O WOENSDAG 2 OKTOBER 2019 Zeeuwse uitjes Bizets verleidelijke opera Annick Boer van Kanniewaarzijn Uitgebeeld verleden Sing@sea in de kerk Lezers van De Faam gratis naar Kate Bush De "IUinen van Ginder Expo Klein maar fijn THEATERS AAN ZEE De Faam MIDDELBURG - De Staatsopera van Tatarstan brengt de opera Carmen in een prachtige en groots op gezette enscenering. Bizets tragische verhaal van de hartstochtelijke korporaal Don José die verliefd wordt op het mooie, rebelse en ver leidelijke zigeunermeisje Car men is 145 jaar na zijn dood één van de meest geliefde en uitgevoerde opera's ter wereld. De meeslepende muziek van Bizet versterkt de typisch Spaanse sfeer van Sevilla, waar tegen de achtergrond van een opwindend stieren gevecht een gruwelijke crime passionel plaatsvindt Bijzon der, want Bizet is zelf nooit in Spanje geweest Georges Bizet heeft praktisch zijn hele leven in Parijs door gebracht. Toch is de opera Carmen voor velen een syno niem voor de Spaanse mu ziek geworden. Helaas voor Bizet heeft hij het succes van zijn meesterwerk niet zelf mogen ervaren; drie maan den na de première over leed de maestro op 36-jarige leeftijd. Frans gezongen met Neder landse boventiteling. dinsdag 15 oktober 20.00 uur Schouwburg Middelburg www.zeelandtheaters.nl RITTHEM - Annick Boer, wie kent haar niet? Ze staat al 25 jaar onafgebroken op het toneel en is daarnaast bij het grote publiek bekend van de televisieprogramma's Kanniewaarzijn, Kop spijkers en Cojones. Dit jaar schreef Annick haar eerste cabaretvoorstelling, met live muziek van Jean Louis van Dam. Ze blijkt een geestige cabaretière in zich te hebben. Over de try-outs zei het publiek: 'een stem als Jasperina de jong en zo grappig als Brigitte Kaandorp' en 'hila risch en ontroerend'. NW ST JOOSLAND - Tjdens het dorpsfeest van 16 en 17 augustus is er een fotoboek gepresenteerd over het verle den en heden van Nieuw Sint Joosland. Voor heel wat in woners en daarbuiten was het een grote teleurstelling dat het zo snel uitverkocht werd. We zijn nu bezig om namen te noteren en een boek te reserveren van diegenen die het toch graag willen hebben. Deze mensen willen we als het mogelijk is niet teleurstellen, door er een tweede druk van te laten maken, maar daar hebben we er nog wel een aantal voor nodig. Steeds nog getwijfeld? Dan is dit een mooie aan leiding om het alsnog te bestellen. Dit kan bij Krina de Vissertel. 0118602255 of via mail krinko(g> zeeland net nl SINT LAURENS - Zaterdag 5 oktober geeft de Walcherse vocal group Sing@Sea een concert in de Dorpskerk van Sint Laurens, het concert begint om 20.00 uur. Entree,in clusief koffie, 10,00 euro, tot 15 jaar 5,00 euro. www.fac0book.com/ galerioBANK Van een stem zoals die van Kate Bush is er geen tweede. Totdat je zangeres Mandy Watson hoort Van een stem zoals die van Kate Bush is er geen tweede. Tot dat je zangeres Mandy Watson van de vijfkoppige Engelse formatie Cloudbusting aan het werk hoort. MIDDELBURG - Zij weet de unieke sound en emotie van de meeslepende songs die Kate Bush de wereld heeft geschon ken zo identiek te vertolken dat je gelooft dat de diva in eigen persoon op het podium staat In 40 years of Kate Bush bele ven de muzikale schatten uit het repertoire van Bush, zoals Wuthering Heights, Don't give up, Babooshka en The man with the child in his eyes een indrukwekkende renaissance. Dat beamen ook haar band leden, die met 'grand dame' Bush zelf hebben opgetreden, zoals bassist Del Palmer en drummer Preston Heyman. De muzikale verdiensten van Kate Bush zijn legendarisch. Wereldwijd domineerden haar songs jaren lang de hitlijsten, vorige jaar stond ze met niet minder dan zes songs in de Top 2000. Haar ontroerende en hartverwarmende songs in spireerden de leden van Cloud busting om haar werk levend te houden voor de jongere ge neratie muziekliefhebbers. Vrijkaarten Zondag 17 november om 15.00 uur staat Cloudbusting - 40 Years of Kate Bush in de Stads schouwburg in Middelburg, le zers van De Faam maken kans op vrijkaarten. Wil je mee dingen? Mail dan naar Peter Boone via peter@peterboone- musicproductions.nl. Onder de inzenders worden vier sets van twee vrijkaarten verloot MIDDELBURG - Beleef de première van de fa milievoorstelling De Tuinen van Ginder op 5 oktober in de Tuinka mer van de Kloveniers doelen te Middelburg. Een fantasierijk die renverhaal van Rieks Veenker op muziek van niemand minder dan Modest Mussorgsky en geïllustreerd door Coen Hamelink. Zowel wat verhaal, voor dracht van Renée van Brakel, als wat vorm geving en live muziek betreft een genot om naar te kijken en luiste ren. Een Zeeuws parel tje. Rieks Veenker heeft in 2016 de Publieksprijs gewonnen met zijn boek De Tuinen van Ginder. Deze voorstelling wordt verzorgd door Klassiek van dichtbij, een groep van ruim 20 bevlogen beroepsmusici die uit eenlopende program ma's voor jong en oud bereikbaar maakt. Met hun wortels in de pro vincie Zeeland zijn de musici van Klassiek van Dichtbij actief door heel Nederland om klassieke muziek van dichtbij te laten ervaren. Zaterdag 5 oktober vanaf 14.30 uur in de Tuinkamer van de Klo veniersdoelen, Achter de Houttuinen 30 te Mid delburg Volwassenen 10,00 euro en kinderen 5,00 euro www.klassiekvan- dichtbij.nl AAGTEKERKE - Cocky van Zanten uit Breda exposeert met realisti sche tekeningen in Gale rie BANK in Aagtekerke. Zij is al jarenlang bezig met tekenen en houdt van het werken met potlood, pen en etsen zijn vaak verlevendigd met aquarelverf. De na tuur in de breedste be tekenis inspireert haar, zoals bomen, vogels en Zeeuwse schelpen. In Galerie BANK is ook het gevarieerde werk van de vaste exposanten te zien met glas, beelden van natuursteen, keramiek, schilderijen en grafisch werk. Open van donder dag tot en met zaterdag van 12.OO-17.OO uur Toe gang vrij. lachen om al haar Annick legt op geheel eigen wijze de menselijke natuur en onze tekortkomingen bloot, maar ook het vermogen om lief te hebben. De mooiste liedjes, afgewisseld met haar droogkomische verhalen vol zelfspot maken deze voorstel ling tot een heerlijke avond! Een aanrader! Publieksreacties: "In haar in tieme onewomanshow oreert en zingt Annick Boer de ster ren van de hemel. Haar con ferences en liedjes zijn uit het leven gegrepen, dolkomisch, vertederend en even in het hier en nu! Mooi." en "Wat een enorm groot talent! Ik wist al dat ze heel goed en heel grap pig is, maar deze solo slaat al les! Onbedaarlijk hard moest ik lachen om al haar verhalen en ik genoot ook enorm van haar liedjes. Wat kan ze mooi zin gen! Een heerlijke avond thea ter waar Annick iedereen even een poepje laat ruiken! Gaat dat zien!" zondag 13 oktober, 1500 uur De Verwachting, Ritthem Laatste kaarten: www.theatersaanzee.com

de Faam | 2019 | | pagina 8