polderhuis. Een groepje dames heeft tijdens het handwerkcafé en de natte winterdagen volop zitten brei en. Daarnaast zijn de dames ook in het bezit gekomen van de laatste rol originele Zeeuw se klederdracht schortenstof die nog te verkrijgen was. Deze hebben ze verwerkt in pan- nenlappen maar ook hippe keukenschorten en kan even tueel ook per meter gekocht worden. VLISSINGEN - Als we ons op een heldere nacht buiten staan te verwonderen over de schoonheid van de ster renhemel, dan stellen we ons onherroepelijk de vraag: hoe groot is het heelal eigenlijk? Op 4 februari om 19.00 uur is er in Ter Reede in Vlissingen de lezing 'Hoe groot is het heel al?', verzorgd door de Sterren wacht. Deelnemers worden tijdens de lezing mee op een reis genomen door het heelal. Te beginnen bij de planeet die ze het beste kennen, de aarde. Daarna reizen ze door het zon nestelsel. Meer informatie op www.wvozorg.nl

de Faam | 2020 | | pagina 17