Zeeuwse Lichtjestour Een levende kerststal Mindfulness Meditatie Zeeland Lessons and Carols in Sint Jacobskerk VUURWERK WOENSDAG 18 DECEMBER 2019 Kersttijd De Faam PRAKTIJK VOOR NATUURGENEESKUNDE JOKE DE VRIEZE ZEELAND - Op dinsdag 24 december wordtin Goes het Vredeslicht weer uitgedeeld. Dat gebeurt dit jaar voor het eerst door burgemeester Margo Mulder, tijdens de traditionele lichtjestour door Goes-Oost. De verspreiding van het Vredeslicht is bedoeld om de verbondenheid van alle mensen op aarde te symboliseren. Het licht komt rechtstreeks uit Bethlehem. Wie dat wil, kan een lampje meenemen en dat licht doorgeven aan iemand die dat een beetje extra spirituele steun nodig heeft. De inspirerende avondwandeltocht van zo'n 1,5 km staat in het teken van het naderend Kerstfeest. Op grond van de ervaringen worden veel bezoekers verwacht. De lichtjestour wordt elke twee jaar gehouden, dit jaar voor de vijfde maal. De tocht ontleent zijn bekendheid en populariteit vooral aan de potlampjes die gemiddeld om de meter langs de hele route staan. Het 'parcours' wordt dus geflankeerd door een lichtjesspoor van circa 1500 glazen potjes met een lampje of een kaarsje erin. De tocht kan in 50 tot 100 minuten worden afgelegd, maar de ervaring leert dat de deelnemers altijd ruim de tijd nemen. Bij slecht weer wordt het evenement afgeblazen. Alle informatie staat op www.goednieuwsgoes.nl BIGGEKERKE - We leven in de laatste dagen van 2019. Door de vensters schitteren en blinken zacht de lichtjes van kerstbo men, het is vroeg donker en er is gezelligheid alom. Hier en daar klinken al de doffe dreunen van te vroeg afgestoken vuurwerk. De laatste dagen van een jaar met mooie en min der mooie momenten dat we mee hebben mogen maken. Da gen om dit jaar te overdenken, dagen om plannen te maken voor het nieuwe jaar. Voor de meeste van onze huisdieren echter, zijn de komende dagen een hel op aarde. Iedere dag opnieuw en iedere dag meer knallen, dreunen en flitsen van vuurwerk, met een armageddon op oudejaarsdag en -avond. Wij vinden dit meestal mooi en weten dat het op 1 januari over is. Onze huisdieren weten dagenlang van ellende niet waar ze het zoeken moeten. Mies Zwaan - van Amerongen uit Biggekerke schreef daarover het onderstaande gedicht. Het verschillend beleven van vuurwerk afsteken Mens Voor een mens, een nieuwjaarswens, schitterend inde lucht, neemt het zijn eigen vlucht. Dier Een lijfje dat beeft, de zenuwen heeft, kijkt naar zijn baas, voelt zich alleen, rent ergens heen, vindt geen rust helaas. Mens een mens is niet bang, die weet immers allang, 't is maar een spel, veel en kracht, kleurrijk en machtig, en straks stopt het wel! Dier Oh, hield het maar op, zegt niemand eens stop? ik ben toch zo bang zoveel en krachtig, het wordt me toch te machtig, e het duurt al zo lang! Mens de laatste avond, weer een nieuwjaar afgerond, een nieuw jaar knallend tegemoet, veel en krachtig, kleurrijk en prachtig, dat vinden jullie dieren toch wel goed? Dier Zouden ze het begrijpen? zou het al rijpen, de denkwereld van de mens, zij vinden het prachtig, maar ik, echt waarachtig vind: er is toch een grens? Mies Zwaan - van Amerongen Biggekerke Bij Joke de Vrieze kun je teiecht voor mindfulness- en meditatietraining, EMDR traumaverwerking, voetreflex- en Bachbloesemtherapie en psychosociale hulpverlening. Foto: Conny den Heijer MIDDELBURG - Op 20,21 en 22 december verzorgen de samenwerkende kerken in 't Hofje onder den Toren een Levende Kerststal op het binnenplein van 't Hofje, tegenover de Lange Jan in Middelburg. De openingstijden zijn vrijdag 20 december van 19.00 tot 21.30 uur, zaterdag 21 december van 11.00 tot 16.00 uur en zondag 22 december van 11.30 tot 13.30 uur. De toegang is gratis. VLISSINGEN - Zondag 22 de cember is de traditionele vie ring in de Sint Jacobskerk met de dienst van Nine Lessons and Carols. Deze dienst begint om 16.30 uur. Liturg zal zijn ds. Pim Steenbergen van de Sint Jacobskerk. Er wordt mede werking verleend door andere kerkgenootschappen van de Raad van Kerken Vlissingen. De muziek wordt verzorgd door het koor de Evensingers, onder leiding van Ineke Wijkhuijs. Het orgel wordt bespeeld door Jos Vogel, en het jonge talent Esra Jonckman (blokfluit) ver leent ook haar medewerking. GAPING E - Vanaf 13 janua ri 2020 geeft Joke de Vrieze van Meditatie Zeeland trai ningen in mindfulness. Om de maandagavond kunt je bij haar terecht in dorpshuis De Spil aan de Schotsehoek 8 in Gapinge. Joke leert je hoe je in deze drukke wereld waar in wij vechten, vluchten en jagen om onze doelen te bereiken, zonder schuldge voel in je rust kunt komen en herstellen. Joke werkt vanuit boeddhis tische therapie met als basis 'iedereen is gelijk.' Joke staat als rasechte Zeeuwse met haar voeten in de klei, die haar houvast biedt. Verre van zweverig combineert zij oos terse wijsheid met wester se psychologie. Mindfulness richt zich op de uitdagingen van het dagelijkse leven en de aanpak van stress, pie keren, angst, pijn, boosheid, depressie en ontgoocheling. Daarbij maakt zij gebruik van meditatie, aandacht, in zicht, meditatieve oefenin gen, en oplossingsgerichte technieken. Van 20 tot en met 22 maart 2020 organiseert Joke de Vrieze samen met yogado- cente Nel van der Veen een Retraiteweekend in Cadzan- dië aan de Vierhonderdpol derdijk 10 in Cadzand. Tijdens de retraite wordt er les ge geven in yoga, meditatie en ontspanningsoefeningen en worden er wandelingen ge maakt. Voor beide sessies kun je je aanmelden via de website. www.meditatiezeeland. nl

de Faam | 2019 | | pagina 10