O Mylou Frencken en Dorine Wiersma Muzikale komedie Liften Workshop WhatsApp Interesse in techniek? Ledenmiddag Kunst- en cultuurroute Alzheimercafé The Blue Jeans Big Band Fimavond en verkoop Contactavond Colletjes van wol De Faam woensdag 30 oktober 2019 ZEELANDTHEATERS THEATERS AAN ZEE KORT WALCHERS NIEUWS RITTHEM - Twee cabaretières laveren tussen lefgozers en lafbekken. Gewapend met piano en gitaar. In Waagstukken laten deze veelgeprezen liedjesschrijfsters het achterste van hun tong zien. Ze dagen elkaar en hun publiek uit. Wie toont het meeste lef? Want lef heb je nodig. Om door te gaan - of om er voor eens en voor altijd mee op te houden. Weggelopen mannen, aangebakken eieren, verloren kapitalen en lekke waterbedden. Ze zijn gepokt, gemazeld en door de wol geverfd. Frencken en Wiersma krijg je niet meer klein. ledereen krijgt het van jongs af aan te horen: om iets te berei ken in het leven moetje dur ven. Laten zien wat je in huis hebt, uitblinken, winnen. Op zij, want jij komt eraan! Maar wat als dat niet lukt, en je zo'n beetje door leven, liefde en werk heen stumpert? Ben je dan een loser? Of is het juist moedig om je zwakheden te tonen? Zijn de losers de nieu we winnaars? Mylou Frencken zingt, schrijft en acteert. Ze werkt solo en in samenwerking met tal van andere artiesten. Daarnaast schrijft ze columns en is ze de zingende barvrouw in de tele visiequiz 'Met het Mes op Ta fel'. Ze maakte voorstellingen en bracht het boek 'Leven in het lied' uit. Dorine Wiersma stu deerde klassiek gitaar aan het Hilversums Conservatorium en maakt cabaretvoorstellingen. Een voorstelling in de woonka mer van Peter Esther is altijd een feestje, met bitterballen na! vrijdag 1 november, 20.15 uur De Verwachting, Ritthem www.theatersaanzee.com MIDDELBURG - Drie dames komen vast te staan in de lift van een schoonheidskli niek. De beroemde zangeres Véronique (Mariska van Kol- ck), verpleegster Saskia (Joke de Kruijf) en huismoeder Kar lijn (Marleen van der Loo) zijn volstrekt onbekenden van elkaar maar wachtend op hun 'redding' blijkt dat ze meer gemeen hebben dan gedacht. Het zijn scherpe onderwer pen die worden besproken, sappige gossip, herkenbare (soms gênante) situaties, ge volgd door rake confrontaties die met veel humor uitmon den in oprechte gesprekken: een mooie mengeling van het leven en een ode aan de schoonheid van de vrouw. De hachelijke situatie verandert in een avond die hun leven voorgoed zal veranderen. Liften is een ontroerende en muzikale komedie over schoonheid en vriendschap. Een verrassende theater avond waarbij de lachgrens van het publieken je lachrim- pels gegarandeerd gelift zul len worden. Met nieuwe muziek van Bas van den Heuvel zorgen de dames voor een weergaloze voorstelling. donderdag 31 oktober 20.00 uur Schouwburg Middelburg ép www.zeelandtheaters.nl Liftenfoto: Marloes Kemps Betty de Boks is op 3 november gastexposant in Altelier en Galerie de Blauwe Hope met 'Colletjes van Wol'. FOTO: Betty de Boks OOSTKAPELLE - Stichting Welzijn Veere organiseert in samenwerking met de ZB Planbureau en Bibliotheek van Zeeland een workshop WhatsApp voor senioren uit de gemeente Veere op maandag 4 november van 1400 tot 16.00 uur. WhatsApp is een heel po pulair communicatiemiddel. Je leert in de workshop op een eenvoudige manier berichten te ontvangen en te versturen, bestanden uit te wisselen, 'gratis' te bellen via WhatsApp en het programma up-to-date te houden. De workshop wordt gegeven in het gebouw van SWV, Schoolstraat 4 te Oostka- pelle en kost 12,50 euro. Vooraf opgeven via info@welzijnvee- re.nl of bellen naar 0118-58368. Neem ook je smartphone en oplader mee. VLISSINGEN - Voor wie op zoek is naar (ander) werk en interesse heeft voor techniek, organiseert ZB op maandag 4 november van 10.15 tot 12.15 uur een Walk&Talk bijeen komst. De workshop vindt plaats in ZB| Bibliotheek Vlis- singen, spuikomweg 7 in Vlis- singen. Je hoeft geen lid te zijn van de Bibliotheek om deel te nemen. Aanmelden kan gra tis via de agenda op dezb.nl of door te mailen naar mvande- plasse@dezb.nl. VLISSINGEN - De Senioren Vereniging Walcheren houdt op maandag 11 november om 13.30 uur een algemene leden middag. Na een kort vergader gedeelte volgt na de pauze nog een uitgebreide bingo waar bij u weer mooie prijzen kunt winnen. De middag zal plaats vinden in zaal 't Speelhuus van woonzorgcentrum Ter Reede in Vlissingen, Vredehoflaan 370. In de pauze krijgt u kof fie of thee met een koekje. De toegang is gratis. Wilt u uw le denpasje meenemen? MIDDELBURG - Zondagmid- dag 3 november vindt in Mid delburg de poëzieroute plaats, georganiseerd door de Werk groep Poëzie van de Kunst en Cultuurroute. In Galerie Jet Sondaar aan Koepoortstraat 6 treden tussen 13.30 tot 15.00 uur de volgende dichters op: Kees van Meel, Jan Musters, René Spruijt en Albert Hage naars. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door Vagan- tenkost. Gastdame is de Mid delburgse stadsdichter Anna de Bruyckere. In The Common House of Elliott, Lange Noord straat 48 zijn er tussen 15.30 tot 17.00 uur optredens van de dichters Ruben van Rompaey, Ivo Weterings, Tomas White. Flitsoptredens zijn er van de drie ex-stadsdichters Jan J.B. Kuipers, Karei Leeftink en Theo Raats en van Juul Kortekaas, Anna Schenk, Raymond van de Ven, Jacoline Vlaander. Ter af sluiting leest de huidige stads dichter Anna de Bruyckere uit haar werk. De muziek op deze locatie wordt verzorgd door Yesterday's Papers. Gastheer is Raymond van de Ven. De toe gang tot beide locaties is vrij. MIDDELBURG - Zaterdag 2 no vember zal er in 't Gasthuis, Noordpoortplein 2 in Middel burg weer een Alzheimerca fé plaatsvinden van 1430 tot 16.00 uur. De zaal is geopend vanaf 14.00 uur. Gast is Luc Van De Ven, klinisch ouderen- psycholoog aan de Universiteit in Leuven. Het thema is 'Wat dementie betekent voor de familie en de partner'. Na de presentatie is er ruim gelegen heid om met elkaar ervaringen uit te wisselen en in discus sie te gaan. U bent welkom aan de leestafel (onze boeken zijn te leen) en aan de infota- fel van de Stichting Alzheimer Nederland. Zoals in ieder Café, is er de mogelijkheid om iets te drinken, voorzien van een hapje. WESTKAPELLÉ - Op uitnodi- ging van Het Polderhuis treedt The Blue Jeans Big Band en Apple Tree op in het vereni gingsgebouw 'Westkapelle Herrijst' op vrijdag 1 november, aanvang 20.00 uur. Voor dit bevrijdingsconcert is een be perkt aantal kaarten beschik baar. Deze kaarten zijn te koop in het Polderhuis voor 4 euro per stuk, dus weer er snel bij. Meer informatie op www.bluejeansbigband. nl OOST-SOUBURG - Woensdag- avond 30 oktober verzorgt het inloophuis 'De Ontmoeting' weer een mooie filmavond. De film begint om 19.30 uur, vanaf 19.00 uur is er koffie en thee. De toegang is gratis. Vrij dag 1 november bent u ook van harte welkom voor een kopje koffie of thee met iets lekkers, voor een praatje, een spelle tje of om te handwerken in de Rank (zaal achter De Wijn- gaardkerk) aan de Kanaalstraat 8 te Oost-Souburg. Er is tevens verkoop van goede tweede- handskleding en schoenen, van nieuwe en tweedehands boeken etc. Open van 13.30 tot 16.30 uur. MIDDELBURG - Reumazorg Zuid West Nederland verzorgt een contactavond voor men sen met reuma en hun part ner op 6 november van 19.30 tot 21.30 uur in Middelburg. Deze ontmoetingsavond kan uitkomst bieden voor reu mapatiënten die met elkaar in contact willen komen. Bijvoor beeld om onderwerpen te de len, vragen te stellen of tips en ervaringen uit te wisselen. Ook als men behoefte heeft aan meer informatie over de ziekte en behandeling of een luiste rend oor, dan kun je op deze avond goed terecht. Tijdens de bijeenkomst worden verschil lende ervaringsdeskundigen en gastsprekers uitgenodigd, zoals een reumaverpleeg- kundige, ergotherapeut, fy siotherapeut, reumatoloog of huisarts om verschillende onderwerpen bespreekbaar te maken. Aanmelden kan via aanmelden@reumazorgzwn. nl of 085 0280 277. Deelname is gratis. MIDOELBURG - Zondag 3 no- vember bent u tussen 13.00 en 17.00 uur van harte welkom bij atelier en galerie Blauwe Hope aan de Seisweg 78 in Middel burg. Betty de Boks is deze middag gastexposant met 'Colletjes van Wol' (Draagba re creaties van wol). Anne de Kam maakt sieraden met edel steen kralen. Deze middag kunt u ook uw kralen ter reparatie aanbieden.

de Faam | 2019 | | pagina 17