Veertig jaar oliebollen verkopen Kom eens kijken bij de Walcherse scoutinggroepen Kusthotel het Zeekacheltje Kermisfamilie De Faam 'VINDT U HET GOED DAT IK DE BLOEMEN AAN MOEDER GEEF?' COLOFON DE FAAM IK1 -pL&fcüe uau Mie zuu SÊWiBoArT Mo S"ivjreev£-CAAS woe Mie oe-reeiu koMrte 'T Mo -rexzM W WOENSDAG 6 NOVEMBER 2019 Wethouder Johan Aalberts kwam afgelopen donderdagmid dag met een bloemetje naar de oliebollenkraam van Ma- rie-José Roels. De kraam staat dit jaar precies veertig jaar in de stad. Aanleiding om met vader en dochter Roels te praten. MIDDELBURG - Marie-José: "Ik was vanmorgen best ze nuwachtig. Ik moest terugden ken aan de dag dat de kraam 25 jaar in Middelburg stond." Op die dag, 2 november 2004 brandde de oliebollenkraam aan Plein 1940 helemaal uit Oorzaak: een defect aan de thermostaat Verhuizen De kraam is versierd met onder andere een lint met het getal 'veertig'. Onder het genot van een warme oliebol met poe dersuiker volgen de verhalen elkaar op. Vader Roels: "Ik ben in 1979 begonnen tegenover Trefcenter, waar nu de Albert Heijn zit Ik moest weg omdat de supermarkt derving van in komsten had. Toen ben ik naar de Pottenmarkt verhuisd, te genover De Herberg. Om nog meer klanten te trekken staat de kar nu op Pleini940. Hij is inmiddels wel twee keer ver plaatst. Nu staat hij best, denk ik" De familie Roels uit Bergen op Zoom is een echte kermisfami lie. Tien maanden met attrac ties op Nederlandse kermissen en de laatste twee maanden van het jaar met een oliebol lenkraam. Dochter Marie-José heeft de kraam inmiddels overgenomen. Ze vertelt over de periode dat haar dochters tijdelijk op een Middelburg se basisschool zaten. "Ik kon de caravan op het erf van een klant zetten." De rest van het jaar was er de kermisschool. Vrijheid Marie-José werkt vanaf haar twaalfde in de kraam die toen nog van haar ouders was. "Toen ik op de middelbare school zat wilde ik studeren. Mijn ouders vonden het prima, maar na twee maanden ben ik gestopt en koos voor vrijheid. Naast de oliebollenkraam heb ik ook nog een suikerspin- en friteskraam. Daarmee ga ik tien maanden langs kermissen overal in het land. Het is zwaar werk, maar je krijgt er vrijheid en dankbaarheid van de klan ten voor terug. Mijn dochter heeft inmiddels ook al een ei gen kraam en staat nu bij de Jaarbeurs in Utrecht" Vader Roels vertelt over hoe zijn vader en grootvader met attracties op de kermis ston den. Toen ik de botsauto's overnam, dacht ik gauw bij mezelf dat ik het voor mekaar zou krijgen om op mijn veer tigste met pensioen te gaan. Nou, dat is niet gelukt. De ker misfamilies vroeger waren ta melijk gesloten. Nu trouwen veel dochters met burgers en verwatert de gemeenschap. Afgelopen voorjaar hebben mijn beide dochters mijn mi ni-kar met autootjes verkocht Ik ben nu 77 en heb genoeg in mijn huis in Bergen op Zoom te doen. Marie-José heeft vriendinnen meegenomen om te helpen. Dan heeft ze tijd om met klan ten herinneringen op te halen. Tegen de wethouder zegt ze als hij weggaat "Vindt u het goed dat ik het bloemetje aan mijn moeder geef?" Hij knikt en loopt weg met zijn oliebol. MIDDELBURG - Negen Wal cherse scoutinggroepen heb ben samen het plan opgevat een scoutingroute op te zetten. De route wordt gehouden op 9 november en leidt langs de deelnemende groepen zodat belangstellende kunnen en/a ren wat scouting is en welke groep bij hen past. Scouting is er voor iedereen, maar lang niet iedereen weet wat scouting nu eigenlijk is. Er zijn dan ook best wat ver schillen tussen de bestaande scoutinggroepen. Er bestaat landscouting, waterscouting en scouting voor mensen met een geestelijke beperking. Ie dere groep heeft zijn eigen ka rakter en spelaanbod, maar er zijn ook overeenkomsten. Scouting is niet alleen leuk voor kinderen, maar ook voor volwassenen. Leidinggeven, bestuursfuncties, klussen, eve nementen begeleiden, er is al tijd wel een taak die bij iemand past Tijdens de scoutingroute kunnen alle groepen bezocht worden. Bij de meeste groepen geldt een vrije inloop, waar door iedereen zoveel groepen kan bezoeken als hij of zij wil. De deelnemende groepen zijn: Middelburg: Gouden Cirkel, Kazan de Wolf, Waterscou ting Paul Krüger, Lutemgroep en Blauwe Jungle (Scouts met een beperking); Vlissingen: De Golfbrekers en Schelde- zwervers; Koudekerke: De Val keniers; Arnemuiden: Scouting Baden Powell. Meer informa tie over de scoutingroute, zoals de locaties en tijden, is te vin den op Facebook, evenement: Scoutingroute Walcheren. WESTKAPELLE - De Wasschappelse Toneel- ploeg Westkapelle treedt de komende perio de verschillende keren op met de voorstelling 'Kusthotel het Zeekacheltje'. De klucht is ge schreven door Gerrit Voskes en bewerkt door Wibo Lievense. Deze klucht draait om een familie die een kusthotel in Westkapelle uit baat Er zijn meerdere kamers die worden be zet door verschillende mensen die misschien toch niet zo verschillend zijn. De hilarische soms onvrijwillige ontmoetingen tussen deze mensen in het Kusthotel zorgen voor een avond vol humor en gezelligheid. In de pauze is er een verloting met leuke prijzen. De Wasschappelse toneelploeg Onze toneelvereniging is ontstaan uit toneel spelers die optraden bij de uitvoeringen van de muziekvereniging OKKen het Westkappels Koor. We zijn sinds 14 juni 2006 een enthou siaste vereniging, die naast blijspelen vooral ook zelfgeschreven toneelstukken, komische sketches, liedjes opvoert. Het gevoel dat we een jonge vereniging zijn, hebben we niet, omdat de meesten al meer dan tien jaar spe len en een enkeling zelfs meer dan twintig jaar. Data en raservaren De voorstelling vinden plaats op vrijdag 8 no vember om 19.30 uur, zaterdag 9 november om 13.30 uur en 19.30 uur. De Kaarten kosten 7 euro en zijn te koop bij Spar Kesselaar in Westkapelle. Advertentieverkoop en media-advies E sven.van.liere@persgroep.nl T 06- 153143" Krant gemist? Vul svp het formulier op de website in onder de knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Familieberichten Efamilieberichte n week bladen@persgroep.nl T (o88)-oi37268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E rubrieken@persgroep.nl T 0900-6743836 Kantooradres Edisonweg37E 4382 NV Vlissingen f Redactie Bied je nieuws aan op de website via de knop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via Agendaberichten Plaatsen Voor overige redactiezaken: Frank Husslage frank.husslage@persgroep.nl 088-0136921 (niet voor krant gemist) Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: 0 www.persgroep.nl Dit is een uitgave van de Persgroep Nederland BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep. OAit* Cho-ji -Miói.x T« wnkomaji5- Lé LiKtóaw li «n» V.l.n.r. Vader Roels, dochter Marie-José en wethouder Johan Aalberts voorde kraam. FOTO: Theo Rietveld

de Faam | 2019 | | pagina 3