mm Mie STDPF^N. Het leek weer even oorlog in Vlissingen... De Faam WOENSDAG 29 JANUARI 2020 FILM v; - v 'lv Het leek eind vorige week weer oorlog in Vlissingen. Voor de opnamen van de film die 'De Slag Om De Schelde' die op 26 november in Amsterdam in première gaat was het gebied rond de Sint Jacobskerk, de Kerkstraat, Achter de Kerk en de Oude Markt hermetisch afgesloten en leek de klok terugge zet naar Dolle Dinsdag in september 1944- VLISSINGEN - Oud legerma- terieel en zo'n 85 figuranten waren ingezet om geduren de twee dagen scenes op te nemen die in de film kunnen worden gebruikt om een zo traditiegetrouw beeld te ge ven van die periode tijdens de Tweede Wereldoorlog. Halsoverkop Daags tevoren was men al be zig geweest met het camoufle ren van hinderlijke objecten om de omgeving zo authentiek mogelijk in beeld te kunnen brengen. Het moest er voor de Deze acteur trok tóch even zijn smartphone. filmopnamen zo uitzien of het 1944 was. Een flink karwei voor twee en een halve minuut film, want dat is uiteindelijk wat er in de film is te zien van de aftocht van Duitse soldaten uit Vlissingen na de invasie van de geallieerden en zo uiteinde lijk de bevrijding van Walche ren inluidde. Middelburg Op de filmset hebben zich de figuranten verzameld en wordt de scène opgenomen waarin de soldaten de stad ontvluchten in authentieke (leger)voertuigen, met paard en wagen en zelfs op de fiets. Aangeleverd door toneel- en film rekwisietenondernemer Ad Petiet uit Middelburg. Het moet er allemaal zo echt mo gelijk uitzien. De met zand zakken afgebakende Sint Jacobskerk dient als hoofdde cor voor de opnamen. Maar het productiebureau Levitate heeft ook al opnamen gemaakt voor de 'Zeeuwse' film op loca- Voor de zoveelste keer op dezelfde dag trekken de acteurs en figuranten hun 'rondje rond de kerk'. FOTO'S- FRANK HUSSLAGE ties in Litouwen, waar de strijd om de Sloedam werd opgeno men, Schouwen-Duiveland, Friesland, Veere en Sint Trui den. Aan het begin van deze week werden 'Vlissingse' op namen gemaakt rondom het Hofplein in Middelburg. Het beeld door de cameralenzen is vaak toch anders dan dat je het als toeschouwer ziet 'Buiten beeld' De crew moet er vooral voor zorgen om personen, zo als belangstellende omstan ders 'buiten beeld' te houden. Want bij dit soort opnamen is het vooral belangrijk om de sfeer en het beeld van toen in beeld te brengen. Daar waren twee dagen voor uitgetrok ken. Maar de filmcrew is een hele week in touw geweest om vooral het decor aan te passen en storende elemen ten zoals verkeersborden en andere 'moderne objecten' te verwijderen. Je moet er na al dat werk toch niet aan denken dat in de setting van de jaren '40 ineens een voorbijganger met een smart-phone in beeld verschijnt... OVER DE FILM 'DE SLAG OM DE SCHELDE' Producent van de film 'De Slag Om De Schelde' is Alain de Levita (1959). De Levita komt uit een theater en filmfamilie. Hij is een tweelingbroer van musicalproducent Robin de Levita en zoon van Loek de Levita en Merel Laseur en kleinzoon van acteur Cees Laseur en actrice Mary Dresselhuys. De film 'De Slag Om De Schelde' moet één van de grootste Ne derlandse oorlogsfilms ooit worden. Het budget voor deze productie is 14 miljoen euro, waaraan de Provincie Zeeland 400.000 euro aan bijdraagt Alain de Levita is naast filmproducent voor Levitate Film ook televisie producent en regisseur. Hij maakte in het verleden de televisieserie 'Baantjer' en talloze televisieseries en was regisseur van verschil lende speelfilms, waaron der 'Bankier van het verzet' (2017). 'De Slag Om De Schelde' gaat op 26 november in Amsterdam in première. TEKST: Gerard van der Hoeven FOTO's: Frank Husslage. VLISSINGEN - Al weer vijfjaar geleden publiceerden we de eerste tekening van Leuntje en Merien van de hand van cartoonist Jan-Willem Hament. Vandaag sluiten we deze serie af, het is tijd voor weer eens wat anders in de krant. Sinds 1 januari reserveren we een halve pagina voor de mooiste foto's van uw hand.

de Faam | 2020 | | pagina 13