Uitvaart: net even anders HET VOORDEEL VAN BLIND ZIJN? UITVAART é- 200,- Ga aan de slag in Middelburg Vlissingen of Westkapelle krantenbezorgen.nl start premie last 1 0 2019 'Ik heb geen van hoogtevrees', f Betrokken, dienstbaar en profession Op zoek naar een leuke bijbaan? i. 's Ochtends voor 07.00 uur kranten bezorgen, zaterdag voor 08.00 uur Vergoeding afhankelijk van de wijkgrootte Startpremie 200,- Gratis de krant lezen De Faam i- v-.' r Uitvaartverzorging H. Jobse 0118 -462205 O 0118-413417 overtoom-groen.nl erna rd ine Joke Minimumleeftijd 15 jaar WOENSDAG 30 OKTOBER 2019 De uitvaartbranche staat niet stil, er komen steeds meer alternatieven voor de traditio nele uitvaart én - digitale - mogelijkheden om het persoonlijker te maken. Gesproken rouwkaart Maak een uitvaart persoonlijk én milieu bewust met een gesproken rouwkaart. Via het Brabantse bedrijf Spulex Uitvaartmedia kun je een persoonlijke tekst aanleveren, of kiezen voor een van de vele voorbeeld teksten. De tekst wordt door professionele stemmen ingesproken en, samen met een digitale rouwkaart of dankbetuiging per mail verstuurd. Multimediale grafsteen Er bestaan grafstenen met een ingebouwd videoscherm waarop foto's of video's van de overledene worden afgespeeld. Je kunt de grafsteen ook personaliseren met een QR-code op de gedenksteen. Bezoe kers kunnen deze code scannen met een smartphone, waarna ze uitkomen op de herdenkingssite van de overledene. Han dig: diezelfde QR-code kun je ook afdruk ken op rouwbrieven of opnemen in de rouwadvertentie. De toekomst Begraven, cremeren of je lichaam aan de wetenschap schenken. Meer mogelijkhe den zijn er - dankzij de strenge wet op de lijkbezorging - nog niet in Nederland. In de toekomst is er wellicht veel meer mogelijk. Bij resoneren wordt het lichaam in een spe ciale machine in een paar uur ontbonden Wat overblijft is schoon wit poeder. Dat kun je uitstrooien of bewaren in een urn. Mensen die voor cryonisme kiezen, hopen dat ze in de toekomst worden ontdooid om een nieuw leven te beginnen. Na het overlijden wordt het bloed vervangen door een soort antivriesmiddel. De behandelde li chamen worden ondersteboven opgeslagen in grote roestvrijstalen buizen, gevuld met vloeibare stikstof. Het kost tussen de 50.000 en 100.000 dollar en kan op dit moment in de VS en Rusland. ife 'ij!'IS www.hjobse-uitvaart.nl - www.basisuitvaart-zeeland.nl Natuurlijk heeft blindheid vooral nadelen. Help blinden en slechtzienden zo zelfstandig mogelijk te leven. Sms 'ogen' naar 4333 en geef éénmalig 2,50 of doneer via steunBartimeus.nl bartimtus ionnehe«rdt Uitvaart Zorgcentra Zeeland Uitvaartcentrum Overtoom Groen Steeds meer mensen kiezen voor natuur- begraven. In sommige gevallen hebben begraafplaatsen een speciaal deel inge richt met veel groen, als een natuurlijker ogende omgeving. Ook ligt er een groeiend aantal begraafplaatsen echt in de natuur, bijvoorbeeld in (enkele) gebieden van Natuurmonumenten. Vaak is er sprake van eeuwig grafrecht De gebieden zijn vrij toe gankelijk. Grafmonumen ten zijn er niet toegestaan, een kei of een plak hout meestal wel. Ook de kist en kleding van de overledene moeten van biologisch af breekbaar materiaal zijn. Een draagbaar met een katoenen lijkwade of wikkelkleed is een optie, net als een mand van wilgenteen of ander natuurlijk materiaal. Vaak is het op een natuurbegraafplaats mogelijk bij leven al een plekje uit te zoeken. Overigens is niet iedereen blij met deze natuurlijke manier van begraven, tegenstanders vinden dat de natuur verstoord wordt. Mocht u belangstelling hebben voor natuurbegraven, informeer dan wel bij uw uitvaartverze- keraar of dit mogelijk is met uw huidige verzekering. Oriënteert u zich rustig en leg uw wensen helder vast. Zo komen uw nabe staanden straks niet voor verrassingen te staan. Voor meer informatie over de plekken waar natuurbegraven is toegestaan, kunt u eens kijken op de website: www.Natuurbegraven.nl. ra Cé maanden goed bezorgen

de Faam | 2019 | | pagina 15