Een uitvaart op beeld geeft troost UITVAART» Afscheid met gedicht l I ll^l I I 'We wisten niet dat er zóveel moeeliik is.' Het Zeeuwse Land 2019 £38 WOENSDAG 30 OKTOBER 2019 De Faam DELA Tip: Maak heldere afspraken met de fotograaf over wat wel en niet op beeld moet. Wilt u dat het samenzijn met de familie voor de dienst en de koffietafel erna ook wordt vastge legd? Wilt u juist alleen beeld van de plechtigheid? Zorg dat de fotograaf uw wensen kent. Voor sommige mensen is het not done, anderen vinden het juist prettig. Feit is dat steeds meer uitvaarten of crematies op foto of video worden vastgelegd. De naasten van een overledene beleven de dagen erna vaak in een roes. Er moet van alles en nog wat worden geregeld, de dag van de crematie of uitvaart is druk en gaat daardoor vaak in een flits voorbij. Die moeilijke dag op beeld vastleg gen kan later een steun zijn bij het verwerken van de dood van een ge liefde. Als de heftigste emoties wat gezakt zijn, is het troostend om de bijzondere momenten van die dag nog eens terug te zien en daar samen over te praten: de rouwstoet, warme ontmoetingen, de vele bloemen op de kist. Ook voor familie of vrienden die niet aanwezig konden zijn bij het afscheid of mensen die in het buitenland wonen, is het prettig als zij in ieder geval foto's of een video kunnen zien. Zo hebben ze het gevoel dat ze er toch een beetje bij waren. U kunt natuurlijk een familielid vragen foto's te nemen ofte filmen. Voor een goed resultaat is het echter veiliger een gespecialiseerde uitvaartfotograaf in de arm te nemen. Hij of zij is ook gewend om op gepaste afstand te blijven tijdens het fotograferen. Flitsen is uiteraard ook niet de bedoeling tijdens een rouwdienst. Een uitvaartverzorger kan u eventueel helpen bij het vinden van de juiste fotograaf. ij verdrietige omstandigheden wil je graag een mooi kaartje schenken aan de mensen die naar de uitvaart komen. Het bedankkaartje wordt extra bij zonder met een gelukspoppetje in de vorm van een esdoornblad. Bevestig het esdoornblad aan het kaartje en schenk deze spe ciale bedankkaart na de uitvaart. Op de voorkant van de kaart staat een gedicht, op de achterkant is ruimte voor een persoonlijke boodschap. www.gelukspoppetjes. eu Meer informatie of een persoonlijk gesprek? Onze ervaren teams helpen u graag. Ga naar dela.nl/middenzeeland of bel 0165 74 21 99. Een mooi afscheid zorgt voor fijne herinneringen. Voor de een is dat intiem en bescheiden, voor de ander juist uitbundig. Bij DELA kunt u rekenen op een luisterend oor en een warm hart voor ieders verhaal. We helpen zo het afscheid altijd persoonlijk en bijzonder te maken. Ook een bescheiden maar waardig afscheid is bij DELA zonder verzekering mogelijk, zelfs met een klein budget. Samen met u geven we graag invulling aan alle wensen. In heel Nederland zijn onze teams beschikbaar om u te helpen. Voor leden en ieder ander. Want bij coöperatie DELA geloven we dat we er zijn voor elkaar.

de Faam | 2019 | | pagina 14