Jaap en Trudy genieten van elk bezoekje Maak thuiswerken ideaal dagelijkse werkplek 2019 Ve WOENSDAG 2 OKTOBER 2019 Al bijna veertig jaar fan 'JE BOUWT OOK EEN SOORT BAND OP MET HET PERSONEEL' HONDERD JAAR POORTVLIET De Faam Sam Fish Poortvliet bestaat dit jaar honderd jaar en in die eeuw heb ben ze een aardige klantenkring verzameld. Zo ook Jaap en Trudy Nieuwland uit Nieuwe-Tonge. Dit echtpaar is al bijna veertig jaar fan. "We zijn nu 38 jaar getrouwd en we zijn samen altijd naar Poortvliet gegaan. We komen daar nu dus zo'n 38 jaar," ver telt Trudy. "We hebben ook klantnummer 59. Inmiddels zijn ze er al een paar duizend verder." Altijd Poortvliet "Bijna alles hier in huis komt bij Poortvliet vandaan," zegt Trudy. "Natuurlijk zijn we ook wel eens ergens anders gaan kijken voor meubels, maar we komen toch altijd weer terug bij Poortvliet We zijn daar al tijd erg tevreden over." "Het is een prachtige locatie en de service is uitstekend," vindt Jaap. "Je kunt er op je dooie gemakje rondkijken zonder lastig gevallen te worden. We kijken gewoon rustig rond en als we weten wat we willen hebben spreken we een ver koper aan. Die biedt dan altijd meteen koffie aan en we krij gen meteen antwoord," zegt hij lachend. "Ze weten alle maal heel goed waar ze het over hebben. Zowel ze service in de winkel als na het bezor gen is top. En als er iets mis is wordt het direct opgelost. En niet onbelangrijk; ze hebben een goed restaurant waar we graag een hapje eten." Het personeel "Op een gegeven moment bouw je ook een soort band op met het personeel," laat Tru dy weten. "Als je er al zo lang komt dan ga je elkaar herken nen. Je maakt eens een praatje en ze geven tips. Elk bezoekje is weer leuk en de sfeer is ge woon altijd goed." Shoppen Niet lang geleden waren Trudy en Jaap nog bij de woonbou levard. "De meubels die we nu hebben zijn nog niet zo oud, maar die gaan naar onze doch ter," vertelt Trudy. "Wij zijn dus weer naar nieuwe spul len wezen kijken. En we gaan deze week nog even terug voor eetkamerstoelen." Met zo veel liefde voor een zaak zul len ze niet snel klaar zijn met winkelen. Woonboulevard Poortvliet is in 1919 opgericht door Pieter Adriaan Potter. Het was toen nog echt een 'Winkel van Sinkel'. Tegenwoordig is het uitgegroeid tot één van de grootste woonboulevards van Nederland. Inmiddels heeft het een vloeroppervlak van maar liefst 50.000 vierkante meter. Trek gekregen van alle wooninspiratie? Duik dan vooral even het restaurant in en geniet van koffie met gebak, een heerlijk broodje of een compleet diner. "Bijna alles hier in huis komt bij Poortvliet vandaan', vertellen Jaap en Trudy Nieuwland. FOTO: Sam Fish Mag je incidenteel of regelmatig thuis werken van de baas? Creëer dan een gezonde en praktische werkomgeving die voldoet aan de eisen van een thuiswerkplek. En richt je thuiskantoor gezellig in, want het oog wil ook wat. Thuis een laptop openklappen op de keukentafel om nog even wat werkmails te sturen, dat kan incidenteel best. Maar wie structureel thuiswerkt, verdient een werkplek waar het goed toeven is. Belangrijk bij de inrichting van de werkkamer is het kiezen van de juiste meubels voor de basis. Investeer in goed meubilair zoals een in hoogte verstelbaar bureau, waar je ook aan kunt staan. Zo kun je zittend en staand werken en dat afwisselen. Want met regelmaat staand werken vermindert de kans op gezondheidsrisico's en is bovendien goed voor de concentratie en productiviteit. Ook ergonomische stoelen behoren tot de basisuitrusting van je thuiskantoor. Als je klein behuisd bent is het kiezen van een designstoel een overweging waard, eentje die ook in de woon kamer niet misstaat als je bij bezoek stoelen tekort komt Zorg voor voldoende verlichting in je thuiskantoor. Daglicht is ideaal voor de thuiswerker, maar als die ene klus 's avonds nog dient te worden afgemaakt dan is een bureaulamp essentieel. Creëer gezelligheid met een mooi vloerkleed en wanddeco ratie, maar beperk het aantal accessoires op de werk plek thuis. Teveel accessoires kunnen je afleiden van het werk, maar maak het niet te steriel. Je creëert rust in het interieur door bijzettafeltjes en bijvoorbeeld planten te groeperen. Wie de ruimte heeft kan een zithoek creëren met een paar fauteuils. Dat is ideaal voor zzp'ers om klanten te ontvangen, maar waar je ook zelf plaats kunt nemen tijdens een telefoongesprek. Een verstelbaar bureau uit de collectie TSP van Castelijn Meubelindustrie. Foto: Castelijn Zorg tot slot voor voldoende kastruimte voor het opbergen van kantoorbenodigdheden of ordners die je niet dagelijks gebruikt. Bureaulades en gesloten kasten dragen bij aan een nette werkomgeving. Raak geïnspireerd om een geor ganiseerde en verwelkomende werk- of studeerplek te creëren met de nieuwe collectie van Spstrene Grene. De collectie bestaat uit agenda's, schrijfgerei, notitieboeken en prikborden, ladekastjes, stoelen en tijdschriftrekken. Het Scandinavi sche merk draait rond het verhaal van karakters Anna en Gara Grene. De twee zussen werken ijverig aan het maken van kleine maar fijne verschillen in het dagelijks leven. De inspiratie van de zussen halen zij uit de familie Grene, dat is de familie die Sflstrene Grene in 1973 heeft opgericht De collectie Well van Ahrend-ontwerper Kees de Boer is multi-inzetbaar en daarom erg geschikt voor een thuiskantoor. Foto's: Ahrend

de Faam | 2019 | | pagina 33