Zijn wie je bent, niet alleen op Paarse Vrijdag Onderscheiding voor Sylvia Merrett van Dam Grote Clubactie een succes Groener schoolplein voor de Regenboog De Faam WOENSDAG 18 DECEMBER 2019 NATUUR IN DE STAD COLOFON DE FAAM oaw2£ Ke^srr 3>St WAM -T-Z.% j>oe JWT A- Mu «A€ om - n we AA-èïMS«£M IM VAKJ 33^ Conny den Heijer Paarse Vrijdag is een GSA-actiedag waar op leer lingen van een school hun steun voor sekse, gender en seksuele diversiteit kunnen laten zien door paars te dra gen. GSA staat voor 'Gay- Straight Alliance' en voor 'Gender Sexuality Allian ce'. Ook de HZ University of Applied Sciences was vrij dag actief. VLISSINGEN - Een grote paarse ballonnenboog bij de ingang, overal posters, mu ziek, polsbandjes en paarse beamers met uitleg. De eer ste Paarse Vrijdag op de HZ University of Applied Scien ces was een feit. Geslaagd De dames en heren van de pas opgerichte GSA droegen paars, veel medeleerlingen niet. Het was een hoop ge regel voor studenten Kim en Annemarije om het project van de grond te krijgen maar hun opdracht om het onder de aandacht te brengen was zeker geslaagd. Acceptatie De opzet om jongeren met allerlei seksuele voorkeuren te steunen en hen te accep teren zoals ze zijn lijkt toch bij meisjes iets gemakkelij ker te gaan dan bij jongens, getuige het aantal armband jes dat werd uitgedeeld en die door veel jongens wer den geweigerd. We vroegen een enkele heer om uitleg over het niet aan nemen en dragen van het polsbandje. Het antwoord was verbluffend: "Ja, ik vind het allemaal best hoor, ze doen maar. Ik hoef dan toch geen vriendjes te worden?" En daar zit het hem nu juist, de onverschilligheid die anno 2019 nog heerst onder jongeren aangaande dit on derwerp. De doelgroep wil graag meer aandacht zo dat zij kunnen zijn wie ze zijn en daar hebben Kim en An nemarije in ieder geval hard hun best voor gedaan. Wie meer informatie wil of worstelt met zijn of haar seksuele geaardheid en zich daardoor niet geaccepteerd, onveilig of eenzaam voelt, kan zich aanmelden via de website https://www. gsanetwerk.nl/ MIDDELBURG - Vrijdag 13 de cember was voor de kinderen van basisschool de Regenboog in Middelburg een feestelijke dag. Eindelijk is het school plein klaar. In het kader van 'de Groene Revolutie' heb ben kinderen van de Regen boog zich sterk gemaakt voor een groener schoolplein. Een plein met minder tegels, meer speelmogelijkheden en vooral spelen en leren in de natuur. Met behulp van veel ouders en hoveniersbedrijf Boeije is het plein omgetoverd in wat het nu is. Nieuwe speeltoe stellen van natuurlijke materi alen zijn geplaatst, fruitbomen zijn geplant en een speelbosje is aangelegd met een hut van wilgentakken. Naast de ge kregen subsidie is er veel geld ingezameld door middel van allerlei acties zoals 'Heel Re genboog bakt', de Recycling Race (een sponsorloop) en een groot pleinfeest. Regenboogtegel Burgemeester Bergmann van Middelburg is speciaal geko men om het groene plein te openen. Als herinnering is hem een oude pleintegel aangebo den met daarop diverse groe ne planten als decoratie. Deze 'Regenboogtegel' als symbool van beton naar groen is terug te vinden op zijn kantoor. Burgemeester Bergmann van Middelburg is speciaal gekomen om het groene plein te openen. FOTO: PR VEERE - Op donderdag 12 de cember reikte burgemeester van der Zwaag een Koninklijke Onderscheiding uit aan me vrouw Sylvia (S.H.) Merrett van Dam-Barones van Lynden. Het betreft een bevordering tot rid der in de Orde van Oranje Nas sau. Mevrouw was in 2006 al benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nassau. Ze bekleedt sinds 1995 diverse bestuurs functies bij Stichting Delta Cul tureel. Van 2003-2016 was zij bestuurslid van de vereniging van Zeeuwse musea. Daar naast is zij van 2012-2015 nauw betrokken geweest bij de tot standkoming van het Scottish Diaspora Tapestry. Zij stuurde het team van vrijwilligers aan en adviseerde, op verzoek van de Schotse organisatie, ande re teams. Sinds 2008 is zij ac tief voor de Protestantse kerk Veere. Ongeveer 8 jaar gele den volgde mevrouw Merrett van Dam een workshop van Stichting Erfgoed Zeeland. Het doel was een andere inzet van museumattributen. Hieruit ontstond het zogenaamde re miniscentie project Medewer kersvan museum Veere gingen met museumvoorwerpen naar mensen met dementie die in een zorginstelling verbleven. Bij het zien van deze attribu ten komen herinneringen aan vroeger naar boven. Inmiddels verzorgen meer dan 100 vrij willigers gemiddeld 450 bij eenkomsten per jaar verspreid over de gehele provincie Zeel and. Vanwege de omvang van dit project werden de activitei ten ondergebracht in de Stich ting Feest van Herkenning. VEERE - Zo'n 260.000 verkopers gingen de afgelopen maanden op pad om loten te verkopen tijdens de Grote Clubactie. In Vee re lukte het verenigingen om in totaal 17.778 euro op te halen. Landelijk deden ruim 5.000 verenigingen mee. Samen haalden zij bijna 8.500.000 euro op door ruim 2,8 miljoen lo ten te verkopen. Dit betekent dat deelnemen de clubs het beter hebben gedaan dan ooit. Zij verkochten dit jaar gemiddeld 565 loten. Hiermee stijgt de opbrengst per vereniging jaarlijks. Dit jaar is alweer het 47e jaar dat de Grote Clubactie zich inzet voor een (financieel) gezond verenigingsleven in Nederland. Door als vereniging loten te verkopen tijdens de Grote Clubactie halen clubs geld op, waarmee ze hun doelen kunnen realiseren. Zo kunnen bijvoorbeeld nieuwe materialen worden aan geschaft, kan het clubhuis worden opgeknapt of kunnen evenementen worden georgani seerd. Van elk verkocht lot van 3 euro gaat 80 procent rechtstreeks naar de clubkas. De Gro te dubactie is daarmee dé loterij in Neder land met de hoogste opbrengst per verkocht lot voor de club. Dit is realiseerbaar door de inzet van ruim 20.000 vrijwilligers, 260.000 verkopers en 1,6 miljoen kopers die allen op hun manier de plaatselijke vereniging steun den in 2019. ledereen die een vereniging heeft gesteund, maakt kans op één van de 32.000 prijzen uit de Grote Clubactie loterij, waaron der de hoofdprijs van 100.000 euro. Check je lotnummers) op clubactie.nl om te kijken of er een prijs is gevallen op je lot Advertentieverkoop en media-advies E sven.van.liere@persgroep.nl T 06- 153143" Krant gemist? Vul svp het formulier op de website in onder de knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Familieberichten Efamilieberichte n week bladen@persgroep.nl T (o88)-oi37268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E rubrieken@persgroep.nl T 0900-6743836 Kantooradres Edisonweg37E 4382 NVVIissingen Redactie Bied je nieuws aan op de website via de s' knop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via Agendaberichten Plaatsen Voor overige redactiezaken: Frank Husslage frank.husslage@persgroep.nl 088-0136921 (niet voor krant gemist) Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: 0 www.persgroep.nl Dit is een uitgave van de Persgroep Nederland BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep. Kim en Annemarije delen op Paarse Vrijdag GSA polsbandjes uit op de Hz University of Applied Sciences met de tekst 'Jezelf kunnen zijn is een feest' Foto: Conny den Heijer

de Faam | 2019 | | pagina 3