Het woord aan raadslid Bert Kollen 18 december inname rolcontainers voor plastic in Arnemuiden-Noord Kleinere inwerptrommel ondergrondse containers Wat zijn de regels rond de jaarwisseling? Gratis parkeren rond feestdagen Verlenging parkeervergunningen en -ontheffingen Dienstverlening tijdens feestdagen GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Middelburg heeft een groot finan cieel tekort in de Jeugdhulp en de WMO. De zorgkosten stijgen snel en het Rijk heeft ons fors gekort. De CDA fractie heeft ingestemd met de miljoenenbezuiniging van het college. Dit doet pijn. Wij zullen er scherp op toezien dat iedereen die de zorg echt nodig heeft en het niet of moeilijk zelf kan betalen, deze ook krijgt. Daar kunt u ons aan houden! Overal zie je advertenties: Bestel vuurwerk. Deze mooie traditie loopt uit de hand. Er is veel en levensgevaarlijk vuurwerk in han den van vaak nog kleine kinderen. Bommen zijn het, die ook nog eens naar onze hulpverleners worden gegooid. Daarom moet de overlast van afsteken op verkeer de tijdstippen en levensgevaarlijk illegaal vuurwerk worden terug gedrongen. Dat moet dan wel weer gehandhaafd worden. Wij pleiten voor meer handhaving door BOA's en politie. Wat zou het mooi zijn als we in Middelburg net als bijvoorbeeld in Rotterdam een grote vuurwerk show krijgen. Maar ja, dat kost natuurlijk nogal wat. Wie weet kunnen we met de ondernemers in Middelburg hier eens over praten. Een alternatief is in diverse wijken centrale afsteekplekken aanwijzen. Laten we er met zijn allen een fijne jaarwisseling van maken. Bert Kollen Raadslid CDA Inwoners van Arnemuiden-Noord met een rolcontainer voor plastic zetten deze op woensdag 18 de cember aan de straat - vol of leeg. We halen dan voor de laatste keer het plastic afval aan huis op. Het bedrijf DVL neemt de rolcontainer hierna in. De inname duurt twee dagen. De rolcontainers graag aan de straat laten staan, ook als deze woensdag nog niet zijn ingenomen. Inwoners kunnen na inname van de rolcontainer plastic verpakkin gen en drank- en zuivelpakken (PD) naar de ondergrondse container voor PD-afval brengen. Deze is voorlopig zonder pas te openen. De doelstelling voor 2020 is 2 kilo restafval per persoon per week. Inwoners in andere gemeenten is dit al gelukt. Met zo weinig afval worden grote huisvuilzakken iets uit het verleden. De inwerptrom mel van ondergrondse containers voor restafval wordt daarom verkleind. Hierdoor kan het zijn dat u restafval in kleinere afvalzakken moet verzamelen. Grof afval kan naar de milieustraat of tegen beta ling worden opgehaald. Het merendeel van de containers is inmiddels aangepast. Binnenkort hebben alle restafvalcontainers dezelfde inwerptrommel. Dat heeft een aantal voordelen. Containers met een kleinere inwerptrommel vullen bijvoorbeeld beter. Ze zitten daardoor minder snel vol. Ook zien we in deze containers minder vervuiling met grofvuil, zoals klein meubilair, kleine elektrische ap paraten en verbouwingsafval. Oud en nieuw moet voor iedereen een feest zijn. Toon dus respect met de jaarwisseling. Laat een ander met rust en laat andermans spullen heel. Wat zijn de regels rondom oud en nieuw in de gemeente Middelburg? Vuurwerk Vuurwerk mag dit jaar verkocht worden op 28, 30 en 31 decem ber aan personen van 16 jaar en ouder. Op zondag 29 december mag er geen vuurwerk worden verkocht. Vuurwerk mag worden afgestoken op 31 december vanaf 18.00 uur tot 1 januari 02.00 uur 's nachts. De politie en de BOA's van de gemeente treden streng op tegen illegaal vuurwerk. Weet of vermoedt u dat er ergens illegaal vuurwerk is opgeslagen of wordt verhandeld? Meld dit dan bij de politie via 0900-8844 of via Meld Misdaad Anoniem 0800-7000. Ondervindt u overlast van vuur werk, dan kunt u dit melden bij de politie op 0900-8844. Vuurwerkvrije zones Er zijn voor de komende jaarwisse ling in Middelburg twee vuurwerk- vrije zones aangewezen door het college van B&W. Het gaat om het Meiveld en Park Toorenvliedt. Vuur werk afsteken is daar verboden tussen 31 december 2019 18.00 uur en 1 januari 2020 02.00 uur. Buiten deze tijden is het afsteken van sowieso verboden. Vuurwerkvrije buurt Ook deze jaarwisseling kunnen instellingen en hun buren, maar ook bewoners zelf met elkaar afspreken in hun buurt geen vuur werk af te steken. In zo'n vrijwillig vuurwerkvrije buurt kunt u posters ophangen. Ook kunt u aan de hand van een voorbeeldbrief een brief maken en in uw buurt verspreiden. Kijk op www.middelburg.nl/vuur- werk voor tips hoe u een vuur werkvrije buurt organiseert. Ook de posters en brieven vindt u daar. Horeca In de nacht van 31 december op 1 januari mag alle commerciële horeca in de gemeente Middelburg open blijven tot 06.00 uur. Het feest Hometown op de Markt mag tot 04.00 uur muziek draaien in de tent. Brommer rijden - aangepast gedoogbeleid Volgens de landelijke verkeers- wetgeving is het niet toegestaan om op een brommer zonder uitlaat te rijden. De gemeente Middelburg gedoogt het brommer rijden zonder uitlaat in Arnemuiden op dinsdag 31 december vanaf zonsopgang tot zonsondergang. Dit geldt alleen voor bestuurders die woonachtig zijn in Arnemuiden. In de rest van de gemeente Mid delburg is rijden op een brommer zonder uitlaat niet toegestaan. Te hard rijden op een brommer of scooter wordt nergens gedoogd en mag dus ook niet op oudjaars dag. De politie treedt op tegen snelheidsovertredingen. Vragen? Voor vragen of opmerkingen, kan contact worden opgenomen met het cluster openbare orde en veiligheid van de gemeente Mid delburg, bereikbaar via telefoon nummer (0118) 67 50 00. Parkeren in het centrum is gratis van dinsdag 24 december tot en met donderdag 2 januari. In die periode parkeert u gratis op straat en in de parkeergarages. Er mag alleen geparkeerd worden op de daarvoor bestemde parkeervakken, maar niet op plekken voor vergunninghouders. Begin november zijn alle jaarvergunninghouders aangeschreven van bewoners-, bedrijven-, service-, woonwerk- en marktkoopliedenvergunnin- gen inclusief de houders van ontheffingen en ontheffingen blauwe zone in verband met de jaarlijkse verlenging. Deze week worden alle vergun ningen en ontheffingen, die tijdig betaald zijn, opgestuurd. De nieuwe vergunning/ontheffing kunt u direct gebruiken en achter de voorruit van uw voertuig plaatsen. Gemeentelijke balies eerder dicht Op dinsdag 24 en op dinsdag 31 december sluiten de gemeentelijke ba lies in het stadskantoor een half uur eerder. De balies zijn dan tot 16.00 uur open. De gemeente is dan ook telefonisch niet bereikbaar. De gemeentelijke locatie aan de Waldammeweg sluit deze dag om 15.30 uur. Ophaaldagen vervallen Tijdens de kersdagen wordt er geen huisvuil opgehaald. Er zijn geen vervangende ophaaldagen voor 25 en 26 december. Verwijderen en afsluiten afvalbakken Vernieling van afvalbakken door vuurwerk in de parken en de binnenstad willen we voorkomen. Daarom wordt een gedeelte verwijderd of afgesloten. De prullenbakken in de parken worden momenteel weggehaald. Vanaf de week van 1 januari plaatsen we ze terug. De afvalbakken in de winkelcentra worden vrijdag 27 december afge sloten of weggehaald. Vanaf donderdag 2 januari worden deze weer opengezet of teruggeplaatst. De afvalbakken in de binnenstad sluiten we af op dinsdag 31 decem ber. De gemeente zet de bakken weer open vanaf donderdag 2 januari. Op plaatsen waar afvalbakken veel worden gebruikt, blijven er een aantal open staan. Als het nodig is, worden deze extra geleegd. Afsluiting ondergrondse afvalcontainers Vanaf maandag 30 december worden de textielcontainers afgesloten. Vanaf vrijdag 3 januari worden deze weer opengezet. De ondergrondse containers voor het oud papier in Dauwendaele worden vrijdag 27 december vanaf 15.00 afgesloten en worden vanaf donderdag 2 januari weer opengezet. De ondergrondse containers voor kunststofafval worden op dinsdag 31 december afgesloten en vanaf donderdag 2 januari weer opengezet. Alle ondergrondse containers die te openen zijn met een pas of sleutel hanger blijven toegankelijk voor de gebruikers. Aangepaste openingstijden tijdens feestdagen De gemeentelijke balies in het stadskantoor zijn gesloten op woensdag 25, donderdag 26, vrijdag 27 december en op woensdag 1 januari. De gemeente is dan ook telefonisch niet bereikbaar. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Dan plein 46, Derde Weg 1 (Nieuw- er Sint Jowland), Dorpss*roa* 21 (Arrerrjiden), Jazz- roulc 159, PJ. Moeriensslraat 4, SciCom 20 Verleende omgevingsvergunningen Baaijenompad, Dam 56, Dorpsstraat 21 (Arnemjidcn), Ety Hi lesumslraat 38, Kinderdijk 24, Kcepoa'Haan Molenwaterpark, Louis Armstrorgs-"roat 76, Nach'egcaliToat 6, S'aak 26 t/m 36 (AmemucenJ Kennisgeving verlengde beslistermijn Klar nefweg 28 Verleende omgevingsvergunning (uitgebreide voorbereidingsprocedure) Kroonc veldweg 2 t/m 12 Verleende exploitatievergunning Markt 35 Beleidsregels Porkeerontheffingen parkeerscHijfzone Mid delburg Verkeersbesluit Geha rvdica pten parkeerplaats, Johan Lesage- slraal Eindverslag inspraak Ontwerp Middelburgse Visie Milieu Mandateringsbesluit 2004 Overzicht Mandocl, Vertegenwoordiging en Ondertekening 2C04 (5e wijziging)

de Faam | 2019 | | pagina 9