Iers topkoor Anüna sluit Grote Kerk Kerk wordt ervaring WOENSDAG 4 DECEMBER 2019 O Tot 60,- korting 20,- korting DELT 4 maanden per maand op ieder abonnement De Faam Apple iPhone 11 - 64 qb Ga naar de DELTA-winkel of bestel direct op delta.nl/mobiel Daarom, fff DELTA op alle telefoons Cultuur in Zeeland Het Ierse koor Anüna is op 15 december de feestelijke jaaraf sluiter van de Grote Kerk van Veere. Na Anüna gaat de Grote Kerk bouwen aan de historische experience, die de geschie denis van het gebouw tot leven brengt. VEERE - Deze opent in juni 2020. Het middenschip van de kerk blijft vrij voor artiesten van formaat. De mysterieu ze Gotische kerk van Veere is vanuit dat oogpunt de perfecte setting voor de a capella enge lenzang van Anüna. Anüna werd in 1987 opgericht om oude Ierse muziek te pro moten en te documenteren. Grondvester, dirigent en tenor Michael McGlynn noemt zijn groep geen koor, maar liever een band. McGlynn staat zelf ook al zingend temidden van de groep. Anüna musiceert on- versterkt. McGlynn beschouwt het publiek ook als extra koor lid. Gezamenlijk wordt een omvattende, meditatieve mu- ziekervaring gecreëerd. Anüna put de inspiratie voor haar rijkgeschakeerde re pertoire zowel uit religieuze bronnen als uit oude wereld se folkverhalen. Het speciale kerstprogramma in Veere be vat bekende kerstliederen als 'Silent Night' en 'Away in a Manger'. McGlynn zet traditio nele folk uit Ierland en Schot land om naar mannelijke en vrouwelijke koorstemmen en mengt de volksmuziek met middeleeuwse kerkelijke sa menzang. De Grote Kerk van Veere werd gebouwd in de late middeleeuwen, tussen 1472 en 1521 en is een laatgotische kruisbasiliek Ze is nooit afge maakt: je ziet de ruwe muren en de ongepolijste schoonheid van de oude bogen en pilaren, een perfect passende setting voor Anüna, met hun gewa den, kaarslicht en Keltische mystiek. De Grote Kerk van Veere is een kolossale lege kerk die vol zit met verhalen. Ze is gered van de sloop doordat ze verkozen werd als het allereerste Rijks monument van Nederland. De Grote Kerk is te vinden op een prachtige plek: het piepkleine lieflijke Veere, middenin de Zeeuwse rust en groene ruim te. De nieuwe Stichting Exploi tatie Grote Kerk Veere brengt deze karaktervolle erfgoed bestemming weer tot leven. Via een stadsprogramma, een hoogwaardige culturele pro grammering én met de nieu we erfgoed experience. Deze historische beleving opent in juni 2020 en wordt een span nende ontdekkingstocht door tijd en ruimte. Met als rode draad de zoektocht naar in spiratie, die zo kenmerkend is voor Zeeland. Zondag 15 december. De kerk is open om 14.00 uur, aanvang 15.00 uur. Kaarten zijn te koop via De Drvkkery en online via www.grote- kerkveere.nl Mobiel erbij? met eenmalige betaling van 720,- voor 660,- DELTA Mobiel klanten en als je je internetabonnement verlengt. M M De actie geldt alleen in december, voor nieuwe DELTA Mobiel klanten en als je je internetabonr

de Faam | 2019 | | pagina 19