Gezellige en gezonde feestdagen 13 Vinyl in Vlissingen Walcheren nu Boek over bevrijding Koor reist per trein door Zeeland Theatervoorstelling 't Paalhoofd is echt Goed De Faam WOENSDAG 18 DECEMBER 2019 Lekker en bewust eten TIPS WAAR JE ECHT IETS AAN HEBT MET DE KOMENDE FEESTDAGEN LEKKER EN GEZOND GOURMETTEN SANTARUN Rachel van Westen Urenlang tafelen op Eerste Kerstdag, de volgend ochtend kerstkransjes bij de koffie, een kerststol als lunch en op oude jaarsavond warme oliebollen met een dikke laag poedersui ker... Lekker allemaal, maar hoe zorg je ervoor dat je op 2 ja nuari nog steeds de knoop van die leuke jeans dicht krijgt én op de weegschaal durft te gaan staan? ZEELAND - Gewichtsconsu- lentes Gerdien Weezepoel en Mascha Koeman geven tips waar je echt iets aan hebt de komende feestdagen. Vier feestdagen Veel mensen hebben de ge dachte dat ze dik worden tij dens de feestdagen. Maar eigenlijk, als we beide kerstda gen en zowel oudejaarsdag als nieuwjaarsdag meerekenen, gaat het maar om vier dagen. Het gaat vaak mis doordat mensen de feestdagen verlen gen en ook tussen kerst en oud en nieuw meer en anders eten dan normaal. Of ze hebben op een bepaalde feestdag zoveel gegeten dat ze de dag erna zeggen: 'Dan eet ik vandaag maar even niks.' Maar dat gaat fout wantje krijgt toch op een bepaald moment honger en is de kans groot datje gaat snoe pen. Dus beperk het echt tot de feestdagen. Als je de rest van de maand je normale eet-rit- me aanhoudt, is er eigenlijk niet zoveel aan de hand. Bewust kiezen Bedenk van te voren goed wat je echt lekker vindt en kies daar bewust voor. Maak jezelf niet wijs dat er bepaalde dingen bij de feestdagen horen. Vind je die koude oliebol 's avonds nog echt lekker? Of eet je hem om dat oliebollen bij oudejaars avond horen? Er moet niks. Jij mag kiezen wat je echt lekker vindt en wat de feestdagen voor jou zo feestelijk maken. Zonde om weg te gooien Kom jongens, we nemen er nog maar eentje, anders moet ik het weggooien en dat is zonde. Toch? Draai het eens om. Kijk van te voren goed wat je nu eigenlijk echt nodig hebt en wat je echt lekker vindt Doe wat bewuster boodschap pen voor die feestdagen, zodat je niet van alles overhoudt of juist veel te veel gaat eten om dat je het zonde vindt om het weg te gooien. Ritme Zorg dat je ook tijdens die kerstdagen gewoon ontbijt en luncht. Als je weet dat je 's avonds heel uitgebreid gaat dineren, hoef je niet 's mor gens heel uitgebreid te ontbij ten, daarna gebak bij de koffie te nemen en 's middags ook allerlei hapjes bij de borrel te zetten. Maar het is ook niet handig om maaltijden over te Gewichtsconsulente s Gerdien Weezepoel uit Wolphaartsdijk en Mascha Koeman uit Heinkenszand geven tips waar je echt iets aan hebt. slaan, want dan ga je snel ver zanden in het snoepen. Neem een lichtere maaltijd, maar eet wel. Bewegen Tijdens de feestdagen gaan we vaak naar familie of vrienden. Er wordt gekletst, gegeten en vooral ook heel veel gezeten. Probeer om in beweging te komen. Je hoeft niet gelijk een paar uur intensief te fitnessen, maar doe iets. Maak even lek ker een kerstwandeling met elkaar. Ga naar buiten. Be weeg. Het is ook heel leuk om even metz'n allen bijvoorbeeld naar de schaatsbaan te gaan en je daar uit te leven. VLISSINGEN - Op Maandag 30 december 2019 wordt er in Vlis singen voor de negende keer een grote vinyl platenbeurs georganiseerd, nu weer tijdens het tentfeest "sneeuwbal" van het café 't Archief aan de Kleine Markt 11. Ramon Alewijnse van cafe 't Archief, die zelf als Elvis fan het vinyl een warm hart toedraagt: "We hebben weer voldoende standhouders met leuke platen in de verkoop- bakken" Volgens de medeor ganisator Del van der Linden is er voor de muziekliefhebber weer de mogelijkheid om juist die ene plaat en/of single te vinden waar men nou zo lang naar heeft gezocht. Alle mu zieksoorten zijn op deze beurs vertegenwoordigd. Vinyl leeft Elf standhouders zorgen voor meer dan 44 meter bakken vol met vinyl. Volgens de orga nisatie is de doelstelling van deze dag om mensen bij el kaar te brengen, jong en oud, en de passie voor muziek op vinyl te delen, daarbij is het altijd weer mooi om iets voor de eigen muziekcollectie te vinden. Het kopen van muziek op vinyl is sinds een aantal ja ren in Nederland helemaal in. Vele muzikanten brengen zelf hun nieuwe album weer uit via een langspeelplaat i.p.v. op een cd. Op de platenbeurs zal veel tweedehands muziek te vinden zijn die zelfs nooit later op een cd is uitgebracht. Hans Croon van DJ drive-in shows verzorgt samen met Mr. DjD de muzikale omlijsting. Vinylbeurs» maandag 30 De cember 10.00-16.00 uur in de tent voor café 't Archief, Kleine Markt 11, Vlissingen Heel veel mensen zetten tijdens één van de kerstdagen het gourmetstel op tafel. Wil je het een beetje gezond houden? Kies niet alleen voor vlees, maar ook voor vis. Zet groente en fruit op tafel. Probeer bijvoorbeeld eens ananas met kaneel of zet stukjes banaan op tafel met een reepje spek eromheen. Pak in plaats van stokbrood een schijfje komkommer waar je tussendoor op kunt knabbelen. En zorg voor voldoende water, zodat je de dorst niet gaat lessen met alcohol. Zoutelande - Kindcen trum 't Paalhoofd in Zou telande heeft van de in spectie voor het onderwijs de waardering 'Goed' ont vangen. De inspectie be oordeelt scholen op 17 kwaliteitsgebieden. Het eindoordeel van de in specteur wordt weerge geven in zwak (dan moet de school een ondersteu ningstraject gaan volgen), onvoldoende of voldoen de. Wanneer alles voldoet en dus op orde is, beoor deelt de inspecteur dit met voldoende.= m VHssinger Edwin Tilroe met zijn boek. FOTO: PR VLISSINGEN - Van de hand van Vlissinger Edwin Tilroe ver scheen deze maand een boek over de Tweede Wereldooriog. De eerste novemberdagen van 1944* Operation Infatuate, de aanval op Vlissingen, worden gedetailleerd verteld. Het boek bestaat uit feiten, overzichts kaartjes en foto's en kost 15 euro. Het is verkrijgbaar bij on der andere boekhandel 't Spui in Vlissingen en de Drvkkerij in Middelburg. Vocal groep Sing@Sea gaat zaterdag 21 december tussen 10.49 uur en 16.00 uur op di verse stations in Zeeland en Brabant kerstconcerten ver zorgen. Het koor zal zich die dag per trein verplaatsen, en de reis onderbreken in Vlis singen om 1045 uur, vervol gens in Middelburg om 114s uur en aansluitend in Goes om 13.00 uur. Vanuit Goes reist het koor door naar Bra bant Het koor kijkt er naar uit met ongeveer zestig perso nen, heel de dag met de trein op stap te zijn en te zingen! Het repertoire dat ten geho re gebracht gaat worden zal lichte en dus voor bijna ieder een herkenbare kerstmuziek zijn. Dirigent is Rembrandt Minderhoud, begeleiding op de piano Olga Tkacenko. MIDDELBURG - Afgelopen weekend was de Santarun in Middelburg. Maar liefst drie honderd kerstmannen renden door de Middelburgse bin nenstad. Ricardo Kievit was ter plekke met zijn camera. Een compleet verslag staat op www.de-faam.nl. FOTO: RI CARDO KIEVIT/ RK FOTOGRAFIE NIEUW EN SINT JOOSLAND - Zondag 9 januari om 15.00 uur staan Hans Visser en Ire- na Filippova in Theater de Wegwijzer in Nieuw en Sint Joosland met de voorstelling 'Rembrandt en de Gouden Eeuw'. Weinigen schoppen het zo ver dat alleen het noemen van hun voornaam genoeg is. Rembrandt van Rijn is zo ie mand. De kunstschilder staat over de hele wereld bekend als dé legende uit de Nederlandse kunstgeschiedenis. Voorma lig Flairck-gitarist Hans Visser en top-accordeoniste en zan geres Irena Filippova nemen het publiek mee terug naar de tijd van Rembrandt In een fascinerende multimediale theatervoorstelling vertellen ze zijn levensverhaal, bege leid door eigen muziek. In hun songs leggen ze verrassende parallellen met de huidige tijd, versterkt door projecties van Rembrandts schilderijen. Kijk voor meer informatie en tic kets op theaterdewegwijzer.nl

de Faam | 2019 | | pagina 5