Buurt AED m Griffioen wijk Middelburg Schakel naar een goedkopere lening Natuurlijke oplossing bij oorsmeer en jeuk in het oor ft* Kunstenaars in gesprek Kunstroute Expositie van Joke Apner Viool in ruil voor macht Herdenking Oorlogsfilms Doe de bespaarcheck op becam.nl Let op! Geld lenen kost geld oJfr CULTUUR 'Top 3 oorklachten*: Slim lenen voor iederee De Faam WOENSDAG 30 OKTOBER 2019 MIDDELBURG - In nauwe sa menwerking met kunstenaar Loek Grootjans organiseert CBK Zeeland het komend jaar een zestal bijeenkomsten onder de titel 'kunstenaar 4.0', waarin twee jonge Zeeuwse kunste naars in gesprek gaan met een moderator over de veranderde kunstpraktijk. Bijeenkomsten die kort worden ingeleid door Loek Grootjans. De tweede bij eenkomst bij CBK Zeeland aan de Balans 17 in Middelburg staat gepland voor woensdag avond 6 november van 20.00 tot 22.00 uur. In het kader van de lopende tentoonstelling 'Elusive Realism'spreken Emily van Dijk en Bruno Slagboom met moderator Lucette ter Borg (kunstcriticus, tentoon stellingsmaker en schrijver'). De toegang is gratis. Aanmel den via info@cbkzeeland.nl MIDDELBURG - Op zondag 3 november openen een dertig tal ateliers en galeries in Mid delburg hun deuren voor het publiek, als onderdeel van de Kunst- en Cultuurroute. U her kent ze aan de uitnodigende blauwe vlag. De openingsu ren zijn van 13.00 tot 17.00 uur. Deze editie van de kunstroute staat in het teken van de po- ezie, met het thema 'vuur'. Voor meer informatie over de deelnemers en de locaties, zie www.kunstroutemiddelburg. nl AAGTEKERKE - Joke Apner exposeert met schilderijen en grafisch werk in Galerie Bank in Aagtekerke. Zij schildert graag met een voorkeur voor rood. Verder is het werk van de overige vaste exposanten ook te zien. Galerie Bank is open van donderdag 31 oktober tot en met zaterdag 2 november van 12.00 tot 17.00 uur. Vrij toegang. MIDDELBURG - Het verhaal over de soldaat die zijn viool verkoopt aan de duivel in ruil voor macht en geld is eeuwen oud, maar nog altijd pijnlijk actueel. De muziek van Igor Stravinsky is beklemmend en spreekt voor zich. Aan de voor avond van de 75-jarige be vrijding van Middelburg, op 3 november om 15.30 uur, wordt 'Iemands Lief van Moeyae- rt, een bewerking van het li bretto van L'Histoire du soldat uitgevoerd in de Zeeuwse Con certzaal. Meer informatie via www.zeeuwseconcertzaal.nl VEERE - Muziekvereniging Veere's Genoegen uit Veere verzorgt zaterdagavond 9 no vember een Bevrijdingsconcert in een uitverkochte Grote Kerk in Veere. Het concert staat in het teken van 75 jaar bevrijding en is de muzikale afsluiting van diverse herdenkingen in de Gemeente Veere. In de voorbe reidingen naar het concert toe is nauw samengewerkt tus sen de gemeente Veere en de muziekvereniging. Op muzika le en gepaste wijze wordt die avond de bevrijding herdacht én gevierd. Het fanfareorkest van muziekvereniging Veere's Genoegen staat onder leiding van dirigent Thomas Bruijns en wordt bijgestaan door een band en gastzangers. De avond wordt extra memorabel door het gebruik van beeld en videomateriaal, prachtige verlichting en bijzondere de corstukken zoals bijvoorbeeld enkele legervoertuigen uit de periode van de Tweede We reldoorlog. Het muzikale pro gramma wordt aangevuld met het vertellen van enkele waargebeurde verhalen uit de Tweede Wereldoorlog die zich hebben afgespeeld in en rondom enkele Veerse kernen. Het publiek (450 personen) kan gaan genieten van diverse soorten muziek, o.a. uit de tijd van de Tweede Wereldoorlog maar ook van diverse heden daagse muziek. Meer informa- tie over de muziekvereniging en dit evenement zijn terug te vinden op de website www. veeresgenoegen.nl of via de Facebook-pagina van Veere's Genoegen. ADVERTORIAL KOUDEKERKE - Op zater dag 2 november wordt de bevrijding van Koudeker- ke en Dishoek herdacht. Er vindt een bijeenkomst plaats in de Michaëlskerk om 20.00 uur, georgani seerd door de Dorpsraad, Stichting Koudekerke Sa men en de Protestantse Gemeente Koudekerke. Er worden lichtbeelden ver toond van de bevrijding. Hans Sakkers verzorgt een inleiding en er zijn inter views met ooggetuigen van de Tweede Wereldoorlog en kinderen van De Sprong en 't Klinket. Muzikale be geleiding van de Harmonie Voorwaarts en solozang van Inge Lampert. MIDDELBURG - Bob van der Weel van Stichting Bunkerbehoud presenteert op zaterdag 2 november om 14.00 uur twee films over de tweede wereldoorlog in Middelburg en omgeving en een rondleiding langs de elf bunkers in park Tooren- vliedt. Deze presentatie wordt gehouden in De Ge vulde Baars, Baarsjesstraat 42 in Middelburg. Oorspja» Oorsmeer Ocxsof ay Jeuk BJl** mot Ruim 80% van de Nederlanders heeft wel eens last van de oren. De meest voorkomende oorklachten zijn oor smeer en jeuk in het oor. Het goede nieuws is dat A.Vogel 2 oor sprays heeft die helpen bij overtollig oorsmeer en jeuk in het oor. Jeuk in het oor Je gehoorgang is een kwets bare plek. Een plek waarvan de huid door ingedroogd oor smeer, zwemmen of eczeem kan uitdrogen of geïrriteerd raken. Hinderlijke jeuk kan het gevolg zijn. Oplossing bij jeuk üm jeuk in hel oor cfTccticf tc verminderen is er de A.Vogel Oorspray Jeuk'. Deze spray op basis van kokosolie, zonne bloemolie cn calcndula-cxtract verzacht en kalmeert de dro ge huid in de gehoorgang en verlicht daardoor de jeuk. De spray kan ook gebruikt worden ter voorkoming wan een zwem- mersoor cn is ook geschikt voor dragers van een gehoorapparaat. 1. Oorsmeer 2. Jeuk 3. Piep in het oor' Overtollig oorsmeer Overtollig oorsmeer kan ontstaan als de natuurlijke balans tussen de aanmaak en afvoer van oorsmeer verstoord raakt. Er blijft dan teveel oor smeer in het oor achter. Dit kan komen door het ouder worden, of het gebruik van gehoorapparaten of oordop pen. Blijft er langdurig teveel oorsmeer achter? Dan kan oorsmeer hard worden, zich gaan ophopen en een oor- smeerprop vormen. Oplossing bij oorsmeerklachten De A.Vogel Oorspray Oor smeer1 is een verzorgende en hydratcrcndc spray die oorsmeer effectief verzacht en op die manier de natuur lijke afvoer ervan bevordert. Dit gaal overmatig oorsmeer tegen. Bij regelmatig gebruik gaat het de vorming van een oorsmccrprop tegen cn ver mindert de noodzaak tot het uitspuiten van het oor. Het is ook geschikt voor dragers van een gehoorapparaat. 'Medisch hulpmiddel. Lees voor gebruik dc gebruiksaanwijzing. "Bron Nationaal Ooronderzoek van A.Vogel, december 2017, n= J21

de Faam | 2019 | | pagina 5