Kerstshow vol met Ierse dans Eisenga aan het klavier Kerst-evenement Uit op Walcheren Rembrandt De Gouden Eeuw Joris' Kerstboom m Abdij Kerstmarkt in Souburg De Faam WOENSDAG 4 DECEMBER 2019 ZEELANDTHEATERS •'.Vw HUISKAMERTHEATER DE VERWACHTING kerstmarkt OOST-SOUBURG - Op zaterdag 14 december wordt in Oost-Souburg weer de jaarlijkse kerst markt gehouden. Deze kerstmarkt is in de kerk aan het Oranjeplein te Oost- Souburg. Er zijn prachtige kerstbakjes, allerlei kerstartikelen, koffie, thee en erwten soep te koop. Daarnaast zijn er kramen van Hill- crest, de Wereldwinkel en de Handwerkdub. De markt is zaterdag 14 de cember open van 10.00 tot 16.00 uur. Die zelfde dag zijn er ook weer de bekende Kerst-inloop- concerten in de kerk. MIDDELBURG Rhythm of the Dance brengt een wer velende dans- en muziek- show getiteld 'The Christmas Show. Al zeventien jaar klap pen, stampen en dansen deze leren de sterren van de hemel. Overal ter wereld verzorgt Rhythm of the Dance fan tastische shows vol muziek, opzwepende dans en schit terende kostuums. Erfgoed Samen met getalenteerde musici en virtuoze vocalisten brengen de jonge dansers van het gezelschap - voor een deel afkomstig uit de befaamde Riverdanceshow - het Ierse culturele erfgoed voor het voetlicht. Zowel mo derne als traditionele muziek en dans komen aan bod. Deze succesvolle Kerstshow staat garant voor een heerlijk avondje uit voor jong en oud in de donkere dagen van het jaar. woensdag 11 december 20.00 uur Schouwburg Middelburg 0 www.zeelandtheaters.nl RITTHEM - Nederland viert in 2019 de onsterfelijkheid van Rembrandt. Het Rijksmuseum toont voor het eerst al zijn werken. Andere musea organiseren speciale tentoonstellingen rond de beroemde Hollandse meester en het hele jaar zijn erTv-programma's over Rembrandt. Hans Visser Irena Filippova laten zich muzikaal inspireren door de schilderijen en nemen ze mee naar de theaters. Het wordt een fascinerende multimedia theatershow in de lijn van hun vorige programma 'Doctor Zhivago' MIDDELBURG - De Walcherse componist/pianist Douwe Eisenga treedt zondagmiddag 8 december op in de Doopsgezinde kerk in Middelburg. Hij presenteert en speelt eigen composities op de piano. De toegang tot dit concert is gratis. Middelburg-Stichting Kerk biedt Podium geeft musici gelegenheid om in de Doopsgezinde kerk een concert te verzorgen. Aanleiding voor het initiatiefis het feit dat formele concertpodia in Middelburg voor ervaren musici en beginnende professionele musici goeddeels ontbreken. Dat geldt ook voor studenten. Een laagdrempelige voorziening voor publiek en goede gratis faciliteiten kunnen een bijdrage leveren aan de versterking van de muziekcultuur in de regio. Douwe Eisenga treedt sinds februari vorig jaar regelmatig op in Zeeland en daarbuiten. Zoals hij zelf zegt: "Ik wil kilometers maken om naast het componeren ook mijn eigen werk te kunnen uitvoeren." Douwe Eisenga is 8 december om 15.00 uur te horen in de Doopsgezinde kerk in de Lange Noordstraat in Middelburg. MIDDELBURG - Het tv-pro- gramma Joris' Kerstboom van de KRO-NCRV komt naar Zee land. Vrijdag 6 december zijn de 'Joris' Angels' van 13.00 tot 18.00 uur in de stad en op het Abdijplein in Middelburg. De dag erna komt Joris Lins- sen van 15.00 uur tot 20.15 uur voor tv-opnames naar het Ab dijplein. Hij nodigt mensen uit om hun verhaal te delen met de vraag: Wie zet jij in het licht?' Op 7 december vinden er meerdere activiteiten op het Abdijplein plaats waaronder een goede doelen kerstmarkt. Gedeputeerde Jo-Annes de Bat opent op 7 december om 14.30 uur samen met Joris Linssen de dag. IP Meer informatie op https://www.zeeland.nl? o ver-o ns/j oris-kerstboom-6- en-7-december-20l9 VLISSINGEN - Zaterdag 14 de cember van 10.00 tot 17.00 uur is er een groots Kersteve nement in de Lange Zelke in Vlissingen. Het hele gezin kan genieten van modeshows, kerstmarkt en kinderanimatie. Om 12.30 uur 14.00 uur en 15.30 uur wordt er een mode show van dames- heren en kindennode verzorgd door de Vlissingse modezaken. Aan het eind van de middag kan men tevens genieten van de nieuwe sfeerverlichting. Voor de klein tjes is er kinderanimatie met een echte kerstman die voor jong en oud ter plaatse creaties maakt van diverse gekleurde ballonnen. zeer bekend werd, zoals Govert Flinck, Gerard Dou en Ferdi nand Bol. Oud-Flairck gitarist Er is maar één Johan, en er is maar één Rembrandt Weini gen schoppen het zo ver dat alleen het noemen van hun voornaam voldoende is. Rem brandt van Rijn kreeg het voor elkaar en is dé legende uit de Nederlandse kunstgeschiede nis. Hij liet 500 schilderijen na, leidde meer dan veertig leer lingen op van wie een aantal Bol. Oud-Flairck gitarist Hans Visser en de Russische top-accordeoniste en zange res Irena Filippova brengen een muzikale ode aan De Gou den Eeuw, het tijdperk waarin Nederland cultureel, weten schappelijk en politiek-econo- misch de wereld domineerde. Het wordt een fascinerende multimedia theatershow. In hun songs leggen ze fasci nerende en verrassende pa rallellen met de huidige tijd, versterkt door grootse projec ties van de schilderijen van de oude Meesters, zondag 22 december 15.00 uur De Verwachting Ritthem www.theatersaanzee.com

de Faam | 2019 | | pagina 17