Festival voor zeer verschillend talent M IS De tweede filmlaag Walcheren nu Vlijt en Volharding Schrijf zelf je biografie Cursus herintredende bridgers Repair café De Faam WOENSDAG 15 JANUARI 2020 Grijp nu je kans in De Piek MEER VARIATIE KUN JE OP ÉÉN AVOND NIET KRIJGEN LINE IN-LINE OUT FESTIVAL BIEDT KANSEN SINAR Conny den Heijer Je zingt, maakt muziek of doet het allebei. Krijg je ooit de kans om een optreden te geven? Wanneer breek je door? Or ganisator en muziekdocent Jos Houtzager geeft je de kans om mee te doen aan het Festival Line in- Line out in De Piek. VLISSINGEN - Jos weet uit ervaring hoe moeilijk het kan zijn om eens ergens op te kun nen treden, laat staan door te breken als muzikant. "Het gaat niet vanzelf dus wil ik iedereen een kans geven zich te laten horen. Er is zoveel talent het zou jammer zijn als dat verlo ren gaat. Op deze manier wil len we hen een kans geven om zich te laten horen aan een groot publiek." Death metal Daarom houdt hij op 22 febru ari het Line in-Line out Festival in De Piek. Als je mee wilt doen dan kun je je aanmelden. "En reken maar dat het program ma zeer gevarieerd is. Van de ath metal tot jazz, alles komt voorbij." zegt Jos. "Mocht er iets bij zitten wat nietje voor keur heeft, dan speelt er een kwartier later weer iemand anders." Musical We treffen Keesha Koolho ven (20) die al van kindsbeen af gek is op musicals. "Dat is muziek die je bij mensen van mijn leeftijd niet vaak hoort Ik werd als meisje van 10 verliefd op de muziek uit Droomvlucht van de Efteling. Ik vond het heerlijk om het mee te zingen, gewoon vanaf een cd. Het is beslist geen standaard muziek maar voorlopig ga ik binnen kort auditie doen voor de mu sical Shrek." Promomateriaal Iedere act mag een kwartier spelen of zingen tijdens het festival. "Onze hoofdact is de band Flashback die halverwe ge de avond speelt." vertelt Jos. "Dan zijn er tussendoor ook nog drie jampot-sessies, onder begeleiding van Djos- zuwa en Zoë Zwier. Tijdens de optredens wordt een promo filmpje gemaakt en worden er audio en foto-opnames ge maakt. Onze fotograaf is Mar co Budding. Iedere act krijgt zijn beeld- en geluidopnames mee naar huis waarmee zij zich kunnen promoten op so cial media." Variatie Er is geen jury aanwezig; mu ziek maken is geen sport dus de winnaar wordt bekendge maakt door middel van een tombola. Iedere optredende act neemt zelf vijf betalende personen mee, zo weten we zeker dat er voor hen in ieder Organisator Jos Houtzager en Keesha Koolhoven op het podium waar het straks allemaal gaat gebeuren. Foto: CONNY DEN HEIJER geval voldoende support is. En verder kan natuurlijk iedereen komen kijken die daar zin in heeft Het belooft een spekta kel te worden, zoveel variatie op één avond maak je niet snel mee. Op het moment hebben zich bijvoorbeeld al Juice (jazz funk), Dispelled (death metal /grunting), Sigourney de Roos (singer/songwriter, gitarist, pi anist) en Keesha aangemeld. De presentatie is in handen van Jeroen Stroo." Jos bruist nog van de ideeën. "Het is ge weldig dat we dit in De Piek kunnen doen. Dat geeft weer eens aan hoe belangrijk De Piek is als poppodium." MIDDELBURG - In februari en maart verzorgt filmweten schapper Rudi de Boer voor Ci nema Middelburg een nieuwe reeks filmcolleges: De Tweede Laag. Wij weten dat regen in een film een dramatisch effect geeft, maar wat zegt de wind? Is er sprake van duidelijke of verborgen symboliek? Kan propaganda kunstzinnig zijn of een blockbuster filosofisch? Een doorsnee actiefilm uit de jaren tachtig kun je ook zien als Koude-Oorlog-propagan- da. Films kunnen cultureel en historisch gebonden zijn, bij voorbeeld door censuur. Maar zelfs een politiek gevoelig on derwerp als gay rights kan in een commerciële Hollywood- film naar voren komen. Aan de hand van verschillende frag menten wordt gekeken hoe filmmakers filmische midde len inzetten om hun (verbor gen) boodschappen over te brengen. Tijdens zijn studie Theater, Film Televisiewetenschap pen aan de Universiteit van Utrecht is Rudie de Boer zich gaan verdiepen in de filmge schiedenis en in de verschil lende filmculturen. In deze periode ontwikkelde hij o.a. een fascinatie voor suspen se-meester Alfred Hitchcock. Filmeducatie is voor hem een belangrijk thema. Nu is hij dan ook werkzaam als filmdocent bij diverse filmtheaters, oplei dingen en filmfestivals. Deelname kost 60 euro, voor donateurs een tientje minder. Om het overzichtelijk te hou den zijn er slechts vijftig plaat sen beschikbaar. Aanmelden via www. cinemamiddelburg.nl Op 22 februari wordtin De Piek aan de Hel Ie bardierstraat 13 in Vlissingen het Line in-Line out Festival gehouden. Wil jij laten zien watje kan? Dan kun je je aanmelden tot en met 20 februari bij de organisator, Jos Houtzager via jhoutzager@zeelandnet.nl Meer activiteiten in De Piek vindt je op: www.depiek.nl KOUDEKERKE - Repair Café Koudekerke opent woensdag 15 januari van 10 tot 12 uur de deuren in gemeenschapshuis De Klimop, aan de Kerkstraat 2. U kunt uw defecte ap paratuur laten nakijken. Niet alleen defecte appa ratuur in huis maar ook tuingereedschap. Recen telijk zijn er reparateurs bijgekomen die ook de fecten aan uw PC, laptop en iPad kunnen diagnos ticeren en repareren. Computerapparatuur vooraf aanmelden bij ver- straatecees@gmail.com. Vlijt en Volharding zoekt oud-leden voor het eeuwfeest. OOST-SOUBURG - De Sou- burgse muziekvereniging Vlijt Volharding bestaat 99 jaar en ze zijn al helemaal in de stemming om volgend jaar het eeuwfeest te vieren. Maar daarvoor zoeken ze zoveel mo gelijk oud-leden om op 27 no vember 2021 mee te spelen in hun galaconcert Ben jij oud lid, of weetje iemand, laat het ze dan weten. Jezelf aanmelden kan via jubi- leumvlijt@gmail.com VLISSINGEN - Bridgeclub Scaldis te Vlissingen ver zorgt vanaf februari 2020 een vervolgcursus bridgen op basis van "5 kaart hoog". Deze cursus is zeer geschikt voor mensen die langere tijd geleden gebridged of een bridgecursus hebben gevolgd. Bovendien is het een vervolg van de begin nerscursus die in september 2019 is gestart. Voor beide groepen geldt dat een stuk je kennis kan zijn wegge zakt. Het goed beheersen van 'ongestoord bieden' vormt de basis van gezon de biedopvattingen voor de rest van de bridgecarrière van de toekomstige bridger. De cursus wordt gegeven op dinsdagavond van 19.30 tot 22.30 uur. Wie wil beginnen met bad minton kan bij Sinar'75 in Mid delburg terecht. De club biedt een trainingsprogramma van 15 weken aan. Trainer is Adri Hoff. De doelgroep is 18-60 jaar. De trainingen in sporthal de Kruitmolen zijn op maan dag vanaf 19.30 uur. Aanmel den: www.sina179.nl/starL ZEELAND - Een goede bio grafie schrijven is lastig. Hoe schrijf je een tekst die én weer geeft wat jij over je band of jezelf wilt zeggen én boekers overtuigt om je te laten spe len én handig is voor op een website? Zeeuwse popkoepel Popaanzee en bandcompetitie Spectra bieden speciaal voor artiesten op zaterdag 8 febru ari een gratis Masterclass aan van 1400 tot 16.00 uur in Podi um 't Beest in Goes. Tekstschrijver en copywriter Sonja Barentsen geeft de inter actieve masterclass. Ze vertelt over goede en slechte bio's en over belangrijke do's en don'ts. Ze gaat actief met deelnemers aan de slag met hun eigen bio. Ze bekijkt je werk kritisch en geeft direct tips voor verbe tering. Deelnemers gaan dus geheid met een goed resultaat naar huis! 0 Deelname is gratis, wel vooraf even aanmelden: info@popaanzee.nl.

de Faam | 2020 | | pagina 5