f Het woord aan raadslid Leny van den Heuvel Parkeerbezoek aanmelden met de BezoekersApp Raadsvergadering in stadskantoor Dorpstafel Arnemuiden Spreekuur 't Zand - Stromenwijk - Ritten burg Toch aanvraag paspoort of identiteitskaart op 8 oktober Nationale ombudsman bezoekt Middelburg Deelnemers Open Monumentendag bedankt! Stationsbrug afgesloten /gemeentemiddelburg GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Laatst hadden we het in de gemeenteraad over de hondenbe lasting. Aan het begin van de 19e eeuw werd besloten belasting te heffen op honden. Toen was dat om hondsdolheid te bestrijden. De ziekte nam snel af en komt al lang niet meer voor. Toch bleef de hon denbelasting bestaan, en werd het zelfs via de wet mogelijk gemaakt! Daarom hebben wij gevraagd waar het geld dan heen gaat. De gemeente noemde het schoonma ken van de straat en het leegma ken van de afvalbakken, terwijl dit ook zonder honden zou moeten gebeuren. Het enige dat aan de hondenbelasting te koppelen valt, is het loon van de ambtenaar die ervoor zorgt dat er betaald wordt. Daarom vroegen wij de gemeen teraad of de hondenbelasting afgeschaft kon worden. Helaas waren de meesten het daar niet mee eens. GroenLinks vindt het niet eerlijk dat mensen over honden wel belasting betalen, maar over andere dieren bijvoorbeeld niet! Als er een hondenbelasting is, vinden wij dat dit wel voor honden gebruikt moet worden. Nu zorgt deze belas ting alleen voor extra kosten omdat het nagekeken moet worden. Veel andere gemeenten hebben al besloten op te houden met deze oude, onhandige en onnodige belasting. Hopelijk volgt Middelburg snel! Leny van den Heuvel Fractievoorzitter GroenLinks i De gemeenteraad van Middelburg komt op donderdag 10 okto ber om 19.30 uur bijeen in het stadskantoor. U bent van harte uitgenodigd om de vergadering bij te wonen. De agenda, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeen teraad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesysteem op middelburg.raadsinformatie.nl. Via het raadsinformatiesysteem kunt u de vergaderingen van de Middel burgse gemeenteraad en commissies live volgen of later naluisteren. In Arnemuiden is er woensdag 9 oktober een dorpstafel. Deze begint om 20.00 uur in De Arne (inloop vanaf 19.30 uur). Tijdens deze bijeenkomst komen in een paar uur tijd de actualiteiten aan bod. Zowel projecten en plannen van de dorpsvereniging als van de gemeente. U bent als bewo ner of ondernemer van harte welkom deze dorpstafel te bezoeken. Op dinsdag 8 oktober is er een spreekuur in het Getij aan de Ooster- scheldestraat. Het spreekuur duurt van 13.00 tot 14.30 uur. U kunt het wijkteam en de wijkmanager spreken over allerlei zaken die de wijk aangaan. U bent van harte welkom. Van woensdag 2 tot en met zater dag 5 oktober zijn Nationale om budsman Reinier van Zutphen en zijn team op pad in Zeeland. Vanuit hun pop up-huiskamer, een mobiel huiskamertje van 3 bij 3 meter, vertellen de Nationale ombudsman en zijn team wat ze voor mensen kunnen betekenen. Bij problemen met de overheid helpen ze hen waar mogelijk meteen op weg. U kunt de huiskamer van de ombuds man bezoeken op donderdag 3 oktober van 11.30 tot 13.00 uur op de Markt in Middelburg. Woont u in een gebied met betaald parkeren, dan kunt u nu ook uw bezoek met korting laten parkeren via de BezoekersApp Mid delburg. U kunt de auto van uw bezoekers digitaal aan- en afmelden. U koopt vooraf parkeertegoed in. En als er bezoek komt, meldt u het kenteken van uw bezoek aan en af via de BezoekersApp. Uw bezoek mag dan parkeren op betaald par keerplaatsen in uw parkeergebied. Een kaartje van een automaat of een bezoekerskaart in de auto leggen is niet meer nodig, u 3VS betaalt per minuut en niet zoals bij de bezoekerskaarten per uur. U betaalt dus nooit te veel. Deze 'app' is een website die u makkelijk kunt gebruiken op com puter, smartphone of tablet. Het is in 2019 ook nog steeds mogelijk om van de papieren bezoekerskaarten (achter de voor ruit) gebruik te maken. Kijk voor de voorwaarden en het aanvragen op www.middelburg, nl. Heeft u na het lezen van de website nog vragen over de BezoekersApp of wilt u persoonlijk een uitleg over de BezoekersApp, dan helpen wij u graag verder. U kunt hiervoor een afspraak maken met parkeerbeheer Middelburg via telefoonnummer: (0118) 67 52 41. De geplande vervanging van apparatuur voor de aanvraag van reisdocu menten is uitgesteld. Daarom is het toch mogelijk om op dinsdag 8 okto ber een paspoort of identiteitskaart aan te vragen. Wanneer een nieuwe datum voor de vervanging bekend is, leest u dat op deze pagina. De organiserende commissie wil alle deelnemers aan deze Open Monu mentendag bedanken voor hun gastvrijheid en hun inzet om deze dag te doen slagen. Ook dit jaar was Middelburg tijdens Open Monumentendag weer in trek bij monumentenliefhebbers. Tot en met 12 april 2020 is de Stationsbrug afgesloten voor alle verkeer. De brug moet gerenoveerd worden. Hiervoor is de Stationsbrug naar Krimpen aan den IJssel gevaren. Het werk aan de brug brengt verande ringen met zich mee voor onder andere voetgangers, (brom)fietsers, Openbaar Vervoer en de scheepvaart. Lees meer over de wijzigingen op www.zeeland.nl/stationsbrug. Volg ons ook op Facebook: Standwerkers op het bordes van het stadhuis met in het midden de trotse Nederlands kampioen, Paul Bol. In Middelburg werd afgelopen zaterdag in de Lange Delft het NK Standwerken gehouden. Zeven entwintig standwerkers deden hun uiterste best om als Nederlands kampioen met de beker naar huis te mogen gaan. De eerste prijs was voor Paul Bol uit Veldhoven met zijn groentenmes. Tweede werd Comé van den Berg, die planten aan de man bracht. De derde prijs was voor Henk Bisschop uit Pesse. Hij verkocht bandenlichters. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Achter de Houfuinec 8, Icngevieesingel 10, Polenbakkersiingcl 2 t/m 28, Sint Jorisstraat 2, VerwerijsTcaf 15, 'tZandddorp 142 Verleende omgevingsvergunningen AcHler de Haituincr 8, Korendijk 20, lange Delft 11lange Detö 64, Oa-jepfcat 50, Pcnninghoek 15, Pcfenbakkcii ngel 2 t/m 28, Polenbakkerssinoel 2 t/m 28 Ter inzage Ontwerp Mcdelburgse vise milieu 2019-2025

de Faam | 2019 | | pagina 9