Speuren naar herten of koken met wintergroen Zeeuwse Documentaire Week: Ga er voor zitten! Beleef het Top 2000-gevoel live! De Faam WOENSDAG 25 DECEMBER 2019 ZEELANDTHEATERS ZO WORDT LEREN WEL HEEL LEUK ELKE DAG IETS LEUKS DOEN IN DE KERSTVAKANTIE In Terra Mans kom je veel te weten over het landschap en de natuur van Zeeland. Niet op een saaie, maar juist levendige manier met beeld en geluid, prachtige maquettes, een groot zee-aquarium, skeletten, schelpen, en opgezette dieren. In de landschapstuin kun je de verschillende landschapstypen van Zeeland bekijken zoals duinen en dijken, maar ook met een schepnetje waterdier^'es vangen in de vijvers, of klauteren over klimtoestellen. Kijk voor meer informatie op www.terramaris.nl MIDDELBURG - Al jaren komt de elfkoppige Top 2000-band naar het theater om de grootste hits uit de beroemde lijst te spelen. Met Crazy! laat de band u weer het ultieme Top 2000-gevoel live beleven. De nieuwe set list barst uit zijn voegen van herkenbare nummers. Afgelopen vrijdag werd be kendgemaakt welke hits er in de lijst van 2019 staan. Purple Rain, Hotel California, Dan cing Queen en Viva la vida zijn terugkerende klassiekers en maken ook grote kans de revue te passeren in de live show. Ze zullen gebracht worden door getalenteerde vocalisten waaronder Tjind- jara, dé verrassing van vorig seizoen. De musicalster heeft onder meer in Dreamgirls en The Bodyguard gespeeld. In 2017 maakte zij haar opwach ting in The Voice of Holland, waarvan de auditie inmid dels meer dan één miljoen keer is bekeken op YouTube. De charismatische zangeres wordt vergezeld door onder anderen leadzanger William Kersten en zanger en gitarist Bas de Groot. Reken op de allergrootste rock-, pop-, soul- en neder- beathits uit de geschiedenis, vrijdag 3 januari 20.00 uur Schouwburg Middelburg www.zeelandtheaters.nl WALCHEREN - Omroep Zeeland zendt jaarlijks tussen Kerst en Oud Nieuw elke dag een Zeeuwse documentaire uit tijdens de Zeeuwse Documentaire Week. Dagelijks starten de films om 12.00,16.00,20.30 en 22.00 uur op Omroep Zeeland televisie. Tijdens de week worden bekende en minder bekende titels uitgezonden, zoals 'Soldaat zonder wapen', van Rinke Slump en Klaas van de Ketterij over de Slag om de Schelde. Terra Maris Spieden en speuren Zaterdag 28 december van 15.00 tot 16.30 uur kan je on der leiding van een gids in de schemering van een winter- namiddag spieden en speuren naar reeën en damherten in de Manteling. Zien we ze wel of zien we ze niet? Sporen zijn er genoeg in de vorm van wissels, keutels, haren en knabbelspo- Zaterdag 28 december kan je onder leiding van een gids speuren naar ren aan groene blaadjes. Deel- reeën en damherten in de Manteling. groen'. Tijdens deze workshops leer je heerlijke dingen van het Zeeuwse land te bereiden. Op zoek naar herten Maandag 30 december van 15.00 tot 16.30 uur kan je on der leiding van een gids in de schemering van een winter- namiddag spieden en speuren naar reeën en damherten in de Manteling. Zien we ze wel of zien we ze niet? Sporen zijn er genoeg in de vorm van wissels, keutels, haren en knabbelspo ren aan groene blaadjes. Deel name kost 4 euro. Reserveren is noodzakelijk via www.terra- maris.nl of 0118-582620 Vogelmenu Dinsdag 31 december van 13.30 tot 15.30 uur kan je een menu maken met verschillende sma ken voor verschillende vogels. Natuurlijk gaan we de pin da-truc doen: rijg een ketting, plak een snoeprol of maak een 'high-tea'-vetbol! Dus stroop je mouwen op en kom naar de vogelkeuken. In de kerstvakantie kun je elke dag iets leuks doen bij Terra Maris aan de Duinviietweg in Oostkapelle. Vrijdag 27 december van 13.30 tot 15.30 uur neemt de huisim ker je mee in de fantastische wereld van de bijen. Hoe her ken je een koningin, wat is een dar, hoe maakt een bij honing of hoeveel bijen telt een bijen volk, je leert het allemaal van onze Imker. Kinderkunstatelier Zaterdag 28 december van 12.00 tot 16.00 uur kan je een mooi, gek of bijzonder ruim- telijk object voor aan de muur maken in het Kinderkunstate lier onder leiding van Jessica van Dierendonck van KKaAT, het (Kinder)KunstaATelier. We werken onder andere met papiermollen), crepe-tape en papierpulp. name kost 4 euro. Reserveren is noodzakelijk via www.terra- maris.nl of 0118-582620 Winterse wandeling Zondag 29 december van 1400 tot 16.00 uur neemt een gids je mee voor een winter se verwonderwandeling door de Manteling, want ook in de winter is de natuur interessant Hoe herken je een boom in de winter en waar zijn alle dieren gebleven? Ontdekkingen en verhalen van de gids. Deelna me kost 4 euro. Reserveren is noodzakelijk via www.terra- maris.nl of 0118-582620 Kookworkshop Maandag 30 december van 12.00 tot 16.00 uur verzorgt De Zilte Academie Zeeland (ZAZ) een kookworkshop op Terra Maris. Het thema is "Winter- Dinsdag 31 december van 13.30 tot 15.30 uur kan je een menu maken met verschillende smaken voor verschillende vogels. FOTO: Rob Doolaard

de Faam | 2019 | | pagina 17