WONEN Genieten van de herfsttuin Geopend: maandag t/m zaterdag van 9:00 tot 17:00 uur 2019 www.zeelandplant.nl i'I WOENSDAG 2 OKTOBER 2019 De Faam Anthurium op water ADVERTORIAL ZEELANDPLANT Handleiding kamerplanten Ideale huisgenoot tel. 0118-71 50 80 Groene trend Er is een nieuwe groene trend: hydroponie. Kamer planten halen daarbij hun voeding niet uit potgrond maar uit water. Doordatje het kale wortelgestel he lemaal ziet, krijgt de plant een extra natuurlijk tintje. Zo haal je een exotische blikvanger voor in huis. Bij hydroponie groeien kamerplanten in water. niet in de volle zon. Vul het water af en toe bij of ververs wan neer het troebel is (ongeveer om de 3 a 4 weken). Voeg gelijk een druppeltje plantenvoeding toe. Een potanthurium op hydroponie is een echte eyecatcher in huis, maar ook de snijanthurium is een opvallende verschijning. De grootte van het hartvormige schutblad varieert van 6 tot wel 30 cm. Door de sterke en bladloze steel kun je de snijanthurium De grootte van het schutblad varieert van 6 tot wel30 cm. eenvoudig in boeketten toepassen maar ook solo presenteren Creëer een museumstuk door de anthurium eens in reageer buisjes te plaatsen. Bind de buisjes eerst aan elkaar vast (met een ijzerdraadje of touw) en vul ze met water. Snij de anthuri um schuin af (op de gewenste lengte) en stop ze in de mini- vaasjes. Snijanthuriums blij ven met gemak 2 a 3 weken mooi op schoon water, soms wel 5 weken...! Volg voor meer inspiratie (aJanthuriuminfo op Instagram. Foto's Anthuriuminfo.com Extra bijzonder wordt het door het geheel onder een glazen stolp te plaatsen. Deze vorm van hydrocultuur is niet geschikt voor elke plant, maar planten zoals de anthurium, zijn daarvoor ideaal. Ze zijn met kale wortels verkrijg baar bij sommige bloemis ten of tuincentra, maar je kunt ook eenvoudig zelf de potgrond verwijderen. Gebruik een emmer met lauw water en spoel de aarde voorzichtig van de wortels af tot alle potgrond weg is. Zet de anthurium vervolgens in een glazen vaas of pot met water (een laagje van 5-6 cm is vol doende) op een plek met voldoende daglicht, maar Eigenaren Jan-Willem en Marjolein zijn trots op hun team en hun adviseurs die beschikken over een grote plantenkennis. Wat zijn kamerplanten? Hoe werken ze? Hoe zijn planten überhaupt in huiskamers terecht gekomen7 Waarom sterven er toch zoveel kamerplanten? En: Wat doe je met een 'ondank bare plant'? Allemaal vragen waar Jelmer de Boer antwoord op geeft in zijn boek 'Hand boek voor mensen die hun kamerplanten altijd dood la ten gaan'. Pas verschenen bij Bertram+de Leeuw Uitgevers als paperback en e-book. Met hun energieke kleuren en op vallende looks brengen bromelia's leven in de brouwerij. Het zijn ideale huisgenoten met veel pluspunten. Wetenschappelijk onderzoek heeft aangetoond dat de bromelia de beste luchtzuiveraar is onder de planten. Wie thuis werkt zou eens brome lia's op het bureau kunnen zetten. De planten verhogen namelijk niet alleen het welzijn op de werkplek. maar ook de creativiteit en pro ductiviteit. Zet de bromelia's voor het beste effect in verschillende kleuren pal naast je beeldscherm. Bromelia's bevorderen de nacht rust, want in tegenstelling tot de meeste kamerplanten produceert de plant niet overdag maar 's nachts zuurstof. Bromelia's zijn gemakkelijk in de omgang, waar je geen groene vingers voor nodig hebt. Foto's: Bromelia.info Kwekerij Handel Advies DE BLADEREN aan de bomen kleuren langzaam geel en de planten die we dit voorjaar in potten hebben gezet, naderen hun einde. Tijd om de handen uit de mouwen te steken, zodat we ook de komende maanden kunnen genieten van een mooie herfsttuin. BIJ ZEELANDPLANT is er ook in deze tijd van het jaar volop keus in prachtige potplanten. Vervang de uitgebloeide zomerbloeiers voor mooie siergrassen in combinatie met gekleurde herfstplanten. Heb je geen idee welke planten je het beste kunt gebruiken? Kom gewoon even langs en laatje adviseren en inspireren. GROTE KANS dat ook jouw buxussen inmiddels kaal en bruin verkleurd zijn. Niet vanwege de herfst, maar door de lastig te bestrijden buxusmot. Zeelandplant heeft mooie vervangers voor de buxus, zodat jouw tuin ook in de winter mooie groene accenten houdt. ZEELANDPLANT A: Ravesteinweg3, Grijpskerke T: 0118 - 71 50 80 E: verkoop@zeelandplant.nl W: www.zeelandplant.nl Ravesteinweg 3 4364 TD Grijpskerke verkoop@zeelandplant.nl

de Faam | 2019 | | pagina 26