Zeeuwen, schreeuw het van de daken 13 Openbare repetitie Walcheren Breien voor je Buur(t) Cursus Duits horeca en toerisme Foto's in de bibliotheek Wedstrijd Apenkooien De Faam WOENSDAG 22 JANUARI 2020 Er gebeuren gave dingen in Zeeland EEN COMMUNITY VOOR BETROKKEN EN ACTIEVE ZEEUWEN DE ZEEUWSE VACATUREBANK OMBUDS Rachel van Westen Zeeuwen zijn bescheiden. Ze schreeuwen het niet van de da ken wanneer ze ergens in uitblinken. Daardoor heerst er in de rest van Nederland wel eens het idee dat Zeeland een beetje een 'dooie' provincie is waar weinig gebeurt. Wij Zeeuwen weten wel beter. Toch doen we onszelf tekort met die ingetogen houding. Want als wij Zeeuwen niet rondbazuinen waar we goed in zijn, hoe moeten anderen dan onze kwaliteiten ontdekken? "Zeeuwen mogen besteen bé- tje brutaler worden en meer de samenwerking opzoe ken", vindt Jim Goedhart Hij is, samen met Frederik Sinke, oprichter van De Zeeuwse Con nectie, een community voor betrokken en actieve Zeeuwen die iets willen bijdragen aan Zeeland. Dan hebben we het niet alleen over ondernemers, want de Zeeuwse Connectie is geen zakelijk netwerk, maar een platform voor iedereen die een band heeft met Zeeland en iets wil betekenen voor onze mooie provincie. Ontstaan en groei De Zeeuwse connectie is flink gegroeid, de afgelopen jaren. Er zijn inmiddels zo'n 11.000 Zeeuwen aangehaakt. Een deel van hen woont niet meer in Zeeland, maar misschien is juist dat wel de kracht van de Zeeuwse Connectie. Ook mede-oprichter Jim is, zoals hij het zelf noemt, een 'uitge vlogen Zeeuw'. "Geboren en getogen in Middelburg, maar vertrokken voor de studie en daarna niet teruggekeerd", licht hij toe. "Maar het contact met de Zeeuwse vrienden van vroeger bleef. We zagen elkaar nog steeds regelmatig, deden samen een biertje of maakten een strandwandeling. Veel van hen woonden en werkten niet meer in Zeeland en op die ma nier ontstond het idee om een 'Kom nog eens een dagje terug naar Zeeland-dag'te organise ren. Om zoveel mogelijk men sen te bereiken, werd er een Linkedlnpagina in het leven geroepen. De aanmeldingen stroomden binnen en het eer ste event was een succes. "Doordat we zoveel mensen hadden verzameld, vonden we dat we er iets nuttigs mee moesten doen", vervolgt Jim. Het idee ontstond om via so ciale media zoals Linkedlnn en Facebook positieve berichten over Zeeland de wereld in te slingeren, waardoor Zeeland onder de aandacht wordt ge bracht. Via diezelfde kanalen kunnen Zeeuwen binnen en buiten de provincie, of het nu ondernemers zijn, studenten of kunstenaars, online de ver binding zoeken. Voor de offli ne verbinding organiseert de Zeeuwse Connectie regelma tig gezellige events in heel het Jim Goedhart (links) en Frederik Sinke (rechts), oprichters van De Zeeuwse Connectie. FOTO: C.T. de Beer/De Zeeuwse Connectie land voor iedereen die op één of andere manier verbonden is met Zeeland. Zeeuwse PioniersPrijs Als kers op de taart wilden de oprichters het bereik van De Zeeuwse Connectie gebruiken om een mooi Zeeuws initia tief in het zonnetje te zetten. Zo ontstond het idee van de Zeeuwse PioniersPrijs. En dat werkt. "De Zeeuwse Pionier- sprijs levert een geldbedrag van 5.000 euro en een mooi beeldje op, maar vooral heel veel media-aandacht", laat Jim weten. "Als ze het zelf niet van de daken schreeuwen, doen wij het wel." Het fanfareorkest van muziekvereniging Veere's Genoegen uit Veere houdt vrijdagavond 31 januari een openbaar toe gankelijke repetitie. VEERE - Tijdens deze repeti tie krijgen (oud-)muzikanten, die al op een muziekinstru ment uit de fanfarebezetting kunnen spelen, de gele genheid om samen met de muzikanten van Veere's Ge noegen gratis en vrijblijvend een keer mee te repeteren met het fanfareorkest. Orkest Dit orkest bestaat op dit mo ment uit zo'n 45 muzikanten en staat onder leiding van dirigent Thomas Bruijns. Ge- interesseerden moeten zich vooraf aanmelden via www. veeresgenoegen.nl of een e-mail sturen naar info@ veeresgenoegen.nl. Na het aanmelden wordt er voor bladmuziek en een muziek instrument gezorgd. De re petitie begint om 19.30 uur in het clubgebouw van de vereniging ('Het Akkoord1) aan de Oudestraat 9 in Veere en duurt tot 22.00 uur (pau ze van 20.30-21.00 uur). Na afloop wordt er nog gezellig geborreld en is er gelegen heid om met de muzikanten en dirigent nog even na te praten. Kijk voor meer informa tie en de muziekinstrumen ten die bij de bezetting van een fanfareorkest horen op www.veeresgenoegen.nl of stuur een e-mail naar info@ veeresgenoegen.nl. Ook ZeeuwseVacaturebank.nl is een initiatief van de Zeeuwse Connectie. "Op den duur viel ons op dat er veel 'uitgevlogen Zeeuwen' best wel terugwilden naar Zeeland maar ervan overtuigd waren dat daar geen banen zijn", vertelt Jim Goedhart "Tegelijk spraken we Zeeuwse werkgevers met mooie bedrijven die niet de juiste mensen konden vinden voor hun vacatures. Dat was de aanzet om een eigen vacaturebank op te zetten. Een plek waar al het aanbod verzameld is, goed vindbaar en goed selecteerbaar. OOSTKAPEUE - De hele woensdag 26 februari zijn in sporthal De Halve Maan in Oostkapelle de Zeeuwse kampioen schappen Apenkooien. De wedstrijden zijn voor kinderen uit groep 1 tot en met 8 en voor kinde ren van 12 tot en met 16 jaar. Inschrijven kan nog tot en met 16 februari. Dit kan via de website waar ook alle andere de tailinformatie over deze wedstrijden te vinden is, www.svserooskerke.nl Voorbreitalenten staat de koffie klaar. FOTO: JOKE KÜPPERS VLISSINGEN - Dinsdag 29 ja nuari start het Odensehuis de actie Brei voor je buur(t). Voor de minder bedeelde Walche- naren worden spullen gebreid. Ben jij een breitalent - of wil je leren breien - dan staat de koffie/thee voor je klaar! Het Odensehuis zorgt natuurlijk voor mooie bollen wol en brei pennen zodat je direct aan de slag kunt. Op dinsdag vanaf 13.30 uur aan het Pablo Picass- oplein 86 in Vlissingen. MIDDELBURG - De Zeeuwse Volksuniversiteit verzorgt een cursus Duits voor horeca en toerisme. Deze cursus is be doeld voor mensen die in de toeristische sector werken en een goede voorbereiding voor het nieuwe seizoen willen hebben. U leert onze Duitse gasten in hun eigen taal ont vangen en in verschillende si tuaties te woord te staan. Er zijn nog plaatsen beschikbaar bij de avondcursus die op donderdagavond 30 januari in bibliotheek in Middelburg start De cursus bestaat uit 8 lessen van i'/J uur die door een native speaker worden gegeven. Meer informatie en opgave 0118 - 634800 of www.volks- universrteitzeeland.nl/talen Mw C. Hoogerland-Veerman WALCHEREN - mevrouw Caria Hoogerland-Veerman is beë digd als substituut Zeeuwse Ombudsman. In voorkomende gevallen zal zij de heer Gert- jan van der Brugge, Zeeuwse Ombudsman sinds 2015. Voor meer informatie: de Zeeuwse Ombudsman 06 - 51 38 49 29 of dezeeuwseombudsman.nl MIDDELBURG - Fotografe Ka rin den Boer exposeert van 27 januari t/m 22 februari in de Bibliotheek aan de Kous- teensedijk 7 in Middelburg. Ze toont foto's die zij maakte van de Zeeuwse Bibliobussen en foto's gemaakt tijdens work shops met jongeren van het Asielzoekerscentrum. In het AZC wonen mensen met dromen en idealen. Een dro men als een lichtpuntje aan de horizon. In de donkere januari maand fotografeerden jonge ren met licht als hoofdthema. In Zeeland rijden twee Biblio bussen: De Columbus, die spe ciaal ontwikkeld werd voor onderwijs op de plattelands- scholen, en de Biblioservicebus die over beschikt over geldau tomaat, een servicepunt voor postpakketten, en een oplaad- punt voor de OV-chipkaart. Karin den Boer laat de belang rijke sociale functie van deze bussen zien. Op het Zeeuwse platteland zijn de bussen een ontmoetingsplek.

de Faam | 2020 | | pagina 5