Het koor Lezzom is een hechte vriendenclub Wetenschapsdag in de Eindelijk weer lekker slapen Walcheren Premiekorting gaat fors omlaag lidiiLc: V11CI1UCI1UUU ZeeuwseBibliotheek 0GHI De Faam WOENSDAG 2 OKTOBER 2019 C REIS JE MEE? INDEPENDER: VERZEKERDEN ZIJN NIET OP DE HOOGTE MEGABED Door M. Walraven, In dep en der Negentig procent van de collectief verzekerden in Nederland weet niet dat de overheid de korting op de premie voor de basisverze kering volgend jaar terug schroeft van tien naar maxi maal vijf procent. Independer ontdekte dat weinig werknemers met een collectieve zorgverzekering op de hoogte zijn van een verlaging van de korting. Ter wijl twee derde van alle Ne derlanders zo'n verzekering heeft. Heb je alleen een collectie ve basisverzekering, zonder aanvullende zorgverzeke ring? Dan zijn er goedkopere alternatieven. Overstappen naar een 'gewone' individu eel af te sluiten basisverze kering kan een gezin tot zo'n 200 euro per jaar schelen. Bij een collectief staat de ver zekeraar vaak al vast en kun je uitsluitend kiezen uit een aantal aanvullende pakket ten van deze verzekeraar. Sluiten die aan bij je wensen, dan zit je goed. Maar uit het onderzoek blijkt dat ruim een kwart van de collectief ver zekerden liever een beperk ter aanvullend pakket wil, maar dat hun collectief dat niet aanbiedt. Zij kunnen het beste op basis van hun wen sen een vergelijking maken tussen de vele aanvullende pakketten van de verschillen de verzekeringsmerken. Wil je een seintje krijgen als de nieuwe zorgpremies bekend zijn? Independer ontwikkelde de Zorgpremie Alert. 0 www.independer.nl/ alert Uit onderzoek van Independer blijkt dat bijna geen enkele werknemer die meedoet aan een collectieve verzekering op de hoogte is van de voorgenomen korting. Foto Shutterstock Vijftien mannen, één vacatu re en één dirigent: samen vormen ze het mannenkoor Lezzom. Het koor mag zich specialist in Russische liede ren noemen. Ze treden overal in Zeeland op. Eén van de hoogtepunten is het herfst- concert op zaterdagmiddag oktober in de Petrus Pau- luskerk in Middelburg. GAPINGE - Op de stoep van het dorpshuis De Spil in Ga pinge hoor ik de warme klan ken van een Russisch lied. Het mannenensemble Lezzom repeteert elke dinsdagavond twee uur lang onder leiding van de uit Rusland afkomsti ge dirigent Elena Berdnikova. In een halve cirkel staan ze om haar heen, ze slaat een paar noten op de piano aan, geeft het sein om te beginnen en roept af en toe stop als ze een correctie moet aangeven. Het eerste uur zit er bijna op. "Jullie moeten stralen. Nog een keertje." De mannen stralen nu echt. De enige die nog zit, staat nu ook. Elena is bijna vanaf het begin betrokken bij het ont staan van het koor in 2008. Ad Je hebt een drukke baan en na een lange dag geconcentreerd werken, rol je uitgeput je bed in. Vervolgens lig je uren te draaien en woelen. Herkenbaar? Loop dan eens binnen bij Megabed. Deze slaapspecialist heeft een uitgebreide collectie met matrassen en boxsprings van premi um merken als Tempur, M-Line en Caresse. Dankzij deze uitgebreide collectie in combinatie met een gedegen kennis van de adviseurs, ben je bij Megabed verzekerd van het juiste advies, waardoor je weer echt lekker kunt slapen en de volgende ochtend uitgerust wakker wordt. OOST-SOUBURG - Naast ma trassen, bedbodems en box springs kan je bij Megabed aan de Kanaalstraat in Oost-Sou burg ook terecht voor dekbed den, hoeslakens en kussens. Vooral die laatste, het kussen, wordt wel eens een beetje on dergewaardeerd. Maar in wer kelijkheid is het kussen een verlengstuk van je matras en speelt daardoor een bijzon der belangrijke rol in de juiste ondersteuning en slaaphou ding. Bij de M-Line matrassen kan je trouwens profiteren van een mooi extraatje. Voor 100 euro per matras koop je een zogeheten M-Line Paspoort Hiermee krijg je dertig procent korting op alle M-Line produc ten en wordt jouw matras vier jaar lang eenmaal per jaar vol ledig gereinigd, zodat het niet alleen schoon en fris, maar ook in topconditie blijft. Boven dien krijg je na vijf jaar vijftig procent korting op een nieuw M-Line matras. Je kunt ervoor kiezen om je eigen matras te vervangen, maar je kunt bij voorbeeld ook een matras ko pen voor een gezinslid. ZB| Planbureau en Bibliotheek van Zeeland houden aanstaan de zaterdag 28 september van 10.00 tot 16.00 uur de jaarlijkse Wetenschapsdag. MIDDELBURG - Kinderen - vooral in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar - kunnen op deze dag met proefjes, expe rimenten en demonstraties de wereld van wetenschap en techniek ontdekken in de bieb aan de Kousteensedijk 7 in Middelburg. De Wetenschapsdag is gekop peld aan het thema van de Kin derboekenweek, Reis je mee?. Meerdere activiteiten staan in het teken van reizen, zoals een workshop voertuig bou wen, rijden in de mini-Tesla en 'meevaren' door de Virtual Reality brillen van Damen uit Vlissingen. Bijzonder zijn de Klokhuis bijeenkomsten over zelfrijdende auto's om 12.00 en 14.00 uur. Er is plaats voor 50 kinderen per keer. Graag voor af aanmelden per e-mail naar klokhuis(5)dezb.nl Vaste ingrediënten als zon- ne-energiebootjes en spa- rebots maken zijn ook weer present. Het complete programma staat op www.dezb.nl Roelse: "Toen het Middelburgs Mannenkoor ermee stopte, namen een aantal zangers het initiatief om in kleiner verband door te gaan. Ook leden van het in Sint Laurens opgeheven ensemble Ves sloten zich aan. Onze eerste dirigent heeft het twee repetitieavonden volge houden en toen nam Elena het over." Elena: "In Rusland werkte ik met professionals. Hier in Ga pinge werk ik met amateurs die het niveau van professi onals naderen. Zelf voeg ik Russische liederen aan het re pertoire toe en ik merk dat de leden er dol op zijn." Terwijl ze dit zegt, hoor ik in de ruim te naast mij de overige leden van het ensemble spontaan een Russisch lied zingen. Fred Mes, ie tenon "Na afloop van elke repetitie blijven we bij de bar zitten, praten wat en zin gen dan opeens een kwartier lang liederen. Het is een hechte vriendenkring. Sommigen zien elkaar ook buiten het koor om. Eén keer per jaar geven we een uitvoering op zondagmiddag in "De Spil" voor de mensen uit het dorp. 's Avonds hebben we een buffet met onze vrouwen in het dorpshuis en we blijven zingen tot in de late uurtjes." Lezzom komt van les hommes wat de mannen betekent. Meerdere activiteiten tijdens de Wetenschapsdag staan in het teken van reizen. FOTO: PR In dorpshuis De Spil in Gapinge repeteert Lezzom onderleiding van Elena Berdnikova. FOTO: THEO RIETVELD

de Faam | 2019 | | pagina 41