Walcheren sport Fabrikant zoekt jonge fietsertjes in de dop 9 Rabobank sponsort Zeeuws Elftal Demodag vol met dans Basicursus Windows 10 Leer ook salsa dansen Basiscursus Ipad en Iphone Voorouders gezocht Honeyland op witte doek Spelochtend met praatje De Zeeuwse Lichting 2020 De Faam WOENSDAG 15 JANUARI 2020 WALCHEREN KORT Rabobank VOETBAL Het Amerikaanse loopfietsmerk Strider Bikes zoekt ambassadeurs in Zeeland. FOTO: STRIDER BIKES. De Amerikaanse loopfietsjesfabrikant Strider Bikes zoekt kin deren uit Middelburg tussen de anderhalf en vier jaar oud die willen leren fietsen. Ouders kunnen hun kind tot en met dinsdag 21 januari opgeven om Strider-ambassadeur te wor den. Twee winnaars krijgen allebei een loopfietsje. MIDDELBURG - "Ons doel is om de mobiliteit van jonge kinderen te vergroten en hen uit te dagen de wereld vanaf een fiets te ontdekken", al dus Ryan McFarland van de fietsenfabriek. "Nederland heeft een prachtige fietscul- tuur en is een voorbeeld voor andere landen." Meedoen Meedoen is mogelijk tot dins dag 21 januari. De week erop worden de winnaars thuis ver rast. Peuters die in aanmerking komen voor het Strider-am- bassadeurschap zijn tussen de 1,5 jaar en 4 jaar oud. Van de ouders van Strider-ambassa- deurs wordt gevraagd één keer per maand een korte video of foto te delen met betrekking tot de voortgang van het fiet- sproces. Dit beeldmateriaal ge bruikt Strider Bikes Nederland om andere ouders en kinderen ook te inspireren. Aanmelding via www. strider-bikes.n|/strider-am- bassadeurschap. MIDDELBURG - Maar liefst 51 dansgroepen doe mee aan de dans-demo- dag op zaterdag 18 januari in Sporthal De Kruitmo- len in Middelburg. 600 dansers gaan strijden om een uitnodiging voor een theateravond. Het allerbe langrijkste van deze dag is echter het plezier, wat alle dansers beleven aan het laten zien van hun nieuw ste dansen aan het pu bliek. Aan deze dag doen zowel recreatiegroepen mee, als dansers die re gelmatig aan wedstrijden deelnemen of demonstra ties geven en een hoger niveau hebben. Vanwe ge het grote aantal deel nemers wordt er in twee programma's gedanst. Het eerste programma start om 15.00 uur, het tweede om 19.30 uur. Een vakjury en een publieksjury zullen samen de beste groepen selecteren. Deze groepen mogen nogmaals hun dans laten zien op de the ateravond in de Schouw burg in Middelburg. De entree voor De kruitmo- len is aanstaande zaterdag 5.00 euro. De kassa is een uur voor aanvang open. De Volksuniversiteit en het Zeeuws Archief verzorgen de ccursus op vrijdagmiddag 24 januari een interessante cursus met als thema: Slim VLISSINGEN - De basiscursus Windows 10 bij WVO Zorg in Ter Reede is een praktische cursus waar u binnen een kleine groep alle basisvaar digheden doorneemt van het programma Windowsio. De cursus is met name ge richt op senioren die wei nig tot geen kennis van het programma hebben en graag op een laagdrempelige wijze meer kunnen leren. U leert o.a. op een veilige manier te e-mailen en internet ten, bestanden te openen en opslaan en programma's en apps opstarten en afslui ten. Het gaat om een cursus van 10 weken welke start op vrijdag 7 februari. De bij eenkomsten zijn steeds op vrijdagochtend van 9.30 tot 12.00 uur aan de Vredehof laan 370 te Vlissingen. Kos ten 85 euro voor 10 lessen, 80 euro met de WVO Voor deelpas, exclusief cursus boek. Informatie of opgeven kan via samenopstap@wvo- zorg.nl of 0118-448329. VLISSINGEN - Start je voor- jaarslessen Salsa Para Siem- pre met gratis een proefles op donderdag 30 januari om 20.00 uur. Wekelijks zijn er lessen op de donderdag avond vanaf 19.00 uur. De cursus bestaat uit 15 les sen van ieder anderhalf. Er wordt les gegeven in Salsa old school, Salsa Mambostijl, Bachata, Merengue, Kizomba en Rueda. De leslocatie is de Blauwe zaal van Lammeren- burg aan de Zuidbeekseweg te Vlissingen. Inschrijven kan tijdens de proefles of bij je eerste les. Salsa Para Siemp- re verzorgt inmiddels 25 jaar Salsalessen. MIDDELBURG - De basiscur- sus Iphone en Ipad bij WVO Zorg in Willibrord Middel burg is een praktische cursus waar u binnen een kleine groep alle basisvaardigheden doorneemt van het de Ipho ne en Ipad. De cursus is met name gericht op senioren die weinig tot geen kennis van de Iphone en Ipad hebben en graag op een laagdrem pelige wijze meer kunnen leren. U leert o.a. hoe u in contact blijft met uw (klein) kinderen en foto's maakt met uw Iphone, e-mailen en internetten met de Ipad en veilig omgaan met uw appa raat. In een kleine groep en op uw eigen tempo maakt u kennis met de mogelijkhe den die uw Iphone en Ipad u kan bieden. U dient zelf uw eigen Iphone of Ipad mee te nemen. Het gaat om een cur sus van 10 weken welke start op woensdag 5 februari. De bijeenkomsten zijn steeds op woensdagochtend van 9.30 tot 12.00 uur in Willibrord, Bachtensteene 14, Middel burg. Deelname kost 70 euro voor 10 lessen, 65 euro met de WVO Voordeelpas. Infor matie of opgeven kan via sa- menopstap(a)wvozorg.nl of 0118-448329. MIDDELBURG - De Volks- universiteit verzorgt samen met het Zeeuws Archief op vrijdagmiddag 24 januari een interessante cursus met als thema: Slim online zoeken naar voorouders - Zeeuwen gezocht en andere websites. Tegenwoordig begint stam boomonderzoek thuis. Via uw eigen computer kunt u met behulp van internet al redelijk snel een begin ma ken met het zoeken naar uw voorouders. Daartoe staat een overweldigende hoe veelheid websites tot uw be schikking. Ook het Zeeuws Archief heeft al veel bron nen gedigitaliseerd en via internet beschikbaar gesteld. Archivaris Leo Hollestelle is zeer deskundig op het ge bied van digitale genealo gische bestanden. Hij laat u tijdens de cursus zien hoe u op een slimme manier effec tief en efficiënt kunt zoeken naar gegevens over voorou ders. Bij de uitleg wordt ruim aandacht besteed aan het zoeken naar Zeeuwse voor ouders via de website van het Zeeuws Archief. De cur sus is vrijdagmiddag 24janu- ari van 14.00 tot 16.00 uur in het Zeeuws Archief. Voor meer informatie en aanmelden www.volksuni- versiteitzeeland.nl/archief MIDDELBURG - Cinema Middelburg presenteert de Macedonische documen taire Honeyland, een film over de laatste vrouwelij ke honingjager van Europa, Hatidze Muratova, in het adembenemende gebergte van Noord-Macedonië. Ha tidze speurt duizelingwek kend steile bergflanken af op zoek naar bijenkolonies die zich verschanst hebben in de rotsen. Ze woont in een ste nen huisje in Noord-Mace- donië, samen met haar zieke moeder. De honing verkoopt ze op een marktje op zo'n vier uur loopafstand. Tot op een dag een rumoerige fa milie arriveert met een oude caravan, zeven onhandel bare kinderen en een kudde koeien, de voorbode voor het naderende einde van Hatid ze's oude leven. De film is te zien vanaf vrijdag 17 januari. https://www.cinema- middelburg.nl/honeyland VLISSINGEN - Op woensdag 22 januari bent u van har te welkom in het inloop huis voor koffie of thee, een praatje en spelletjes als bil jarten, sjoelen, rummikub, dammen, schaken et cetera. Het inloophuis aan de Bad huisstraat 60 in Vlissingen is 's woensdags geopend van 10.00 tot 12.30 uur en elke maandag en vrijdag van 10.30 tot 15.00 uur. MIDDELBURG - Het CBK Zee- land, het centrum voor cen trum voor beeldende kunst, vormgeving, architectuur in Zeeland aan de Balans 17 in Middelburg, presenteert tot en met vrijdag 21 februari het werk van vier in 2019 aan een Nederlandse academie afgestudeerde kunstenaars en één architect. Allen zijn geboren of woonachtig dan wel woonachtig geweest in Zeeland. De deelnemende kunstenaars zijn Dirk Ho- vens, Christina de Korte, Le onard Passchier en Marieke Polderdijk. Uitgebreide achtergrond informatie over deze kunstenaars staat op de website www.cbkzeeland. nl/kunst/zeeuwse-li ch- ting-2019 "De ambitie om tegen aansprekende tegenstanders te spelen, blijft onveranderd." De gezamenlijke Rabobanken zijn en blijven hoofdsponsor van het Zeeuws Elftal tot 2025. ZEELAND - Rabobankdirec- teur Johan de Winter: "De drie Zeeuwse Rabobanken blijven onveranderd trot se hoofdsponsor van het Zeeuws Elftal. Begin 2018 werden we hoofsponsor en dat blijven we. Met aan dacht voor voetbal op hoog niveau in Zeeland. We heb ben een gemeenschappe lijk doel. We streven beiden naar kwaliteit en hopen an deren daarbij te inspireren. We kijken met een scherpe blik vooruit, en anticiperen op wat komen gaat. Doel gericht en met de juiste tactiek. Hiermee blijven we samen Zeeland op de kaart zetten." Ben de Reu, sinds 1 april voorzitter van de Stichting Zeeuws Elftal, is blij met de steun en vertrouwen van de Rabobank. De Reu: "We kunnen onveranderd ver der gaan met het ontplooi en van initiatieven voor de wedstrijden van het Zeeuws Elftal. De Rabobank werkt Zeelandbreed en dat is wat we met de wedstrijden van het Zeeuws elftal ook na streven. We spelen het liefst in heel de provincie.'De reu gaat verder met: "De plaats waar de wedstrijden van het Zeeuws Elftal worden gespeeld hangt, naast de steun van sponsoren, ook af van wat de verenigingen op die momenten aan organi satiekracht op de been kun nen brengen."

de Faam | 2020 | | pagina 15