"Mijn leven voltrekt zich in fasen" ONDA bestaat 115 jaar Walcheren Levenslust gedocumenteerd Lezing over populisme Westkapelle zingt samen Basiscursus portrettekenen De Faam WOENSDAG 15 JANUARI 2020 JONGEREN DURVEN GEEN VASTE KEUZES TE MAKEN. Zoektocht SR BOEK+CD PRESENTATIE IN 'T HOF Boek+CD WALCHEREN KORT Theo Rietveld Donderdag 13 februari presenteert hij zijn boek Levenslust CD in Kaffee 't Hof in Middelburg. Michael van Oostende (29) schrijft verhalen en gedichten en rapt zijn teksten. Een pro ject waar ook nog eens filmpjes bij zijn gemaakt. Sinds zijn 14e schrijft hij en hij houdt voorlopig niet op. In het LeesCafé van de bieb vertelt hij zijn verhaal aan De Faam. MIDDELBURG - Michael van Oostende kan zichzelf niet be ter omschrijven dan met de woorden op de achterkant van zijn nieuwste bundel: "Zie de mens, zie de schrijver, de dich ter die drinkt tot hij schrijft, maar soms zat de blues niet meer in zijn lijf, zie de huis man, de family man als in een sitcom, met uitzicht op de tuin, waar speelgoedgrasmaaiers, zijn kunstgras maaien" Altijd schrijven Michael: "Ik schrijf al vanaf mijn 14e jaar. Tijdens mijn mid delbare school opleiding las ik geen boeken maar uittreksels. De boeken van mijn lijst las ik pas toen ik van school was." Aan een rustig tafeltje in het Leescafé zit een man die ge passioneerd vertelt over zijn uit de hand gelopen hobby schrijven. Hij ziet er uit als een jonge huisvader. "Bij ons thuis werd veel gelezen en voor gelezen. Zelf doe ik het nu bij mijn kinderen. Afgelopen jaar heb ik tien verhalen, evenzo veel rapteksten en vele gedich ten geschreven. Daarnaast ben ik altijd bezig met hoe ik mijn teksten bij de mensen moet krijgen. Uiteindelijk is Levens lust een project geworden. Bij mij loopt het vaak snel uit de hand omdat ik alles zelf wil doen. En als het niet lukt, krijg ik hulp van vrienden." Twee jaar geleden wilde hij na lange tijd weer rapteksten schrijven; er volgden verhalen en gedichten. "Mijn leven vol trekt zich in fasen. Nu voel ik me nog niet helemaal volwas sen, maar ook niet meer de jongen van toen. In het boek Michael van Oostende in de achtertuin van zijn huis. Foto: Michael van Oostende schrijf ik over de momenten zoals ik de afgelopen fase heb geleefd: ik wil rappen, wil rock 'n roll zijn en ook nog huis vader zijn. Levenslust is een zoektocht naar een balans in mijn leven, mijn christelijke opvoeding en wat daarvan nu Micha el van Oosten de presenteert op donderdag 13 februari in Kaffee 't Hof zijn nieuwe project Levenslust. Met meneer Venus brengt hij raps en leest voor. Boek CD kosten samen €20. Alleen het boek €15 of CD €10. Boek+CDte koop bij www.michaelvanoostende.nl nog doorklinkt. De bundel is opgebouwd uit tien delen met telkens een foto, een rap-tekst en een verhaal. In alle perso nages zitten autobiografische elementen. Op alle foto's zie je mijn achterhoofd, gefotogra feerd op een plek die refereert aan het verhaal." Michael brengt alles in eigen beheer uit. De lijst met zijn pu blicaties is nu al lang: in verha lenbundels, dichtbundels, een toneelstuk, een geveldicht op een muur in Middelburg, op tredens als 'backup mc' van meneer Venus, zes nog niet uitgegeven muziekalbums en nog veel meer. Michael wil dit jaar optreden tijdens lite raire evenementen, festivals of waar dan ook. Michael: "de CD is later ook op Spotify te be- Een fragment "Over hoe herinneringen in je kleren gaan zitten. Ik zit op de bank en staar vooruit. We hebben ruzie gehad. Ik loop naar buiten de tuin in en lig op de grond. Ik vlucht in herinneringen. Naar het huis van mijn jeugd. Ik had een vriendje Jeroen. Na 25 jaar zocht ik Jeroen op Facebook. Ik plof op de bank en staar vooruit. Ze komt naast me zitten op de bank." luisteren en ik denk erover na om de bundel als luisterhoek op mijn website te zetten." Na het gesprek weet ik het zeker. Na tien jaar zal hij zijn volgen de levensfase weer op papier zetten en/of in beeld brengen: "Zie de mens, zie hem lopen, in zijn hand als BVO'tje zijn hart, zijn hart dat breekt door breekt de sleur, zie hem bij zijn eindbestemming, daar de ka- raokebar,... als tieners op een schoolfeest, daar zingt hij van het leven, zingt hij van de lust, daar zingt hij, LEVENSLUST. RITTHEM - Muziekvereniging Oefening na den arbeid (Onda) uit Ritthem, tegenwoordig Onda Brass, bestaat in 2020 maar liefst 11B jaar. De band viert het jubileumjaar met een concert op zondag 19 januari in de kerkte Ritthem. Dat concert begint om 15.00 uur. De oude kerk van Ritthem is de thuisbasis van Onda. De muzikanten zijn daar regelmatig te horen, zoals bijvoorbeeld tijdens de recente kerstnachtdienst op 24 december jongstleden, waarvan bijgaande foto. Onda wqordt gevormd door een kleine groep gezellige muzikanten met een enthousiaste dirigent. Ze repeteren elke donderdagavond in het eigen repetitielokaal aan de Dorpsstraat. Twee jaar terug startte de muziekvereniging een nieuwe leerlingengroep. Nieuwe muzikanten, zowel jong als oud, zijn nog steeds welkom. Aanmelden kan via ondaritthem@zeelandnet.nl Of kom langs op een donderdagavond vanaf 19.30 uur in de Vijf Klavers te Ritthem. ONDA brass staat tijdens het 115 jarig jubileum concert op 19 januari aanstaande ook weer onder leiding van dirigent Bart Borgt. FOTO: ONDA VLISSINGEN - Onder de noe- mer Ros' Boek en Wereld zal Anna A. Ros deze winter een zestal literair maatschappe lijke lezingen verzorgen bij boekhandel 't Spui in Vlis- singen. De derde lezing in de reeks heet 'Populisme, links en rechtsom, net zo stom' Aan de hand van oude en nieuwe literatuur zal Anna A. Ros proberen te duiden wat populisme betekent in deze tijd en teweeg kan brengen. Met voorbeelden, fragmen ten en eigen interpretatie zal zij de discussie op gang bren gen. Anna A. Ros is schrijver, dichter en schrijfcoach. De zes lezingen, telkens op de derde vrijdag van de maand, zijn los van elkaar te volgen. De toegang is gratis, aanmelden via info@ boekhandelspui.nl wordt op prijs gesteld. Vrijdag 17 januari om 15.00 uur bij Boekhandel 't Spui te Vlissingen. WESTKAPELLE - Voor wie van zingen houdt, of ge woon zin heeft in een ge zellige avond, ledereen kan van zich laten horen op za terdag 18 januari tijdens het meezingfeest 'Heel West kapelle Zingt'. Vanaf 19.30 uur openen de deuren van Westkapelle Herrijst. Op het programma staan zeker 40 populaire meezingers: van tophits, evergreens tot smartlappen. De organisa toren hopen op een breed publiek van jong tot oud. De liedjeskeuze is daar dan ook op afgestemd. De teksten van de liedjes worden op een groot scherm geprojecteerd. De toegang is vrij. De Oran jevereniging Westkapelle introduceert dit evenement in haar dorp, waarbij ze na tuurlijk werden geïnspireerd door Vlissingen Zingt. MIDDELBURG - Donderdag 23 januari start de korte Ba siscursus Portrettekenen in het atelier van tekendocent en portretschilder Janita de Jong. Deze cursus bestaat uit tien wekelijkse lessen van ieder twee uur, en wordt ge geven in een kleine groep van maximaal 7 cursisten. Tekenervaring is niet nodig; je wordt begeleid op je eigen niveau. Aanmelden kan tot 18 januari. Meer informatie: j3dej0ng@zeelandnet.nl

de Faam | 2020 | | pagina 17