De ontwerpers en hun verhaal Altijd Dichtbij Beek Design Gerard van den Berg - Seat 24 £38 WOENSDAG 23 OKTOBER 2019 De Faam Heb je je droomhuis gevonden? Wil je gaan (ver)bouwen? Of duurzamer gaan wonen? Welke woonvraag je ook hebt, praat er eens over met een adviseur van de Rabobank. Ze zijn altijd dichtbij en maken graag tijd voor je. Neem contact op voor een afspraak op de bank of een online videogesprek. Rabobank.nl/wnb Rabobank Gerard van den Berg en zijn broer Ton groeiend op als zonen van een meubelfabrikant en leerden het ambacht van huis uit De dagelijkse leiding van het familiebedrijf Label I Van den Berg, dat beide broers in 1991 oprichtten, is inmiddels alweer in handen van de derde generatie. Gerard volgde een opleiding tot meubelmakerwaar hij onder lei ding van ervaren vakmensen leerde schaven en sleutelen aan modellen en alle materialen en productie technieken uitprobeerde. "Mijn technische kennis vormt een we zenlijke bijdrage aan mijn artistieke kwaliteit", zegt de ontwerper. Tijdens een vlucht in de Verenigde Staten kreeg Gerard een idee voor een nieuw model fauteuil. Hij pak te een pen uit en zijn tas en vond en servetje om zijn eerste ideeën te schetsen, om daarna weg te dromen in stoel 24. De vorm van de royale armleu ningen van de draaikantelfauteuil zijn gebaseerd op de vleugels van het vliegtuig. De naam Seat24 dankt de nieuwe stoel aan het stoelnummer van de inspirerende vlucht. Aan de lijnvormig van de fauteuil Seat 24 en het zitcomfort zie en voel je dat het een stoel van Label van den Berg is. Foto'sLeolux Norbert en Silja Beek. Foto: Leolux Verschillende interieurmerken doen een beroep op Beek Design. Dit designersduo bestaat uit Norbert en Silja Beek. In hun werkplaats in het Duitse Markdorf ontwerpen ze meu bels met een praktische meerwaarde, een sterk karakter en een goed verhaal. "De ogen van de consument hebben een karak teristiek detail nodig om de vorm te kunnen vasthouden. Dat is ons 'Leimotiv' bij het ontwerpen van meubelen", zeggen ze. Norbert Beek (1959) begon zijn carrière als leraar handvaardig heid. Zijn echtgenote Silja (1967) volgde opleidingen tot interi eurstylist en stoffeerder en studeerde bovendien architectuur. Beek Design ontwierp dit jaar voor Leolux onder meer de tafels Tampa. Door de verschillende bladvormen te combineren, ont staan fraaie composities. Tampa tafels zijn er met ronde, boon-, of eivormige bovenbladen, in een scala aan materialen. De bladen worden namelijk uitgevoerd in eiken, noten, marmer, glas of lak. Foto. RolfBenz Mera Decoratief en functioneel is de combinatie met Troy, een donker houten dienblad met een hoge opstaande rand. Dit accessoire uit de collectie van Leolux past goed in tijdloze interieurs. Het gebeitste bovenblad van Troy is leverbaar in de twee kleuren. Grey is een grafisch patroon in blauw-wit. Bij Blush is het motiefin blauw-rood aangebracht. Voor RolfBenz ontwikkelde Beek Design de Rolf Benz MERA, met royale relaxposities. Met zijn slanke, hoge poten en zijn fijngebouwde frame zweeft Rolf Benz MERA als het ware boven de grond. Door het rugkussen omhoog te klap pen, verandert de rugleuning in een extra hoge, comfortabele leuning die traploos kan worden versteld en een ontspannen relaxen mogelijk maakt. Draait men de zitting en klapt men het zijdeel omlaag, ontstaat er plek om de benen op te laten rusten.

de Faam | 2019 | | pagina 14