Sun Records The Concert Grieg, Svendsen, Leclair en Mozart in de Jacobskerk Uit op Walcheren Slag om de Schelde Nieuwj aarsrecepties e9 Workshops voor bands Artiesten van Zeeuwse bodem in De Verwachting De Faam WOENSDAG 15 JANUARI 2020 THEATERS AAN ZEE IN DE VERWACHTING PODIUM Z MIDDELBURG - De Heemkundige Kring Walcheren ver zorgt woensdag 22 januari een lezing over de Slag om de Schelde. Hans Sakkers, auteur vanmeerdere boeken over de Tweede Wereldoorlog, gaat tijdens de lezing in op de verschillende aspecten rond de strijd om de bevrijding van Walcheren in november 1944. Samen met Tobias van Gent schreef hij ook over deze ingrijpende gebeurtenis sen een boek. De lezing vindt plaats in het Betje Wolff auditorium in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Toegang voor leden van de Heemkundige Kring is gratis, niet -leden betalen 2 euro entree. a Where rock 'n roll was born platenwinkels. Hits van Elvis Presley, B.B. King, Carl Perkins, Johnny Cash, Roy Orbison en Jerry Lee Lewis MIDDELBURG - Welkom in de Sun Studio te Memphis, Ten nessee. De absolute bakermat van de rock-'n-roll en heden daagse muziek. Oprichter en eigenaar Sam Philips vergaarde wereldwijd faam met zijn kleine studio en platenlabel, waarin hij zich niets aantrok van de apartheid in Amerika. Op zoek naar vernieuwing in de muziek nam hij veel arties ten op die buiten Memphis werden geboycot door de mainstream radiostations en Doordat hij voet bij stuk hield, kan Philips zich de ontdekker noemen van vele muzikale grootheden, zoals B.B. King, Howling Wolf, Carl Perkins, Johnny Cash, Rufus Thomas, Roy Orbison, Jerry Lee Lewis en zelfs Elvis Presley. Een getalenteerde, jonge cast zingt en speelt alle we reldhits die dit label heeft voortgebracht. woensdag 22 januari 20.00 uur Schouwburg Middelburg www.zeelandtheaters.nl VEERE - Op 24 januari start een nieuwe reeks Podium-Z bandwork shops in de gemeente Veere. Vier vrijdagavon den lang gaan beginnen de muzikanten nummers instuderen, waarbij ze gecoacht worden door een professionele muzi kant. Daarna krijgen ze de kans om tijdens de Podium-Z showcase hun talenten aan de wereld te laten zien- voor veel deelnemers de eerste keer op een echt podium. Afgelopen editie namen er 22 jongeren tussen de 10-23 jaar mee aan de Po- dium-Z bandworkshops. Met deze 22 jongeren werden vijf bandjes ge vormd, die onder leiding van coaches Olof Sinke, Mario Hillebrand, Jeremy Lahr Fabian Houwe- ling, Geert van Oorschot, en Sander Elderkamp aan de slag gingen met de muziek van hun keu ze. Tijdens de showcase op 20 december brach ten ze hun muziek ten gehore. Podium-Z is voor veel jonge muzikanten een opstapje naar verde re muzikale ontwikke ling. Zo ontstonden o.a. de bands Nameless, The Traveling Trashcans en Deviated tijdens de Po- dium-Z band workshops, begon Jeremy Lahr hier zijn muzikale carrière en deed de artiest Bekir in zijn jongere jaren meer dere keren mee. Bands die al wat verder zijn kunnen meedoen aan de Podium-Z bandwed strijd. De eerste voorron de van dit seizoen vond plaats op 20 december, waar de band Gin Jui ce uit Hulst de publieks prijs won, en Sigoumey Rose uit Vlissingen er met de juryprijs vandoor ging. De volgende voor ronde vindt, samen met de workshopshowcase, plaats op vrijdagavond 6 maart Wil je je opgeven voor de band wedstrijd? Neem contact op met j. damen@ welzijnveere.nl. De bijeenkomsten zijn 24 januari en 7, 14 en 21 februari in Schuttershof Domburg aan de Kanon- weistraat 30 in Domburg. Op 31 januari vindt in de ZB aan de Kousteen- sedijk 7 in Middelburg een Kunstbende work shopdag plaats. Een aantal Podium-Z work shopbands zullen hierbij aansluiten. aanmelden kan via https:y7welzijnveere.nl/ muziekworkshops-po- dium-z. Broeder Dieleman is een zan ger en dichter uit Axel, Zeeuws Vlaanderen, die in zijn liedjes op zoek gaat naar een bijzon dere connectie met zijn om geving. Hij brengt verhalen uit zijn eigen streek, maar hij merkt meestal al snel dat hoe langer je kijkt, hoe verder de verhalen reiken. Oeroude sa- ges over dwarse weduwen, zwermen vogels, de mist die optrekt of door het land kab belende kreken meanderen door Dieleman's nummers. Donderdag 30 januari, 20.15 u www.theatersaanzee.com Violist Niek Baar studeerde viool aan het Haagse Conservatorium. FOTO PR Als we het over jong en aanstormend talent hebben, dan vol doet het duo Niek Baar en Ben Kim bovengemiddeld aan die omschrijving. VLISSINGEN - Violist Niek Baar (28) studeerde viool aan het Haagse Conservatorium bij Peter Brunt en rondde zijn vervolgopleiding af bij Stephen Picard in Berlijn. Op zijn zestiende soleerde hij met het Rotterdams Philhar- monisch Orkest in de Doelen in Rotterdam tijdens het Gergiev festival. Hij won enkele presti gieuze prijzen waaronder het Londense Bach Concours, het Prinses Christina Concours en in 2019 het Oscar Back Con cours. Aan het Beriijnse Con servatorium bundelde Baar zijn krachten met de Ameri kaanse pianist Ben Kim (1983). Kim speelde al piano toen hij vijf jaar oud was en trad als twaalfjarige op met een orkest. Hij vervolgde zijn studie in Ber lijn en won in 2006 de prestigi euze ARD International Music Competition in München. Het duo trad eerder op in de con certenreeks van MPZ. zaterdag 18 januari vanaf 20 uur staan ze in de sfeervolle Sint Jacobskerk aan de Oude Markt 2 in Vlissingen en bren gen daar werken van Werken van Grieg, Svendsen, Leclair, Mozart en Beethoven. De en treeprijs is 20 euro en voor kor tingsgerechtigden 15 euro. Sun Records - The Concert Welken t' HUööfllnirij WALCHEREN - Dezer dagen bieden de gemeentes en de provincie ons de gelegenheid elkaar een goed nieuwjaar te wensen. Bij de nieuwjaarsreceptie van de Middelburg maakte Ricardo Kievit deze foto. Zie ook www.de-faam.nl Marjon van Iwaarden staat met Vanlwaarden vedraait Tina op vrijdag 17 januari in De Verwachting in Ritthem. Tina Turner staat centraal in deze voorstelling, die verre van een tribute of look-a-li- ke-show is. Ervaar hoe de nummers van Tina Turner óók kunnen klinken.

de Faam | 2020 | | pagina 7