Nieuw boek over Bevrijding Vlissingen 1944 lil K r x" f 1 Welkom bij 'Grip krijgen op' Tafeltennis voor basisschoolkinderen Bert Visscher ambassadeur De Verwachting Concert met lezing De Faam WOENSDAG 6 NOVEMBER 2019 SPONSOR EEN STOEL ZORG EN WELZIJN RITTHEM - Niemand minder dan de bekende cabaretier Bert Visscher is ambassadeur gewor den van het leukste huiskamertheater van Nederland. Ondanks het (op dit moment) ontbre ken van enige gemeentelijke subsidie is Huiskamertheater De Verwachting er toch in ge slaagd landelijke bekendheid te verwerven. Sinds de opening in 2016 is het een veelgevraagd podium voor try-outs van landelijk bekende artiesten en aanstormende talenten. Bert Vis scher was de eerste die het theater kwam bezoeken en was meteen 'verkocht'. Burgemeester Van den Tillaar neemt het eerste exemplaar in ontvangst van auteur Jo de Ridder. FOTO: t Spui/Margreet de Haan Onder grote belangstelling presenteerde de Vlissingse auteur Jo de Ridder afgelo pen vrijdag zijn zevende boek. Het eerste exemplaar werd in Boekhandel 't Spui aange boden aan burgemeester Bas van den Tillaar. VLISSINGEN - In 2017 zei De Ridder na het tweeluik over Vlissingen in de Oorlog, met de presentatie van Vlissingen Plankenstad' dat hij nu voorlo pig geen boek meer zou schrij ven, maar de herdenking van de Slag Om De Schelde en in het bijzonder de Vlissingse be vrijding in november l944zorg- de ervoor dat het de inmiddels 35-jarige Vlissinger toch weer in de pen kroop, archiefmate riaal uitzocht en opnieuw een lijvig boek heeft geschreven en net zoals zijn vorige boeken in eigen beheer uitgegeven. Het boek heet Vlissingen -Slag Om De Scheldemonding' en is een mooie aanvulling in de Week van het Zeeuwse Boek Schotten De Ridden "Ik vond vooral dat in andere publicaties de rol van de Schotse bevrijders onderbe licht was. Bij de bevrijding van Vlissingen hebben zij een gro te rol gespeeld en zie dit boek ook maar als een eerbetoon aan de Schotten die massaal KOUDEKERKE - We zijn al lemaal wel eens boos, bang, zenuwachtig, onzeker of ver drietig. Dit zijn normale en gezonde emoties. Maar wat als je de grip op deze emoties verliest en je klachten krijgt? "De vraag 'wat wil je graag anders' staat hier centraal", zegt Ellen Joziasse-Boogaard, eigenaar, van 'Grip krijgen op'. Ellen biedt persoonlijke en aansluitende begeleiding. "Ik ondersteun het proces bij cliënten om vanuit hun eigen kracht en mogelijkhe den positieve veranderingen hebben bijgedragen aan de bevrijding van Vlissingen." Tij dens de boekpresentatie ging De Ridder ook nog in op een inmiddels bekend verhaal dat de Duitse bezetter na de inva sie van de geallieerden eerst in hun leven te realiseren. Via chiropractor en osteopa thie worden cliënten naar mij doorgestuurd, maar je kunt hier ook vrij binnenlopen." Ellen heeft de Hbo-opleiding Psychosociale Basiskennis gevolgd en is aangesloten bij de Algemene Beroepsvereni ging van Counsellors. "Als je lichamelijke klachten hebt, en er is geen medische oor zaak, is het vaak stress die vast zit in het lijf. Door het aanpakken van stress ver dwijnen ook de lichamelijke klachten. Blijf niet hangen in van plan waren om de gehele Scheldewerf op te blazen. "Dat had desastreuze gevolgen voor de stad gehad," aldus De Rid der. Het boek "Vlissingen - De Slag Om De Scheldemonding" ligt nu in de (boek)winkel. medicijnen en dokters aflo pen. Hier gaan we gericht te werk." Ellen gebruikt de tech nieken uit de toegepaste ki- nesiologie dat helpt om grip te krijgen op spanning, angst en emotie. Zij werkt met kin deren (4-12 jaar), pubers (12- 18 jaar) en met volwassenen. 'Grip krijgen op' werkt op afspraak Zorgverzekeraars kunnen vergoeden. Grip krijgen op Couburgstraat 17, Koudeker- ke, 0118-55 44 01, www.grip- krijgenop.nl ellen.joziasse@ zeelandnet.nl Inmiddels is het aanbod van De Verwachting divers en ruim. Van workshop en cur sus tot de filmdagen van Wim de Meij, van winterwande- ling met erwtensoep tot het ringrijden en Koningsdag, van gemeentelijke en dorpsraad vergaderingen tot een lande lijk theaterprogramma. Om alle sociaal- culturele en maat- MIDDELBURG - Op woensdag 13 november verzorgt tafelten nisvereniging TTC Middelburg weer het jaarlijkse basisscho- lierentoernooi. Alle kinderen die in groep 3 tot en met 8 van een Middelburgse basisschool zitten kunnen zich opgeven, in tweetallen. Per duo mag een kind lid zijn van een tafelten nisvereniging, maar ook als je niet op tafeltennis zit kun je natuurlijk meedoen. Het toer nooi is juist voor alle kinderen die op de camping of op zolder ervaring op hebben gedaan. Waar? Het toernooi vindt plaats in de Zandkuil, Aanloop 4 in Mid delburg, vlakbij de Sprong, en duurt van 15.30 tot 18.00 schappelijke activiteiten in De Verwachting te waarborgen, is Stichting Ons Dorpsleven Rit- them in het leven geroepen. Deze stichting draagt zorg voor de inrichting van de zaal waar vele activiteiten plaatsvinden. De oude stoelen uit het Tivoli Theater die in De Verwachting staan zijn nu echt aan vervan ging toe. uur. Deelname is gratis en alle deelnemers krijgen sowieso een batje en een balletje, wat je mee naar huis mag nemen. Opgeven Opgeven doe je door een mail te sturen naar scholieren@ ttcmiddelburg.nl met daarin vermeld de klas, naam, het te lefoonnummer en e-mailadres van beide spelers. Doe dit vóór 9 november. Woensdagmid dag 6 november mag je van 15.30 tot 18.00 uur komen oe fenen in de Zandkuil. En wie doorgaat naar de finale, die wordt gehouden in de kerst vakantie op maandag 23 de cember. Kom lekker meedoen, en voor de toeschouwers is er koffie, koek en gezelligheid. Hoe leuk is het dat Bert Vis scher ambassadeur is ge worden om het geld voor de nieuwe stoelen binnen te krij gen? Voor 250 sponsor je een stoel en wordt je naam op de stoelhoes geborduurd. sponsoreenstoel@gmail.com www.onsdorpslevenrit- them.nl/sponsor-een-stoe|/ MIDDELBURG - Op za- terdag 9 november aan staande geeft Klassiek van Dichtbij samen met kunsthistoricus Annette Brouwer een concert met lezing in de Tuinkamer van de Kloveniersdoelen, Achter de Houttuinen 30 te Middelburg. Aanvang 20.00 uur. De entree is 15 euro. Het wordt een bij zondere avond waarin alle aspecten van de DADA beweging voorbijkomen. Mengvormen van beel dende kunst, muziek en poëzie was een belang rijk kenmerk van deze stroming. Zo ook op deze avond: liederen van Pou- lenc op gedichten van Apollinaire, werken van Kurt Schwitters, pianomu ziek en teksten van Erwin Schullhoff en nog veel meer. De musici van Klas siek van Dichtbij op deze avond zijn Ingrid Kappelle, sopraan, Maaike van der Heijdt, fluit en Rien Balke nende, piano. Reserveren via info@klassiekvan- dichtbij.nl Meer over Klas siek van Dichtbij op: www.klassiekvan- dichtbij.nl Ellen Joziasse-Boogaard: "De vraag: Wat wil je graag andersstaat hier centraal.Foto: Leon Janssens. Op woensdag 13 november houdt tafeltennisvereniging TTC Middel burg vjeer het jaarlijkse basisschol ierentoernooi.

de Faam | 2019 | | pagina 13