23/10/19 Werving personeel in de zorgsector Terugblik Nationale Toerisme Top 2019 op Neeltje Jans jg Zeeland Opening vernieuwd Bevrijdingsmuseum Zeeland Zeeland in Den Haag! Informatierubriek van de Provincie Zeeland Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Publicaties en bekendmakingen vindt u op www.zeeland.nl/provinciaalblad De Abdij kleurt oranje op 25 november Volg de Statenvergadering live Lees wekelijks waarover Gedeputeerde Staten besluiten D ovinciewerk In de Zeeuwse zorg- en welzijnssector wordt het tekort aan arbeidskrachten de komende jaren ingeschat op minimaal 1325 medewerkers. Daaronder zijn 375 medisch specialisten nodig voor onder meer de langdurige zorg zoals artsen, specialisten ouderengeneeskunde en psychiaters. Daarnaast gaat de komende tien jaar 45% van de Zeeuwse huisartsen met pensioen. De Zeeuwse zorg- en welzijnssector heeft daarom de handen ineen geslagen en is een gezamenlijke campagne begonnen om personeel van buiten Zeeland te werven. Doel daarvan is om binnen drie jaar 375 medisch specialisten en binnen vijf jaar 100 huisartsen van buiten Zeeland aan te trekken. Dat doen ze onder meer met het maga zine 'Zeeland in de praktijk'. Het maga zine is één van de onderdelen van de wervingscampagne. Het magazine bevat mformatie over wonen en leven in Zeeland en ook informatie over het werken in de zorg- en welzijnssector hier. Ook komen 'boomerang' Zeeuwen, Zeeuwen die na lange tijd elders zijn teruggekeerd aan het woord. Inm ddels hebben al meer dan 1.000 geïnteresseerden het blad aangevraagd. Jo-Annes de Bat. gedeputeerde arbeids markt: "Uit onderzoek blijkt dat slechts twintig procent van de mensen die van baan veranderde ook actief op zoek was naar een baan. Daarom is het van belang om ook die andere tachtig procent te be reiken die niet actief op zoek is. maar wel potentieel interesse kan hebben. Die werving daarvan gebeurt in Zeeland nu ook gezamenlijk En dat :s bijzonder want voor het eerst zetten overheid, de sector en individuele organisaties samen de schou ders onder deze uitdaging - De zorgcampagne is mogelijk gemaakt door een bijdrage van CZ Zorgkantoor Viazorg. de Provincie en het ministerie van VWS en LNV (uit de Regio Deal). Werkzoe kenden die overwegen in Zeeland te komen wonen kunnen het magazine aanvragen via https://www.zeelandlandinzee.nl De tweede Nationale Toerisme Top 2019 op Neeltje Jans bracht 9 oktober vele bedrijven en organisaties uit heel het land bijeen om samen te werken aan de uitdagingen en kansen die 'bestemming Nederland' richting 2030 voor zich ziet. Met als thema 'Kiezen voor kwaliteit'. De ochtend begon luchtig en geslaagd met de Zeeuwse cabareliè-e Katinka Polderman, waarna gedeputeerde Dick van der Velde de ruim 400 gasten uit toeris- tisch-recreatief Nederland verwelkomde. Staatssecretaris Mona Keijzer kwam langs om samen met de twaalf provincies een Landelijk Actieprogramma te lanceren met een gezamenlijke aanpak richting 2030 om zoveel mogelijk steden, regio's en inwoners te laten profiteren van het groeiende toerisme. 's Middags waren er d verse middagses sies op bijzondere locaties in de omgeving: in een oesteropslagruimte, een strandtent, de Oosterscheldekering. een hotelsuite. De oag werd afgesloten met een humoris tische samenvatting door de Vlaamse pop penspeler en cabaretier Armand Schreurs. Zeeland stond weer mooi op de kaart! D« organisatie van 'Orange the World' vraagt (overheids)organisaties jaar lijks op 25 november een markant gebouw of bijzondere locatie oranje uit te lichten. Oranje staat voor dageraad, het aanbreken van een hoopvolle toe komst zonder geweld tegen vrouwen en meisjes. Internationaal onderzoek toont aan dat 1 op de 3 vrouwen te maken krijgt met seksueel, fysiek en psychisch geweld in haar leven. De Provincie Zeeland heeft vrijheid en mensenrechten hoog in het vaandel staan en daarom kleurt de Abdij oranje op 25 november 2019. Het Bevrijdingsmuseum Zeeland toont de geschiedenis van Zeeland tijdens de Tweede Wereldoorlog. Het museum in Nieuwdorp is even dicht geweest, maar opent op vrijdagmiddag 25 oktober 2019 opnieuw de deuren met een compleet nieuwe vleugel. In het nieuwe Bevrijdingspark Zeeland staat de Slag om de Schelde centraal; de veldslag die een sleutelrol speelde bij de bevrijding van Nederland. Herbouwde noodkerk Het park omvat onder andere de herbouw de noodkerk uit Ellewoutsdijk. een bailey brug en Shermantanks. Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Margriet der Nederlan den zal aanwezig zijn bij de opening. Het vernieuwde museum is mede mogelijk gemaakt met een financiële bijdrage vanuit de Regiodeal van het Rijk (onder andere voor de versterking van de leefbaarheid). De komende tijd vinden diverse kransleg- gingen, tentoonstellingen en andere activi- te ten plaats om dc bevrijding te vieren en oe Slag om de Schelde herdenken We houden u graag op de hoogte. Kijk voor meer informatie op www.75jaarvrijheidzeeland.nl De eerstvolgende maandelijkse vergadering van Provinciale Staten vindt plaats op vrijdag 25 oktober 2019 en start om 09.30 uur. Op de agenda staan onder andere de Statenvoor- stellen 'Instemming Klimaatakkoord' en 'Verorde ning Luchthavenregeling De Smitsschorre (zweef- vliegveld Axel) en de Startnotitie Gebiedsvisie Veerse Meer 2020' De volledige agenda vindt u op www.zeeland.nl/ps Statenlid Hans van Gecsbergen (VVD) over de Startnotitie Gebiedsvisie Veerse Meer 2020: "Leren door te doen. Met de ervaring van de totstand koming van de Zeeuwse Kustvisie in 2017 moet het mogelijk zijn om ook voor het Veerse Meer gebied een visie te maken waarin sprake is van een goede balans tussen alle belangen die in dit gebied spelen.' Elke maand nemen de leden van Provinciale Staten tijdens de Statenvergadering besluiten over onder welpen die gaan over Zeeland. Deze vergaderingen zijn oDenbaar. Wij verwelkomen u graag op onze publieke tribune. De Statenvergaderingen zijn óók live te volgen via Omroep Zeeland televisie en via onze website www.zeeland.nl. iedere dinsdag vergaderen de Gedeputeerde Staten (GS) van Zeeland en nemen zij besluiten die Zee land aangaan. De besluitenlijst staat 's middags na afloop van de vergadering op www.zeeland.nl In deze besluitenlijst leest u meer over de ver schillende onderwerpen waar GS een besluit over namen. Daar treft u ook een greep uit de publieke agenda van de gedeputeerden en de commissaris van de Koning. Eerdere openbare besluiten vindt u terug in het archief. Op 30 en 31 oktober 2019 is Zeeland, net als voorgaande jaren, weer te vinden in Den Haag. Zeeuwse ambtenaren, bestuurders, lobbyisten en het bedrijfsleven gaan dan in gasprek met Haagse collega's. In perscentrum Nieuwspoort worden verschillende bijeenkomsten geor ganiseerd. Doel van hat avenement is laten zien waar Zeeland werk van maakt, waar de Provincie tegen aan loopt en waarbij de hulp vanuit Den Haag noodzakelijk is. Thema's die dit jaar aan de orde komen zijn onder andere energie, slimme mobiliteit en arbeidsmarkt. Ook de impact van de Haagse besluitvorming op de regio's is onderwerp van een media debat. Vanzelfsprekend is er ook weer een Zeeuws diner, met als thema 'strategische lig ging van de Westerschelde. toen en nu', waar Kamerleden, bestuurders en het bedrijfsleven elkaar ontmoeten. COLOFON Redactie cam Communicatie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland. Fotografie: Provincie Zeeland Reageren op deze uitgave van Prov nciewerk? Neem dan contact op met team Communicatie per lele'oon 0118- 63 10 5G Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mai infocentrum@aeeland.nl of per telefoon op 0* 18- 63 10 11 Of schrijf naar Postbus 6001. Z330 LA Middelburg Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6 A331 BK Middelburg Oe volgende Provinciewwkverschijnt 13 november 2019. M Provincie

de Faam | 2019 | | pagina 12