Bescherming voor jouw telefoon O Walcheren 9 Schatzoeken op het strand Vliegende Speeldoos Bestuursleden gezocht Meer weten over Soekot? Geschiedenis over de kunst Taizéviering De Faam WOENSDAG 9 OKTOBER 2019 Fysiek en technisch EEN OPENBAAR WIFI NETWERK IS IDEAAL VOOR HACKERS WALCHEREN KORT Rachel van Westen Je gebruikt hem om te bellen, berichtjes te versturen, je mail te checken en zelfs om geld over te boeken. Jouw telefoon is onmisbaar en daarom wil je hem goed beschermen. Bij bescherming van je tele foon denk je waarschijnlijk in de eerste plaats aan de bui tenkant. Door middel van een mooi telefoonhoesje bescherm je hem tegen vallen of stoten. Om zeker te zijn van een vol ledig beschermde telefoon is het aan te raden om ook een screenprotector aan te bren gen. Je kunt kiezen voor een standaard screenprotector die je zelf kunt aanbrengen, maar de beste keus om een gebar sten scherm te voorkomen is een ClearPlex screenprotector. Deze is geschikt voor alle mer ken en modellen telefoons. In de winkels van Ritel kan je een eigen screenprotector op maat laten maken en gratis laten aanbrengen op je telefoon. Telefoon kwijt? Met een hoesje en een screen protector is je telefoon pri ma beschermd tegen vallen en stoten, maar niet tegen verlies of diefstal. Je moet er toch niet aan denken dat je jouw telefoon kwijtraakt? Als je een Google-account aan je telefoon hebt toegevoegd, is "Vind mijn apparaat' automa tisch ingeschakeld. Zodra je merkt dat je je telefoon kwijt bent, ga je naar www.android. com/find en log je in op jouw Google-account. Je krijgt dan een kaart te zien waar jouw telefoon zich bevindt en als de telefoon uitstaat, krijg je te zien waar jouw telefoon het laatst actief was. Als je de te lefoon verloren bent, kan je er via die website voorzorgen dat er een berichtje verschijnt op het vergrendelingsscherm van je telefoon, zodat een eventu ele eerlijke vinder de telefoon bij je terug kan bezorgen. Ook is het mogelijk om op afstand alle gegevens op jouw telefoon te wissen. Samsung en Apple hebben hun eigen zoekfunc tie. Als je je Samsung telefoon bent kwijtgeraakt, kan je hem Met een hoesje en een screenprotector is je telefoon prima beschermd tegen vallen en stoten, maar niet tegen verlies, diefstal, hackers of virussen. terugvinden via www.findmy- mobile.samsung.com en je Ap ple komt hopelijk boven water via www.icloud.coni/find Virus of hacker? Een ander aandachtspuntje is de bescherming tegen virus sen of hackers. Probeer sowie so te voorkomen datje gebruik maakt van een openbaar WiFi netwerk. Er is geen verificatie nodig om te verbinden met zo'n netwerk en daardoor kan jij lekker snel inloggen, maar het is ook ideaal voor hackers. Met een beetje pech onder schept iemand met verkeer de bedoelingen belangrijke e-mails, creditcardgegevens of aanmeldgegevens voor het netwerk van je bedrijf. Wan neer de hacker deze informatie heeft, kan hij rechtstreeks on der jouw naam toegang krijgen tot je systemen. Ga dus alleen online via je eigen netwerk en als je dan toch wel eens ge bruik maakt van een openbaar netwerk, zorg dan dat je tele foon goed beschermd is door middel van een virusscan ner, bijvoorbeeld van Avast of VPN Online. Deze apps kan je downloaden in de Appstore of Playstore. Heb je andere vra gen over de bescherming van je telefoon? Loop gerust even binnen in één van de 22 win kels van Ritel. Op zaterdag 19 oktober komtJohan van Luctor et Detector naar het Polderhuis om schatten te zoeken op het strand. FOTO: Peter Joustra WESTKAPEU.E - Op zaterdag 19 oktober komt Johan van Luctor et Detector naar het Pol derhuis om schatten te zoeken op het strand van Westkapel- le. Kinderen vanaf 7 jaar krij gen uitleg over de werking van een metaaldetector en mogen daarna op stuk afgebakend strand zelf op zoek naar schat ten. Wie weet wat er allemaal gevonden gaat worden? Span nend! Er start een ronde om 11:00 uur en 13:00 uur, deelna me 7,50 euro per kind, opge ven voor 17 oktober via info@ polderhuiswestkapelle.nl of 0118-570700. OOST-SOUBURG - Op zater- dag 2 november verzorgt De Wijngaard een dag met de Vliegende Speeldoos. Die dag wordt de musical Jona ge speeld. Jeugdtheatergroep De Vliegende Speeldoos speelt samen met met grote groepen kinderen musicals over bij belverhalen, die ze samen in één dag instuderen. De voor stelling wordt gedragen door professionele acteurs, zan gers en dansers. Samen met de kinderen zorgen zij aan het einde van de dag voor een fantastisch optreden. De Vlie gende Speeldoos is opgericht in 1993. Het doel is helden de kinderen een leuke dag geven en laten stralen als sterren op het podium. En hen een on vergetelijke dag en boodschap meegeven. Wil je graag mee doen met deze dag? Dan kun je je opgeven via het e-mail- adres: vliegendespeeldoos@ de-wijngaard.nl Vermeld in de e-mail je voor- en achter naam, je leeftijd en in welke groep je zit, je e-mailadres en telefoonnummer, je allergieën, dieetwensen of andere bijzon derheden. Geef je wel zo snel mogelijk op. Als je je hebt op gegeven ontvang je binnen enkele dagen een e-mail met een bevestiging van aanmel ding. Kort voor de uitvoering ontvang je een e-mail met alle informatie over de dag. Deel name is gratis, maar voor wie het kan missen vragen we een financiële bijdrage van 2 euro voor het eten en drinken deze dag. Dit bedrag mag je contant en gepast meenemen op 2 no vember. Aanvang: 16.00 uur, Kanaalstraat 8, Oost-Souburg, entree is gratis, tickets wel graag reserveren via: www.zingenindekerk.nl VLISSINGEN - KansPlus Zee- land is de vereniging van en voor mensen met een verstan delijke beperking. De doel stelling van de vereniging is belangenbehartiging, informa tie en onderlinge ontmoeting. Daartoe organiseren wij onder andere wekelijks activiteiten voor onze doelgroep in thuis basis Ons Plekje in Vlissingen. Gezien de ernstige ziekte van een van onze bestuursleden en de inmiddels hoge leef tijd van de anderen, is het nu hoog tijd voor verse krachten, nieuwe bestuursleden die onze actieve vereniging verder kunnen ontwikkelen. KansPlus zoekt bestuursleden voor alle functie's, maar vooral secre taris en penningmeester. Als bestuurder hoeft U niet speci aal een binding te hebben met onze doelgroep. Dat geldt wel voor de afdeling vrijwilligers Werken met mensen met een verstandelijk beperking vereist natuurlijk wel een zekere mate van binding met deze doel groep. Overigens zijn vrijwil ligers ook altijd welkom. Voor contact en verdere informatie, kijk op: 0 www.kanspluszeeland.nl MIDDELBURG - Loofhutten- feest is als we de bijbel lezen een feest van vreugd en dank baarheid (Leviticus 23:33-44) Ook duurt het zeven dagen met als afsluiting de achtste dag. De eerste dag en achtste dag is een heilige samenkomst. Deze feestweek begint met een prais avond op zaterdag 12 oktober. Maandag 14 oktober is er een dienst die om 13.00 uur begint. Dinsdag 15 oktober is het open huis. ledereen is wel kom om in de twee loofhutten te komen kijken. Woensdag 16 oktober kunnen de kinderen een loofhut komen knutselen. En maandag 21 oktober sluiten we af met een samenkomst die ook om 13.00 uur begint. Als uw interesse is gewekt om meer te weten te komen over Loofhuttenfeest (soekot) kom dan naar een of meerdere van deze activiteiten. Alle activi teiten zijn bij de Messiaanse gemeente Zeeland, Noordweg 372 in Middelburg. MIDDELBURG - De ZVU biedt binnenkort weer de populaire cursus Kunstgeschiedenis voor beginners aan. Vanaf maandag 21 oktober kunt u terecht voor deze cursus waarin u door Jef Dietvorst wordt meegeno men op een chronologische en thematische reis door de kunsthistorie. Van de klassieke oudheid tot de hedendaagse kunstuitingen. In acht lessen behandelt hij naast de cultuur- en kunststromingen iedere les een thema zoals, kleur, com positie, materiaal enz. De cur sisten spelen in deze cursus zelf een actieve rol door samen allerlei opdrachtjes uit te voe ren en op die manier de we reld van de kunstbeschouwing te leren kennen. De mogelijk heid bestaat om de cursus met een excursie af te sluiten. De cursus start op 21 oktober. De leslocatie is Hof van Buren aan de Oranjelaan in Middelburg. Heeft u belangstelling voor deze cursus? Neem dan con tact op met de Zeeuwse Volks universiteit via 0118 - 634800. Aanmelden is verplicht. Het volledige cursusprogramma kunt u vinden op 0 www.volksuniversiteit- zeeland.nl VLISSINGEN - Op zondagmid dag 13 oktober zal er weer een Taizéviering plaatsvinden in de Sint Jacobskerk te Vlissin gen. Deze viering begint om 17.00 uur en zal ongeveer drie kwartier duren. De bijeen komst heeft een open karak ter; en iedereen mag komen meevieren. De Taizévieringen kenmerken zich door stilte, Bijbellezing, muziek, gebed; dit alles in een sobere vorm. Deze bijeenkomsten zijn geïn spireerd op de vieringen zoals die plaatsvinden in de oecu menische kloostergemeen schap van Taizé in het zuiden van Frankrijk, al jaren een in spiratiebron voor jong en oud. De Taizégemeenschap werd na de Tweede Wereldoorlog opgezet als een protestantse klooster. In deze samenkomst word gezongen uit de Taizé- bundels; liederen zoals die ook gebruikelijk zijn in de Taizége meenschap. Marjo Schillings (zang), Jos Vogel (piano) en di verse andere musici verlenen medewerking.

de Faam | 2019 | | pagina 13