Het woord aan raadslid Tony Noom Feestelijke plantmomenten aanleg Molenwaterpark Verantwoord stoken open haard en kachel Geen aanvraag paspoort of identiteitskaart op 9 december Groene rolcontainer aanvragen Kleinere inwerptrommels Gemeentelijke balies eerder dicht Raadsvergadering in stadskantoor GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES "Koesteren wat ons dierbaar is" Veel van de Paul Briët-woningen in de wijk t Zand Stromenwijk worden gesloopt omdat renoveren niet te verantwoorden is. Deze huizen vormen samen echter een bijzonder stukje historisch Middelburg dat kort na WO II is gebouwd. Helaas werden deze woningen met niet al te beste materialen gebouwd en hebben ze schade opgelopen door de onderwaterzetting. Renovatie lijkt dan ook niet verstandig voor alle huizen. In overleg met Woongoed Mid delburg en een architect, blijkt echter dat de sfeer wel behouden kan worden door dezelfde gevels terug te bouwen; uiteraard wel met de kanttekening dat dit moet passen binnen de eisen van de huidige regelgeving. Afgelopen oktober kreeg de Christenunie voldoende steun voor behoud van dit waardevol stukje geschiedenis. Hierdoor kan tijdens een wandeling de geschiedenis van herbouw van onze monumen tale stad worden doorverteld aan bezoekers en onze kinderen. "Het college wordt verzocht om in overleg met Woongoed Middel burg, in geval van sloop de Paul Briët-woningen te herbouwen met behoud van sfeer en architectuur door dezelfde gevels terug te plaatsen met gebruik van duur zame materialen." Middelburg is immers meer dan een monumentenstad met prach tige bouwwerken in de binnenstad - "koesteren wat ons dierbaar is". Tony Noom - Christenunie Middelburg 06 40 63 60 73 tonynoom74@gmail.com Vrijdagmiddag 6 december, om 16.00 uur, planten bur gemeester Bergmann en wethouder Aalberts, samen met mevrouw de Muynck van Zeeland Refinery en de heer Gimaletdinov van Russische oliemaatschappij LUKOIL, tien Russische witte berken in het Molenwaterpark. Donderdag 12 december, om 10.00 uur, trekt de wethouder opnieuw zijn laarzen aan. Dit keer om heesters te planten samen met leerlingen van basisschool de Acaciahof. In januari volgt nog een zelfde plantmoment met leerlingen van de ABS. De witte berk staat bekend als de Russische boom bij uitstek. De tien gedoneerde berken staan daarmee symbool voor tien jaar partnerschap van LUKOIL en de Zeeuwse onderne ming Zeeland Refinery. LUKOIL doet in het kader van het jubileum een blijvende donatie aan de regio waarbinnen zij al tien jaar actief is. Naast een bijdrage aan de vergroening van het park doneert het bedrijf ook de fontein én de kinderspeelplek in het nieuwe Molenwaterpark. Heesters De gemeente betrekt graag de omgeving bij de inrichting van het toekomstige stadspark. 12 december planten leerlingen van de Acaciahof heesters in het park. Half januari zijn leerlingen van de ABS aan de beurt om heesters te planten. Beide scholen staan aan de rand van het Molenwaterpark. De leerlingen kunnen daardoor de groei en ontwikkeling van de heesters en bomen goed volgen. De maanden december en januari lenen zich bij uitstek voor het plan ten van bomen. Naar verwachting vindt de officiële opening van het park plaats in mei 2020. Door verkeerd gebruik kan een kachel of open haard onnodig overlast en milieu- en gezondheidsproblemen veroorzaken. Zo kunnen bij het stoken bepaalde stoffen vrijkomen die nadelige gevolgen hebben voor de luchtkwaliteit. Mensen met ademha lingsziekten en jonge kinderen lopen extra gezondheidsrisico's bij verkeerd stoken. Stokers kunnen zelf veel doen om de schade lijke effecten te beperken. Tips die bijdragen om de schade lijke effecten te beperken: Maak bij de aanschaf de juiste keuze Uit een open haard verdwijnt 90% van de opgewekte warmte door de schoorsteen, terwijl bij een hout- of kolenkachel 65% a 75% wordt omgezet in warmte in de woning. Kies een kachel die het juiste vermogen heeft afgestemd op de te verwarmen ruimte. Gebruik altijd de juiste brandstof Een allesbrander bestaat niet. Stook alleen die stoffen in de ka chel waarvoor de kachel geschikt is. Stook geen afval of kranten papier. Drukinkt veroorzaakt veel schadelijke emissies. Als hout gestookt wordt, gebruik dan alleen onbehandeld hout dat goed droog is. Hout kan het best enkele jaren drogen voordat het gestookt wordt. Gebruik ook geen multiplex of spaanplaat. Let er op dat de schoorsteen goed trekt Zorg dat de schoorsteen de juiste hoogte en de juiste diameter heeft zodat de schoorsteen goed trekt. Ventileer de ruimte waar uw haard of kachel staat Een kachel zuigt lucht aan van binnen uw woning, zorg daarom voor voldoende aanvoer van verse buitenlucht via bijvoorbeeld ventila- tieroosters. Smoor het vuur niet Smoren ontstaat doordat de zuurstoftoevoer geblokkeerd wordt. Als de kachel een te groot vermogen heeft wordt vaak de luchttoevoer dicht gezet waardoor de kachel gaat smoren. Hierbij komen veel meer vervuilende stof fen vrij. Zorg dus altijd voor een zo volledig mogelijke verbranding. Als er een kleurloze of witte rook uit de schoorsteen komt weet u dat u goed bezig bent. Grijsblauwe, grijze of zwarte rook geeft aan dat u verkeerd bezig bent. Maak het vuur milieuvriende lijk aan Gebruik voor het aanmaken van de kachel geen proppen krantenpa pier. Gebruik hiervoor bij voorkeur natuurlijke aanmaakblokjes of kleine houtjes. Niet stoken tijdens mist of windstil weer Op sommige momenten kunt u beter niet stoken. Bij mistig of windstil weer trekt de schoorsteen niet optimaal, zodat er meer rook en schadelijke stoffen geprodu ceerd worden. Die slaan neer en blijven in de omgeving hangen wat niet prettig voor de buren is. Daarnaast is de kans op koolmo noxide verontreiniging tijdens dit weer groot. As en roet in de in de vuilnisbak As en roet bevatten kankerverwek kende stoffen. Deze stoffen horen dus niet op de composthoop of de tuin maar in het overig huishoude lijk afval. Het is op maandag 9 december niet mogelijk een paspoort of identiteits kaart aan te vragen. De apparatuur wordt die dag vervangen. Heeft u eerder een paspoort of identiteitskaart aangevraagd? Dan kunt u deze wel ophalen. Heeft u nog geen groene rolcontainer voor GFT? Of heeft u er maar één? Dan kunt u een groene rolcontainer van 240 liter aanvragen. Deelname aan deze tijdelijke actie is kosteloos. De container wordt begin 2020 aan huis bezorgd. U kunt een gratis extra groene rolcontainer aanvragen tot en met vrijdag 20 december. Huishoudens die al twee groene rolcontainers hebben, kunnen geen derde aanvragen. Het is ook niet mogelijk om een kleine groene rolcon tainer van 140 liter om te wisselen voor een grote. U zet de groene rolcontainer in de ophaalroute voor GFT aan de straat. Loopt de ophaalroute niet door uw straat? Dan brengt u de rolcontainer naar het dichtstbijzijnde punt in de ophaalroute. Het aanbieden van de groene container wordt vanaf 1 januari aanstaande bijgehouden, maar niet doorberekend. Het wordt bijgehouden om de inzameling te verbeteren. Kijk op www.middelburg.nl. De doelstelling voor 2020 is 2 kilo restafval per persoon per week. In woners in andere gemeenten is dit al gelukt. Met zo weinig afval worden grote huisvuilzakken iets uit het verleden. De inwerptrommel van onder grondse containers voor restafval wordt daarom verkleind. Hierdoor kan het zijn dat u restafval in kleinere afvalzakken moet verzamelen. Grof afval kan naar de milieustraat. Op donderdag 5 december sluiten de gemeentelijke balies in het stads kantoor een half uur eerder. De balies zijn dan tot 16.00 uur open. Er is ook geen avondopenstelling. De gemeentelijke locatie aan de Waldam- meweg sluit deze dag om 15.30 uur. De gemeente is dan ook telefo nisch niet bereikbaar. De gemeenteraad van Middelburg komt op donderdag 12 december om 19.30 uur bijeen in het stadskantoor. U bent van harte uitgenodigd om de vergadering bij te wonen. De agenda, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeen teraad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesysteem op middelburg.raadsinformatie.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskantoor. Via het raadsinformatiesysteem kunt u de vergaderingen van de Middel burgse gemeenteraad en commissies live volgen of later naluisteren. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Amojleinweg 4, Hcrculwweg 14, Nadcrstweg 41 Prins Clawstraat 18. Verleende omgevingsvergunningen I ienry Djivanlban 30, Kojcckcrkicwog 200, lange Delft '33, Frco jenseweg, Segeentioc* 15 en 17, Vfeerceweg 138, Vfesingseslfacrt 5 Kennisgeving verlengde beslistermijn NevweKerkgang 1 en IB. Tcrentijaweg 1Ver- weg nco' Veere, Bierkaai 5, Herenstraat 10. Van rechtswege verleende omgevingsvergunningen FazanlenhoT20 en 22 Verkeersbesluit Pa'<eerplatfs Watersniphof fcesterrrren voor cp'oden e'ektrische voertuigen

de Faam | 2019 | | pagina 9