Tranquil Dawn is kleur van 2020 Ademende verf dpgmedia.nl/wereldberoemd dpgmedia Uil IIIIIIHl KImhIII Zichtbaar online én in de brievenbus? 11 UUUll IILUIU Kies voor de lokale media van DPG Media •1 WOENSDAG 23 OKTOBER 2019 De Faam Heieen van Gent: "In 2020 geven we ons thuis een menselijk gevoel". Goede ventilatie is essentieel voor het behoud van historische gebouwen en voor een gezond binnenmilieu. Daan/oor gebruik je verf met ademend vermogen, zoals Pure Flat Emulsion van Paint Paper Library. Doordat de microporcuze verf de muur niet afsluit, kan lucht zich blijven verplaatsen. Deze zeer matte emulsieverf op waterbasis heeft een kalkachtige afwerking en is de meeste matte verf op de markt. De finish heeft de uitstraling van kalkverf, maar kent niet de nadelen daarvan. Anders dan bij de lichte kalkverven heb je keuze uiti8o kleuren. De kleuren Porcelain II, IV en V De kleur van het jaar 2020 wordt Tranquil Dawn Het is een lichte groengrijze tint met een blauwe ondertoon. De naam verwijst naar de zonsopgang en het licht wat daarmee gepaard gaat. Tranquil Dawn zich goed. Bovendien is het een kleur die toe te passen is op het plafond. Kleurenpaletten Er zijn vier aanvullende kleurenpaletten ontworpen. Oker, pe trol, groen en bordeaux zijn de kleuren in het palet creativiteit Pastellen en naturellen passen in het huis van zorg. Het speelse huis, waar je plezier wilt ervaren, krijgt een mix van zachte tin- De interieurkleur is op vele manieren te gebruiken. In een vo vlak, maar ook voor accenten tussen vollere kleuren in leent De gekozen kleur straalt kalmte en helderheid uit in het interieur. Foto's: Flexa Kleurentrends 2020 - Flexa.nl Jaarlijks kiest Flexa onder de noemer ColourFutures de kleur- thema's voor het komende jaar Dat gebeurt aan de hand van wereldwijd trendonderzoek. De nieuw gekozen kleur straalt kalmte en helderheid uit in het interieur en brengt balans. De kleur past zich aan, afhankelijk hoe deze wordt gecombineerd en hoe de lichtval is. "Een nieuw decennium begint en het wordt tijd om onze hori zon te verbreden", zegt kleurexpert Heieen van Gent van Flexa. "Er is behoefte aan positieve connecties en relaties. Terwijl de wereld juist meer en meer gedigitaliseerd en oppervlakkiger wordt." De trendwatchers lieten zich inspireren in de natuur. Heieen: "We willen voor onszelfzorgen, maar ook voor elkaar. We willen leren van ons erfgoed en verloren vaardigheden herontdekken. Dit alles gaan we met eerbied en verwondering tegemoet, zoals we dat doen bij het zien van een prachtige zonsopgang. Dit alles vertaalt zich naar een interieur waar we kunnen reflecteren, waar we kunnen zorgen, onze creativiteit vrij spel geven en waar we ons omringen met de natuur. In 2020 geven we ons thuis een menselijk gevoel." Een van de aanvullende kleurenpaletten is Home For Play -* ten en energieke kleuren, zoals zonnig geel en koraalrood. Grijze tinten roepen een sfeer van kloosterach tige kalmte op en geven je huis meer betekenis. Heieen: "Het lichte van Tranquil Dawn zorgt ervoor dat de kleur in alle vier trendpaletten op verschillende manieren een rol speelt. De manier van toepassen is maar net waar de bewoner voor staat, wat men voelt en hoe men wil leven." De nieuwe kleuren zijn als Flexa Kleurtester verkrijgbaar in de verfwinkel Wil je alvast kleuren in je interieur testen zonder te schilderen, kies dan de visualizer app. WORD WERELDBEROEMD

de Faam | 2019 | | pagina 20