Gladheidbestrijding in Middelburg Zorg en ondersteuning via TIM ledereen extra alert tijdens de donkere dagen Commissievergaderingen Gesloten op nieuwjaarsdag Vervangende datum huisvuil Afvalkalender in de bus Zandstraat weer toegankelijk Gemeente haalt kerstbomen op /gemeentemiddelburg GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Gemeente Middelburg is dag en nacht paraat om gladheid te bestrijden. Om sneeuw en ijzel zo goed mogelijk te bestrijden is een plan opge steld waarin staat waar en hoe gestrooid gaat worden. De gemeente zorgt voor de alge mene gladheidbestrijding van de meeste wegen en fiets- en voetpa den. Hoe graag we het ook zou den willen, de gemeente kan niet overal tegelijk strooien of schui ven. Inwoners, winkeliers en bedrij ven kunnen natuurlijk zelf ook het een en ander doen: bijvoorbeeld hun eigen stoep sneeuw- en ijsvrij houden. Strooizout is verkrijgbaar in de winkel. De strooiroute kun u bekijken op www.middelburg.nl/ gladheidbestrijding. Ook kan sommige overlast worden voorkomen. Als er vorst wordt ver wacht is het niet aangeraden om op straat de auto te wassen. Dan komt er water op straat te liggen dat na bevriezing voor gevaarlijke situaties kan zorgen. Voorkom vastvriezen van afval Om te voorkomen dat het gft- en restafval in uw container vast vriest, kunt u het beste kranten papier of zaagsel onderin de container doen. Stamp het afval niet aan. Zorg ervoor dat er geen nat afval in de container gaat, laat het desnoods eerst uitlekken. Eventueel kunt u op de inzameldag het afval losmaken, maar doe dit voorzichtig. Door de vorst is uw container kwetsbaarder dan an ders. Zet uw container uit de wind of in een schuur. Op woensdag 15 januari is er een commissievergadering Maat schappelijke Zaken. Op maandag 20 januari vergadert de com missie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 21 januari. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De agenda's van de vergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. Wie wil inspreken kan dit op zijn laatst 24 uur voor de vergadering laten weten aan de griffiemedewerkers via griffie@middelburg.nl. De gemeentelijke balies in het stadskantoor zijn gesloten op woensdag 1 januari. De gemeente is dan ook telefonisch niet bereikbaar. Gemeentelijke balies later open Op maandag 6 januari gaan de gemeentelijke balies in het stadskantoor open om 10.00 uur. De gemeente is die dag vanaf 10.00 uur telefonisch bereikbaar. Het huisvuil van woensdag 1 januari wordt op zaterdag 4 januari op gehaald. Wij vragen u het huisvuil vóór 7.30 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde data ook op de afvalkalender en op de website van de gemeente Middelburg. Vanaf 2020 kunt u bij de gemeente Middelburg terecht voor het aan vragen van zorg en ondersteuning vanuit de Wmo en de Jeugdwet, in plaats van bij Porthos. Door de komende feestdagen en verhuizing staat vanaf 6 januari 2020 12.00 uur het nieuwe team van TIM klaar voor al uw vragen. Op 2,3 en 6 januari zijn namelijk onze medewer kers van TIM nog bezig met ver huizen en opstarten. Op die dagen zijn zij minder goed bereikbaar en zullen daarom geen klantenbezoe- ken plannen. Met spoedvragen kunt u altijd terecht. Tot en met 31 december 2019 neemt u contact op met Porthos via: 088 - 751 4000. Vanaf 1 januari 2020 kunt u bij de gemeente Middelburg terecht via 0118-675 000. Hoe bereikt u TIM? Bezoekadres: Postadres: Telefoon: Kanaalweg 3, Middelburg Postbus 6000, 4330 LA Middelburg 0118 675 000 Mail: TIM@middelburg.nl Website: www.middelburg.nl/ TIM Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 16.30 uur. We kunnen u het beste helpen als u belt voor een afspraak, maar bin nenlopen mag ook. Als het goed is, heeft u inmiddels de afvalkalender in uw brievenbus gehad. Op de afvalkalender ziet u in welke weken wat voor afval wordt opgehaald. Ook staan de ophaaldata vermeld, wanneer bij u in de wijk oud papier wordt ingezameld. Heeft u geen afvalkalender ontvangen, dan is deze op te halen op het stadskantoor. Ook kunt u contact opnemen met gemeente Middelburg, tel. (0118) 67 50 00 via info@middelburg.nl. De Zandstraat is vanaf deze week weer toegankelijk voor verkeer. De verbouwing van het winkelcentrum TREF is in volle gang en loopt op schema. Kerstbomen worden in de week van 6 januari opgehaald op de huis- vuilinzameldag. Zet de kerstboom vóór 7.30 uur bij de rolcontainer of ondergrondse container (maar niet op de plaat). In de Binnenstad worden de kerstbomen op vrijdag 3 januari opgehaald. In de Edelstenenbuurt op donderdag 9 januari. U moet de boom kaal aanbieden, zonder pot, versiering of houten kruis onderaan de boom. Volg ons ook op Facebook: UITNODIGING Zaterdag 11 januari houdt het ge meentebestuur van Middelburg zijn nieuwjaarsreceptie in het stadhuis aan de Markt. U bent vanaf 16.00 uur van harte welkom. De receptie duurt tot 18.00 uur. Rond 17.00 uur houdt burgemeester Bergmann zijn nieuwjaarstoespraak, gevolgd door het eerste gedicht van onze nieuwe stadsdichter Raymond van de Ven. Er is de afgelopen weken veel ingebroken in Dauwendaele, met name in de Edelstenenbuurt. De politie is begonnen aan een on derzoek om de inbraakgolf te stoppen. De politie heeft de ogen en oren van alle inwoners hard nodig om ver dachte zaken aan ons te melden. Hoort of ziet u iets ongewoons? Een vreemde auto in de straat? Een persoon op de uitkijk? Een raam dat aan diggelen valt? Aarzel niet en bel direct 112. U kunt zelf ook acties ondernemen om de kans te verkleinen dat er bij u wordt ingebroken. Doe bijvoorbeeld altijd uw deur op slot en sluit uw ramen, ook als u maar heel even weg bent. En laat 's avonds het licht in huis branden zodat het lijkt alsof u thuis bent. Voor meer tips over hoe u de kans op woninginbraak kunt verkleinen, kunt u kijken op www.maakhetzeniettemakkelijk.nl. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige Teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Hommanktoldban 25. Hofplein 16, Marlt 7 Verleende omgevingsvergunningen Generaal Hakewill SmitH'aan 3, Herculeiweg 14, PJ. Meccnulroc* 4, Noarckvcg 268, Prins Caussfrccz 18 (A'nenuiden), ScHaersfrcat 25 (Arnerruicen), Verwenjstrcx* 12, 'tZanddcrp 142 1

de Faam | 2020 | | pagina 9