Waarom krijg ik geen cadeautje? Wandelen in natuurgebied tijdens Ronde van Oranjezon i in Drvkkery 3« WOENSDAG 2 OKTOBER 2019 Ik ben toch lief geweest? GEZOCHT: 'OREN EN OGEN'UIT DE LEEFOMGEVING VAN HET KIND EEN CADEAU VOOR JOUW KIND JJiepsEui*,# is uoe BeAsr ukj ffeest, PMS OK VJoe 30e: CSE. AAe(2HEN COLOFON Rachel van Westen Ja, het komt voor. Ook in Zeeland. Kinderen die geen cadeau krijgen van Sinterklaas, terwijl hun vriendjes en vriendinne tjes in de klas de mooiste dingen showen die Sint en zijn Pie ten afgelopen nacht door de schoorsteen hebben geschoven. Als kind begrijp je niet waarom jij geen cadeautje hebt gekre gen. Je bent toch lief geweest? Je hebt toch je best gedaan? ZEELAND - Ook voor ouders is het intens verdrietig als ze geen sinterklaascadeautje kunnen kopen voor hun kind. Simpelweg omdat er geen geld voor is. Maar er gloort hoop aan de horizon, wantje kunt iets doen. Als je beroeps matig een kind kent waarvan je weet dat er thuis weinig tot geen financiële middelen zijn om iets extra's te kopen, zo als een sinterklaascadeau, kan je een account aanmaken op www.sinterklaasbank.nl. Ben je zelf ouder? Leg je probleem voor aan een professional en vraag of hij of zij een account aanmaakt. Wat is het? Maar die Sinterklaasbank, wat is dat eigenlijk precies en hoe werkt het? Het begon allemaal bij Elisa Nuij. In haar functie als politierechercheur komt ze achter voordeuren die voor an deren gesloten blijven. Die ene keer, jaren geleden, toen ze een kale woning binnenstap te, werd ze nog meer geraakt dan anders. "Gas en licht wa ren afgesloten en in de keuken zag ik een oranje gasstelletje wat je normaal gesproken al leen op de camping gebruikt", vertelt Elisa. "Op de vloer lagen matrassen. Hier en daar zag ik wat verdwaald oud speelgoed. Aan een van de kale muren hing een tekening van Sint en zijn Pieten op de pakjesboot De fleurige sinterklaastekening in contrast met de kille woning greep me enorm aan. Toen ik 's avonds mijn dochter in bed legde en het dekbed over haar heen trok, bleef dat gevoel hangen. De volgende morgen rende mijn dochter naar bene den met rooie wangetjes van opwinding om te kijken wat er in haar schoen zat. Op dat mo ment dacht ik: 'Ik kan dit alle maal voor mijn dochter doen, maar hoe doen die ouders dat waar ik gisteren was? Ook hun kindje hoort op school en in de media dat je je schoentje mag zetten en dat Sint pakhuizen vol cadeautjes heeft Hoe gaan zij uitleggen dat hun kind geen cadeau krijgt?" Zelf kiezen Deze gedachte bleef door Elisa's hoofd malen en zo kwam ze op het idee om de Sinterklaasbank op te richten. Deze landelijke organisatie draait volledig op vrijwilligers en zij kunnen hun werk doen dankzij giften en door acties verkregen opbrengsten. De Sinterklaasbank onderscheidt zich van andere initiatieven en organisaties omdat kinderen hun eigen cadeau kunnen kie zen; een 'wenscadeautje' dus. En daar hoort de voorpret, zo als het kunnen bladeren in de folder van de speelgoedwinkel, kruisjes zetten en een verlang lijstje maken, helemaal bij. Om zoveel mogelijk kinderen blij te maken, heeft de sinter- Mensen die beroepsma tig te maken hebben met een gezin waar financië le problemen zijn, kunnen een account aanmaken op www. sinterklaasbank.nl en het gezin aanmelden. Vervolgens krijgt het gezin een code en daarmee kunnen de ouders online een mooi sinterklaascadeau bestellen voor hun kind. Een gezin aanmelden kan nog tot 15 oktober. klaasbank hulp nodig. Eigenlijk in de vorm van 'oren en ogen' uit de leefomgeving van het kind: Mensen die beroepsma tig te maken hebben met een gezin waar financiële proble men zijn. Denk aan de huisarts, een psycholoog, maatschap pelijk werker, de leerkracht of wijkagent. Deze mensen kun nen een account aanmaken op www.sinterklaasbank.nl en het gezin aanmelden. Vervol gens krijgt het gezin een code en daarmee kunnen de ouders online een mooi sinterklaasca deau bestellen voor hun kind." Ben je zelf vader of moeder en weetje niet hoe je geld bij elkaar moet krijgen voor een sinterklaascadeau? Neem een professional in vertrouwen zoals een leer kracht, huisarts of maatschappelijk werker en vraag of hij of zij jouw kind aanmeld bij de sinterklaasbank. VROUWENPOLDER - Op zater dag 19 oktober verzorgt Stich ting Het Zeeuwse Landschap de Ronde van Oranjezon, in natuurgebied Oranjezon bij Vrouwenpolder. Tijdens deze wandeltocht door dit geva rieerde natuurgebied kom je een aantal posten tegen. Hier hoor je allerlei leuke wetens waardigheden uit de natuur. Bij de post 'boswachter' maak je kennis met de boswachter en zijn werkzaamheden. Aan het kanaal staat de post 'wa terleven', hier kun je zelf met een schepnetje diertjes uit het water vissen. Bij de uilenpost wordt onderzocht wat een uil zoal op het menu heeft staan. En uiteraard gaat één van de posten over paddenstoelen, want die kun je volop vinden in deze tijd van het jaar. Bij ie dere post krijg je een stempel op je stempelkaart, die aan het einde ingewisseld kan worden voor een aandenken. Aanmelden De tocht is ongeveer 5 kilome ter en vooral geschikt voor ge zinnen met kinderen, maar ook voor volwassenen. Je kunt je aanmelden tot en met 17 okto ber via excursies@hetzeeuw- selandschap.nl. Vermeld in de mail het aantal kinderen en/ of aantal volwassenen en of je donateur bent. Parkeren kan op het parkeerterrein tegen over Uitspanning Oranjezon. Hier geldt betaald parkeren. Deelname aan de wandeling kost 3 euro per persoon. Voor donateurs van Het Zeeuwse Landschap en hun huisgeno ten gratis. Van woensdag 2 tot en met zondag 13 oktober is het Kinderboekenweek in Nederland. Boekhandel de Drvkkery in Middelburg houdt op zondag 6 oktober het vertrouwde Kin derboekenfeest met onder meer Julius Zebra en zijn tekenaar Gary Northfield, Arend van Dam, Thysa Zevenbergen en Sjef Hermans. MIDDELBURG - Tijdens de Kinderboeken week krijgt de boekhandel eveneens bezoek van Anna Woltz en Bette Westera. Ook wor den er workshops gehouden door het Zeeuw se kunstcollectief VirusGrafiek. Het thema van de Kinderboekenweek is dit jaar vervoer. Goschenk Anna Woltz schreef het Kinderboekenweek geschenk, getiteld Haaientanden. Vrijdag 4 oktober van 13.30 tot 1430 uur komt Anna Woltz naar de Drvkkery om te vertellen over a Advertentieverkoop en media-advies E sven.van.liere@dpgmedia.nl T 06- 15314311 Krant gemist? Vul svp het formulier op de website in onder de knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Familieberichten Efamilieberichte n week bladen@dpgmedia.nl T (o88)-oi37268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichten.nl Rubrieksadvertenties E rubrieken@dpgmedia.nl T 0900-6743836 Kantooradres Edisonweg37E 4382 NVVIissingen haar werk en haar geschenkboek. Er zijn klas sen uitgenodigd, maar iedereen mag aan sluiten. Lezers krijgen het boek cadeau bij aankoop vanaf 10 euro aan kinderboeken. Activiteiten In de loop van de Kinderboekenweek zijn er tal van activiteiten, veelal speciaal voor kinde ren, variërend van exposities tot lezingen en van muziekoptredens tot workshops. Het volledige overzicht van alle activiteiten staat op wwwJe-drvkkery.nl Redactie Bied je nieuws aan op de website via de knop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via Agendaberichten Plaatsen Voor overige redactiezaken: Frank Husslage frank.husslage@dpgmedia.nl 088-0136921 (niet voor krant gemist) Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: 0 www.dpgmedia.nl Dit is een uitgave van DPG Media BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van DPG Media. Als kind begrijp je niet waarom jij geen cadeautje hebt gekregen. Je bent toch lief geweest? Je hebt toch je best gedaan? FOTO: PR

de Faam | 2019 | | pagina 3