Zuinig en veilig, maar ook krap Sonates viool en klavecimbel Jaarconcert over bevrijding Workshop over jouw chakra's Black friday bij de kledingbank Knutselen op de boerderij Inloopconcert Najaarsconcert door Apollo Ontmoet andere culturen KORT WALGHERS NIEUWS WOENSDAG 6 NOVEMBER 2019 Voor u getest: Lexus UX #rrfiiwnüui Met zijn karakteristieke design en eigenwijze hybridetechniek heejt de UX genoeg identiteit om een plaats op te eisen in het segment van de ligging op: rij hard door een bocht en de UX helt nauwelijks over. Het veercomfort is maar net voldoende: blijkbaar wilde Lexus met het onderstel vooral inzetten op sportiviteit. Dat is gelukt Lexus UX 250h (184 pk/135 kW), vanaf €44495 Hl Dagelijks het laatste autonieuws op: ed.nl/auto Voorbeeldige wegligging. Complete veiligheidsuit rusting. Zuinige hybride zonder stekker. Ruimte valt tegen. Soms te rumoerige aandrijf- lijn. Onhandige bediening infotainment. De UX is de goedkoopste SUV van Lexus van dit moment. Hij deelt zijn techniek gro tendeels met de Toyota C-HR, maar bewijst in menig op zicht tot de topklasse te be horen. Met zijn karakteristieke design en eigenwijze hybridetechniek heeft de UX genoeg identiteit om een plaats op te eisen in het segment van de compacte 'premium' SUV's. De bijzonder rijk uitgeruste UX staat minder hoog op zijn wielen dan an dere SUV's en dat helpt bij de wegligging. Het design is zoals we dat van de huidige Lexus kennen: nog al expressief. Daar moet je van houden, maar het valt in elk geval op. Dat geldt ook voor de zeer complete, standaard vei ligheidsuitrusting waarmee hij de concurrentie overtreft. Mooi maar krap Met zijn interieur bewijst de Lexus eveneens tot de topklas se te behoren. We zien fraai design, mooie materialen, net te stiksels en nauwe pasnaden. Maar de zitruimte achterin is te krap voor deze klasse en het zelfde geldt voor de (slechts 320 liter metende) kofferbak. Ook bij het infotainment laat Lexus steken vallen. Dat werkt De Lexus UX heeft een verrassend goede weg ligging en bijzonder rijke uitrusting. En zonder het gedoe met een stekker is deze hybride toch heel zuinig. Maar de ruimte valt tegen en het infotain ment werkt onhandig. onhandig en loopt grafisch achter bij sommige concur renten. Gelukkig introduceert Lexus dit najaar een nieuwe generatie, in de nieuwe RX. Geen stekker Typisch Toyota en Lexus is de keuze voor een hybride zon der stekker. De nieuwe 2,0 li ter benzinemotor is gekoppeld aan een elektromotor (gecom bineerd vermogen 184 pk/135 kW). De CVT-automaat leidt tot flink meer motorgeluid als je om prestaties vraagt, maar gelukkig minder dan in het verieden. De elektra- en ben zinemotor werken voorbeeldig samen. Zij maken de UX snel en tegelijk best zuinig (testver brui k 1:17.5)- De besturing is direct en pre cies. Verder valt de goede weg- MIDDELBURG - Pieter-Jan Bel- der op de klavecimbel en Rie IGmura op de barokviool spe len op vrijdag 15 november om 20.00 uur werken van vader en zoon Bach in de Zeeuwse Concertzaal aan de Verwerij- straat 14 in Middelburg. Johann Sebastian Bach componeerde rond 1720 in Köthen zes vi oolsonates, waarin hij klave cimbel en viool een dialoog laat aangaan. Zijn zoon Carl Philipp Emanuel schreef even eens werken waarin beide in strumenten volledig tot hun recht komen. Muziek waarin contrapunt, lyriek, verstilling en virtuositeit aan bod komen. Bij vader en zoon Bach zat muziek in de genen. Entree 18 euro voor en 15 euro leden en donateurs. Bestel kaarten via www.zeeuwseconcertzaal.nl ARNEMUIDEN - Het jaarcon- cert van Muziekvereniging Arnemuiden (MVA) staat za terdag 9 november in het te ken van 75 jaar bevrijding. De uitvoering is vanaf 19.30 uur in de Gereformeerde Kerk van Arnemuiden aan de Kerklaan 4 Het programma vermeldt werken die gelieerd zijn aan de oorlog of de bevrijding. Zoals Hymn to the fallen van John Williams, bekend van de film Saving Private Rian, net zoals Pearl Harbor van HansZimmer. MVA speelt ook andere beken de nummers, waaronder Land of hope and glory, Moonlight Serenade, Amazing Graze, Hig hland Cathedral, My Way en vera Lynn Forever. Eveneens zijn er werken van Jabob de Haan, te weten Song of Praise, Eventide en Free World Fan tasy. De muziek van het orkest wordt vergezeld door film beelden. MVA treedt op met de nieuwe dirigent en compo nist Lucas van Waeyenberge. Hij heeft het orkest sinds enke le maanden onder zijn hoede. De toegang is gratis. Ga voor meer informatie naar www. mva-arnemuiden.nl MIDDELBURG - Heel, harmo- niseer, balanseer en bloei hele maal open tijdens de workshop Ontwaak je chakra's. Deze dag komen we in voeling en ex ploreren we de zeven chakras, de bijzondere energiecentra in ons. We ervaren spelenderwijs de kwaliteiten, de kleur, de toon van elk energiecentrum en voelen de kracht, de flow of de contracties, de blokka des en de stilte in elke chak- ra. We worden ons bewust van de weerspiegeling in elk overeenkomend levensgebied. Je maakt kennis met verschil lende technieken alsook me ditaties die bijdrage om meer bewustzijn te brengen naar de chakra's en en/oor zorgen deze te openen, te helen, te harmo niseren. Hoe beter jouw leven senergie mag stromen in elke chakra, hoe levendiger en vrij er je in al de overeenkomstige levensgebieden je mag voelen. Deze workshop wordt gehou den op zondag 10 november tussen 10.00 en 17.0 0 uur in Padma aan de Verwerijstraat 51 in Middelburg. Voor meer Informatie en opgave kun je mailen of bellen met Satsavya Mertens via info@zipzen.nl of 06 - 273475 97. MIDDELBURG - Kledingbank Zeeland doet dit jaar voor het eerst mee met de koopjes jacht op Black Friday. Dames broeken, -blouses en -shirts én heren shirts gaan voor bo demprijzen weg: twee halen, één betalen! De locatie is de Beurs aan de Ravensteijnweg 1a in Middelburg en het is ge opend van 9.00 tot 12.00 uur. Het aanbod is zeer uitgebreid zoals u van ons gewend bent en alle rekken en manden zijn weer goed aangevuld. Deze verkoping is voor iedereen gra tis toegankelijk. U kunt tegen een kleine vergoeding te pin nen, contant betalen behoort natuurlijk ook tot de mogelijk heden. De opbrengst van onze verkopingen komt zoals altijd geheel ten goede aan Stichting Kledingbank Zeeland. MIDDELBURG - Op woensdag 6 november kan er volop ge knutseld worden op de kinder boerderij De Klepperhoeve aan het Meiveldpad 55 in Middel burg. Schilder een eenhoorn, paddenstoel of trekker, versier een tasje of etui en nog veel meer. Knutselen kan al vanaf 1 euro per knutselwerkje bij het Klepper-café. Alle speurneu zen opgelet wil jij alles weten over onze boerderijdieren? Doe dan mee aan de speurtocht! Heb jij de speurtocht opgelost, ontvang een kleurplaat In het Klepper-café is de speurtocht verkrijgbaar voor 1 euro. VLISSINGEN - Op zaterdag 30 november geven koorgroep De Vlis-singers, De Zeeuwse Muzikanten en het Tabadi- la Koor uit Middelburg geza menlijk een inloopconcert. Dit concert zal plaatsvinden in de Sint Jacobskerk te Vlissin- gen van 13.30 uur tot 16.30 uur. De Vlis-singers houden Pieter-Jan Beider op de klavecimbel en Rie Kimura op de barokviool spelen op vrijdag 15 november om 20.00 uur werken van vader en een verkoop van onder ande re adventsstukken (bloemen), zelfgemaakte (kerst)decoraties en koffie/thee met iets lek kers. Daarnaast staan er ook kraampjes van Goede Doelen KIKA, Wereldwinkel Vlissingen, Compassion, Terre des Homme en Srilanka. Het inloopconcert is toegankelijk voor iedereen en de toegang is gratis. AAGTEKERKE - Op zaterdag 16 november zal muziekvereni ging Apollo uit Domburg een najaarsconcert verzorgen in de Dorpskerk aan het Dorps plein te Aagtekerke. Apollo zorgt voor een afwisselend programma met barokmu ziek, hymnes, een mambo en filmmuziek. Een greep uit het programma: Windows of the World, Susato Suite, Bist du bei Mir, The Ashokan Farewell, Se renade in Mambo en vele an deren. Kortom een concert wat u niet mag missen. De aanvang van het concert is 19.30 uur. VLISSINGEN - Stichting Sa- menwerking Vlissingen Am- bon (SSVA) werkt al bijna 20 jaar binnen het kader van de Stedenband Vlissingen Am- bon aan humanitaire projecten ten gunste van de bevolking van Ambon op de Molukken. SSVA organiseert op vrijdag 8 november van 19.30 tot 23.00 uur een ontmoetingsavond in het Atrium van het Vlissings Stadhuis waar ontmoetingen tussen verschillende cultu ren plaatsvinden. Sprekers uit het veld zijn aanwezig, een buikdanseres, Flamenco dans groep, Molukse dansgroep en een goede band. De toegang is gratis.

de Faam | 2019 | | pagina 25