Het woord aan raadslid Bas van der Reest ijziging afvalinzameling Stromenwijk, 't Zand en Rittenburg Wat zijn de regels rond de jaarwisseling? Gratis parkeren rond feestdagen Zorg en ondersteuning via TIM Dienstverlening tijdens feestdagen GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES In de laatste maanden van het decennium liep het in Middelburg niet bepaald over van de leuke be sluiten. Ondanks de keiharde inzet van de werkgroep Trekdijk voor een mooi alternatief, hield de coa litie vast aan de plannen om daar een nieuw bedrijventerrein te gaan ontwikkelen. Voorzieningen voor minima werden verder uitgekleed en om de grote tekorten in het sociaal domein terug te brengen werden harde bezuinigingen op de zorg aangekondigd. Middelburg gaat, evenals vier andere Zeeuwse gemeenten, het nieuwe decennium in onder financieel toezicht van de Provincie. In meerdere andere gemeenten gaat het ook financieel niet goed, een teken aan de wand. In een gemeente waar ieder dubbeltje op z'n kant moet is soms best lastig om raadslid te zijn. Aan ons de taak om goede initiatieven te vinden die we onder die omstandigheden wél uit kun nen rollen. Dat deden we in 2019 en daar gaan we in 2020 mee door. Ik hoop u in 2020 allemaal een keer tegen te komen op een wijktafel, bij de fractievergaderin gen op 13 januari of elders in de gemeente. Voor nu wil ik u, mede namens de Middelburgse gemeen teraad, in ieder geval fijne feest dagen en een gelukkig Nieuwjaar toewensen! Bas van der Reest Raadslid D66 basvanderreest@live.nl het Inwoners in Stromenwijk, 't Zand en Rittenburg met een grijze rolcontai ner gebruiken deze vanaf 1 januari voor restafval. Voorheen gebruikten ze deze rolcontainer voor plastic verpakkingen en drank- en zuivel- pakken. Op 30 december wordt het plastic afval in deze wijk voor het laatst huis aan huis opgehaald. Vanaf 1 januari kan plastic afval naar de ondergrondse container gebracht worden. Blik mag vanaf dat moment ook bij plastic verpak kingen en drank- en zuivelpakken. Inwoners gebruiken een sleutel hanger met chip om ondergrondse containers in de wijk te openen. Dit is dezelfde sleutelhanger die ze al gebruikten voor de restafvalcon- tainer. De ophaaldag is nog steeds op maandag. In de even weken groente-, fruit- en tuinafval, in de oneven weken restafval. Oud en nieuw moet voor iedereen een feest zijn. Toon dus respect met de jaarwisseling. Laat een ander met rust en laat andermans spullen heel. Wat zijn de regels rondom oud en nieuw in de gemeente Middelburg? Vuurwerk Vuurwerk mag dit jaar verkocht worden op 28, 30 en 31 december aan personen van 16 jaar en ouder. Op zondag 29 december mag er geen vuurwerk worden verkocht. Vuurwerk mag worden afgestoken op 31 december vanaf 18.00 uur tot 1 januari 02.00 uur 's nachts. De politie en de BOA's van de gemeente treden streng op tegen illegaal vuurwerk. Weet of vermoedt u dat er ergens illegaal vuurwerk is opgeslagen of wordt verhandeld? Meld dit dan bij de politie via 0900-8844 of via Meld Misdaad Anoniem 0800- 7000. Ondervindt u overlast van vuurwerk, dan kunt u dit melden bij de politie op 0900-8844. Vuurwerkvrije zones Er zijn voor de komende jaarwisseling in Middelburg twee vuurwerkvrije zones aangewezen door het college van B&W. Het gaat om het Meiveld en Park Toorenvliedt. Vuurwerk afsteken is daar verboden tussen 31 december 2019 18.00 uur en 1 januari 2020 02.00 uur. Buiten deze tijden is het afsteken van vuurwerk sowieso verboden. Vuurwerkvrije buurt Ook deze jaarwisseling kunnen instellingen en hun buren, maar ook bewoners zelf met elkaar afspreken in hun buurt geen vuur werk af te steken. In zo'n vrijwillig vuurwerkvrije buurt kunt u posters ophangen. Ook kunt u aan de hand van een voorbeeldbrief een brief maken en in uw buurt verspreiden. Kijk op www.middelburg.nl/vuur- werk voor tips hoe u een vuur werkvrije buurt organiseert. Ook de posters en brieven vindt u daar. Wat vindt u van vuurwerk? De gemeente Middelburg wil graag weten hoe inwoners aankijken te gen vuurwerk. Vinden ze het leuk om naar te kijken en af te steken? Ervaren zij overlast? Hoe zou over last voorkomen kunnen worden. Doet u mee met de enquête via www.middelburg.nl/vuurwerk? Onder de inzenders verloten we een leuk Middelburg-pakket. Horeca In de nacht van 31 december op 1 januari mag alle commerciële horeca in de gemeente Middelburg open blijven tot 06.00 uur. Het feest Hometown op de Markt mag tot 04.00 uur muziek draaien in de tent. Brommer rijden - aangepast gedoogbeleid Volgens de landelijke verkeers- wetgeving is het niet toegestaan om op een brommer zonder uitlaat te rijden. De gemeente Middelburg gedoogt het brommer rijden zonder uitlaat in Arnemuiden op dinsdag 31 december vanaf zonsopgang tot zonsondergang. Dit geldt alleen voor bestuurders die woonachtig zijn in Arnemuiden. In de rest van de gemeente Mid delburg is rijden op een brommer zonder uitlaat niet toegestaan. Te hard rijden op een brommer of scooter wordt nergens gedoogd en mag dus ook niet op oudjaars dag. De politie treedt op tegen snelheidsovertredingen. Kruispunt Nieuw- en Sint Joosland In Nieuw- en Sint Joosland wordt de kruising Korteweg/Veerstraat/ Oude Rijksweg op 31 december afgesloten van 18:00 tot 1:30. Het verkeer wordt omgeleid. Vragen? Voor vragen of opmerkingen, kan contact worden opgenomen met het cluster openbare orde en veiligheid van de gemeente Mid delburg, bereikbaar via telefoon nummer (0118) 67 50 00. Parkeren in het centrum is gratis van dinsdag 24 december 2019 tot en met donderdag 2 januari 2020. In die periode parkeert u gratis op straat en in de parkeergarages. Er mag alleen geparkeerd worden op de daarvoor bestemde parkeervakken, maar niet op plekken voor vergun ninghouders. Voor het aanvragen van zorg en ondersteuning vanuit de Wmo en de Jeugdwet kunt u vanaf 2020 terecht bij gemeente Middelburg. Vanaf 6 januari 12.00 uur staat het nieuwe team van TIM voor u klaar. Met spoed- vragen kunt u altijd terecht. Tot en met 31 december neemt u contact op met Porthos via: (088) 751 4000. Vanaf 1 januari belt u de gemeente via (0118) 67 50 00. Meer informatie leest u op: www.middelburg.nl/TIM. Aangepaste openingstijden tijdens feestdagen De gemeentelijke balies in het stadskantoor zijn gesloten op woensdag 25, donderdag 26, vrijdag 27 december en op woensdag 1 januari. De gemeente is dan ook telefonisch niet bereikbaar. Gemeentelijke balies eerder dicht Op dinsdag 24 en op dinsdag 31 december sluiten de gemeentelijke balies in het stadskantoor een half uur eerder. De balies zijn dan tot 16.00 uur open. De gemeente is dan ook telefonisch niet bereikbaar. De gemeentelijke locatie aan de Waldammeweg sluit deze dag om 15.30 uur. Gemeentelijke balies later open Op maandag 6 januari gaan de gemeentelijke balies in het stadskantoor open om 10.00 uur. De gemeente is die dag vanaf 10.00 uur telefonisch bereikbaar. Ophaaldagen vervallen Tijdens de kerstdagen wordt er geen huisvuil opgehaald. Er zijn geen vervangende ophaaldagen voor 25 en 26 december. Vervangende datum nieuwjaarsdag Het huisvuil van woensdag 1 januari wordt op zaterdag 4 januari opge haald. Wij vragen u het huisvuil vóór 07.30 uur aan te bieden, vindt de gewijzigde data ook op de afvalkalender en op de website van de gemeente Middelburg. Verwijderen en afsluiten afvalbakken en containers Vernieling van afvalbakken en ondergrondse containers door vuurwerk willen we voorkomen. Daarom wordt een gedeelte verwijderd of afge sloten. Alle ondergrondse containers die te openen zijn met een pas of sleutelhanger blijven toegankelijk voor de gebruikers. Gemeente haalt kerstbomen op Kerstbomen worden in de week van 6 januari opgehaald op de huis- vuilinzameldag. Zet de kerstboom vóór 7.30 uur bij de rolcontainer of ondergrondse container (maar niet op de plaat). In de Binnenstad worden de kerstbomen op vrijdag 3 januari opgehaald. In de Edelstenenbuurt op donderdag 9 januari. U moet de boom kaal aanbieden, zonder pot, versiering of houten kruis onderaan de boom. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Dcrrp'ein 50 en 52. Elf/ Hibsumstraat 54, Heren gracht 1C8. Kirderti-jk 24, Markt 5 7, Singelstrccf 68, WcgencG'ilract 6. Wcgencc'straat 8, Wcgenac- stoot 28, 't Zantico'p 142 Verleende omgevingsvergunningen Duke Ellingtcnstrcat 46, joccb Catsstoat 36, Me- anderban 486, Ncco'stwcg 41Oci*DCfkweg 39, Paukenweg 3, Guarleskiverslract 38, Statenlacn 90, laer'ijdweg 1, Verlengde weg roar Vee'e Kennisgeving verlengde beslistermijn Gervinsland 1 Kennisgeving ontwerpbeschikking (uitgebreide voorbereidingsprocedure) Bricnclcan 2 Publicaties Ve'O'dening op de froctieondersleuning 2020 en Uitvoeringsbesluit ledraaa frcctiebudgfen Mid delburg 2020 Eindverslag inspraak li;st parfcJiere monumentale en waardevolle bomen Middeburg Aanwijzingsbesluit Monumentale en waardevolle kernen Mandaten Wmo en Jeugdwel per 1 |onuari 2020 Ter inzage Belecsregels bijzondere bijstand met meer cuidelijkheic over de te vergoeden voerzer ngen me* handhaving van mcxjJwerk en vernieuwde beeidsrege's met een hogere vergoeding voor mensen me: hegere keven als gevolg var een chronische zckle ol norcccp. Lel cp deze ir- fornctie s nog net online besch deer. De beeidsrecels liggen te* inzage in de cen'-cle hel van he* stadskenter

de Faam | 2019 | | pagina 9