Het woord aan raadslid Raquel Jimenez-Jansen officiële publicaties Wielerronde Tacx Pro classic start op de Dam Verras een mantelzorger op Walcheren! Raadsvergadering in stadskantoor Bewonersavond Arnemuiden Vacatures Werkzaamheden Grevelingenstraat Verkiezing Boom van het jaar GEMEENTE MIDDELBURG Wie niet rijk is, moet slim zijn Zo veel mensen zo veel wensen, meningen, ambities en plannen. Ook in Middelburg is dat gelukkig zo. Soms komen die initiatieven op het stadskantoor terecht, met de vraag om (financiële) hulp. Als raad wikken en wegen we deze wensen zorgvuldig. Elke partij maakt haar afweging. Als WD doen we dat vooral op basis van onze kern waarden vrijheid, verantwoordelijk heid, verdraagzaamheid, sociale rechtvaardigheid en gelijkwaardig heid. Prachtige liberale waarden. In Middelburg kijken we lokaal: draagt het bij aan een ondernemende ge meente, levendige stad, optimaal vestigingsklimaat voor inwoners, studenten en bedrijven en op een goede, betaalbare manier aan onze duurzaamheidsdoelen. Het is de kunst om al die initiatie ven waar mogelijk de ruimte te geven, zonder dat het (te veel) drukt op de gemeentekas. De bodem van die kas is immers al bereikt. Doordat we onze wettelijke basistaken goed moeten uitvoeren, zoals de toegang tot de zorg voor alle Middelburgers en een veilige, groene, schone leefomgeving. Als we deze basis op orde willen hou den, qua taken en financiën, dan zijn we voor alle extra's voorlopig afhankelijk van actieve, creatieve Middelburgers. Want wie niet rijk is, moet slim zijn. Bent u zo'n Middel burger en wilt u uw wens kwijt? Facebook onze Middelburgse WD of mail me op rgm.jimenez@zeeland.nl. Raquel Jimenez-Jansen Raadslid WD Middelburg Op zaterdag 12 oktober start de wielerronde Tacx Pro Classic in Middelburg. De start van deze wielerronde is om 12.30 uur op de Dam bij het monument van Wouter Weylandt en eindigt, na 200 kilometer rijden op Zeeuwse bodem, op de Neeltje Jans. Voor de veiligheid van de ren ners, bezoekers en de bewoners moeten we een aantal (verkeers) maatregelen treffen. We hebben hierbij geprobeerd om zo min mogelijk de dagelijkse gang van zaken te beïnvloeden. Er zijn drie soorten maatregelen: Er geldt die dag een parkeerver bod van 7.00 -13.30 uur op het Damplein, Dam (noordzijde) van de Schuitvlotstraat tot aan het Damplein; De weg of straat kan bij de start gedurende langere tijd afgeslo ten zijn voor verkeer; De weg of straat wordt bij door komst van de renners circa 20 minuten afgesloten. De maatregelen kunnen inhouden dat u uw woning of uw onderne ming slecht of niet met de auto kunt bereiken. Op plekken waar niet geparkeerd mag worden, worden van tevoren borden geplaatst. Auto's die hier op de aangegeven dag toch nog geparkeerd staan, worden weg gesleept. De rekening hiervoor is voor de kentekenhouder. Informa tie over een weggesleepte auto kunt u opvragen bij de politie, tel. (0900) 88 44. gers die op Walcheren wonen. de mantelzorger rond de Dag van de Mantelzorg thuis verrast wordt met een leuk presentje. Lukt het niet om het formulier op de computer in te vullen? Bel dan naar Manteling: (0118) 55 35 30 en zij vullen het voor jou in. Aanmelden kan tot en met 3 november. De gemeenteraad van Middelburg komt op donderdag 10 okto ber om 19.30 uur bijeen in het stadskantoor. U bent van harte uitgenodigd om de vergadering bij te wonen. De agenda, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeen teraad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesysteem op middelburg.raadsinformatie.nl. Via het raadsinformatiesysteem kunt u de vergaderingen van de Middel burgse gemeenteraad en commissies live volgen of later naluisteren. In Arnemuiden is er woensdag 9 oktober een bewonersavond. Deze begint om 20.00 uur in De Arne (inloop vanaf 19.30 uur). Tijdens deze bijeenkomst komen in een paar uur tijd de actualiteiten aan bod. Zowel projecten en plannen van de bewoners als van de gemeente. U bent als bewoner of ondernemer van harte welkom deze bewonersavond te bezoeken. De gemeente is op zoek naar nieuwe collega's. Bekijk de volledige vacatureteksten en reageer direct via: https://middelburg.easycruit.com. Reageren kan tot 12 oktober. Wijkmanager (32 uur per week) Medewerker civieltechnisch beheer (36 uur per week) Beleidsmedewerker onderwijs en jeugd (36 uur per week) Medewerker handhaving bouwen en wonen (36 uur per week) De verharding op de Grevelingenstraat is toe aan groot onder houd. We vervangen de stoepen, de parkeervakken en het asfalt. De werkzaamheden vinden plaats tot en met vrijdag 15 november 2019. De uitvoering bestaat uit twee fasen die in elkaar overlopen: Fase 1: 30 september tot en met 8 november vanaf de Krammer tot de Haringvlietstraat. We vervangen de stoepen en de parkeervakken langs de Grevelingenstraat. De parkeerhofjes worden niet herstraat en blijven tijdens de werkzaamheden bereikbaar voor de bewoners. Ook de wonin gen en scholen blijven bereikbaar. Om veilig langs de weg te kunnen werken is de Grevelingenstraat afgesloten voor doorgaand verkeer. De omliggende Biesbosstraat en Volkerakstraat zijn te bereiken via de Stromenweg - Haringvlietstraat. De Oosterscheldestraat, De Krammer en Ijsselstraat zijn te bereiken via de Koudekerkseweg - Dorus Rijkersstraat - Westerscheldeplein. Fase 2: 21 oktober tot en met 15 november vanaf de Haringvlietstraat tot de Stromenweg. We vervangen de stoepen langs de Grevelingenstraat. Oosterscheldestraat In de week van 14 tot en met 18 oktober (herfstvakantie) vinden ook werkzaamheden plaats aan de riolering in de Oosterscheldestraat ter hoogte van huisnummers 102 tot en met 110. De weg is dan afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Omrijden kan via de Arnelaan of Maasstraat. Bekijk de omleidingskaarten en eventuele updates op www.middelburg.nl/grevelingenstraat. Middelburger Johan Antheunisse heeft de rode beuk op de Herengracht aangemeld voor de landelijke verkiezing Boom van het Jaar. De verkiezing draait om markante bomen met een bijzonder verhaal. U kunt nog stemmen tot 16 oktober via mvw.deboomvanhetjaar.nl. Op 10 november is het de Dag van de Mantelzorg. In het hele land worden mantelzorgers in het zon netje gezet als bedankje voor de zorg die zij verlenen aan iemand uit hun omgeving. Manteling doet ook mee aan de Dag van de Man telzorg en organiseert dit jaar een verrassingsactie voor mantelzor- Ken jij of ben jij een mantelzorger? En wil je die (of jezelf als mantel zorger) met iets leuks verrassen? Meld de mantelzorger dan aan via het formulier op www.mantelingwalchcren.nl Manteling zorgt er dan voor dat Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Bochlensteens IDam 55, Duke Ellirg'cnsfroat 46, Fazanie^Ko*' 18, Jacob Calsstroa* 2, Kanaal- weg 22, Kromme Weele 5, Lordensekoa; 29, Noodweg 21Sciidam 22, Trekdijk Nieuw- cn SintJccslarvd (P. 1959), Veer$troat4, Verengde weg naar Ve©fe, Waalstraat 7 Verleende omgevingsvergunningen Klein Vlaanderen 27-29, Langevielesingel 10, Sint Jo'isstroct 2 Vaststelling S-Dsidicogeling kindgebonden financiering vwschodse educatie, gemeente Middelburg Inspraak Ontwerp Mcdelburgse Visie Milieu 2019-2025

de Faam | 2019 | | pagina 9