o Behang met een knipoog naar verleden WONEN 'W; ar til Bezoek Decokay Elenbaas Noom voor advies en inspiratie Decokay 2019 De Faam woensdag 2 oktober 2019 v,..: PW*I MJ W ADVERTORIAL 1*1») y.Vft 7, Sterke interieurtrends van vroeger hebben het vermogen om gedurende het verstrijken van jaren keer op keer terug te keren. Decennia later omarmen nieuwe generaties dessins uit vroegere tijden. Helemaal in is behang met een knipoog naar het verleden. O De ontwerpen uit de jaren 50 en 60 staan nog in ons collectieve geheugen gegrift en inspireerden interieurstylist Camilla Fürst voor de trendcollectie Nostalgia Anew voor het Zweedse behangmerk Rebel Walls. "Het vinden van de juiste balans tussen nu en toen was een belangrijk on derdeel bij het matchen van de interieurs van toen met de trends van vandaag", zegt Camilla. "Ook heeft elk behang zijn eigen persoonlijkheid die ik wilde bena drukken", zegt ze over het stylingproces. De geometrische kleurblokken in het Retro Geometry-behang bevatten een aantal aanstekelijke kleurencombinaties. Dit kleurenpallet biedt je genoeg aankno pingspunten om mee te spelen in de rest van het interieur. Retro Geometry. wi 'V V 't J O Uit Engeland komt de collectie London Wallpapers V overgewaaid. Dit behang van Little Greene past naadloos in de trend om patronen uit vroegere tijden een eerbetoon te geven. De patronen zijn geïnspi reerd op authentieke erfgoeddesigns. Ze zijn door English Heritage veiliggesteld tijdens de renovatie van 18e en ige-eeuwse Londense huizen en sindsdien zorgvuldig bewaard ge bleven. Uit pak 'm beet 1885 stamt een flam boyant design met pauwenveren, dat werd gevonden op de zolder van 18 Carlton House Terrace; een prachtige rij gestucte huizen met uitzicht op The Mall in Londen. Met moder ne druktechnieken is het originele ontwerp nauwkeurig nagebootst. Met een vleugje kleur in de pauwenveer past het design naad loos in hedendaagse interieurs. Foto: Rebel Walls Carlton Terrace. Foto: Little Greene COROIJNIN VLOEREN RAAMOECORATIE Hoewel Decokay Elenbaas Noom anno 2019 veel meer te bieden heeftis dit bedrijf ook vandaag de dag nog steeds dé specialist in verf en behang. FOTO: Elenbaas Noom O Oude tijden herleven ook bij de Britse behangfa- brikant Graham 81 Brown. Die haakt in op de trend door de Bordado-collectie uit 1953 nieuwe leven in te blazen. En te vernieu wen met trendkleuren waarmee je een statement kunt toevoegen aan je interieur. Met pastelkleuren uit deze collectie kun je zachtheid in je interieur aanbrengen. Deze kleuren zorgen voor een dromerige en knusse sfeer. Citron bijvoorbeeld is zachtgeel met een detaillering in grijze tinten om een opvallend Foto: Rebel Walls behang te creëren. De Bordado-collectie uit 953 'n een nieuwe look. Foto's: Graham Brown Het is natuurlijk fantastisch wanneer je een nieuwe woning kunt laten bouwen, compleet met vloerverwarming en -koeling en de beste kunst stof of aluminium kozijnen, maar daarmee kom je wel voor bepaalde keuzes te staan. Want welke vloerbekleding zorgt voor het beste rende ment van de vloerverwarming en hoe ga je raambekleding monteren als je niet in je kozijn kan schroeven? Een bezoek aan Decokay Elenbaas Noom brengt de oplossing. W: www.decokayelenbaasnoom.nl ELENBAAS NOOM heeft ook mooie oplossingen op het gebied van raambekleding voor de eerder genoemde kunststof of aluminium kozijnen. Want ja, deze kozijnen zijn duurzaam en je hoeft niet meer op de ladder om je kozijnen te schilderen, maar ze hebben we als aandachtspuntje datje er niet in mag boren of schroeven. "Hiervoor werken we met speciale magneet frames, zodat we zonder te boren of schroeven toch raamdecoratie kunnen ophangen. Deze frames hebben ook nog eens als voordeel dat de luxaflex perfect blijft zitten wanneer het raam open of in de kiepstand staat. In de showroom vind je een uitgebreide presentatie van deze systemen en onze andere producten, zodat je volop inspiratie kunt opdoen en jezelf kunt laten adviseren." Hoewel Decokay Elenbaas Noom anno 2019 veel meer te bieden heeft, is dit bedrijf ook vandaag de dag nog steeds dé specialist in verf en behang. Een echt paradepaardje is dan ook hun verfmerk Pure and Original. Hiervan zijn zij niet alleen sterdealer in Zeeland, maar zij beschikken ook over mengmachi nes voor deze unieke verf, waardoor elke gewenste kleur direct geleverd kan worden in de echte originele krijt-, kalk- en Perennial Evening. Citron HET BEGON OOIT met een piepklein winkeltje van zeven (ja, echt!) vierkante meter in Scherpe- nisse. De dochter van de oprichtster zette het werk van haar moeder voort in Kapelle en in 2006 kwam ook kleinzoon Jan Elenbaas in het bedrijf. Het kleine winkeltje dat was gespecialiseerd in verf en behang groeide uit tot een speciaalzaak in verf, behang, vloerbekleding, garagedeuren, terrasoverkappingen en binnen- en buitenzonwering met drie vestigingen in Zeeland. In de winkels van Decokay Elenbaas Noom kan je terecht voor advies over de ideale vloer in combinatie met vloerverwarming en -koeling. "Een PVC vloer zorgt voor een hoog rendement van je vloerverwar ming", vertelt Jan Elenbaas. "We hebben dat in klik- en plaksyste- men, maar ook als kamerbreed PVC. Met die laatste heb je het gemak van het vroegere vinyl, maar dankzij de PVC toplaag heb je echt een ijzersterke vloer. Deze vloeren zijn verkrijgbaar in actuele dessins, zoals hout en betonlook. Daarmee is het ook gelijk een fantastisch alternatief voor de doorgaans prijzige gietvloeren." betonlookverf. Dit is nu al mogelijk in de vestigingen in Goes en Tholen en vanaf november kan je hiervoor ook terecht in het filiaal in Vlissingen. OM ZELF DE KNEEPJES van het vak te leren kan je zaterdag 12 oktober van 10.00 tot 12.30 uur meedoen met de workshop Marrakech Walls bij Decokay Elenbaas-Noom in Goes. Je maakt kennis met het product en alle stappen van het aanbrengen. Na de workshop ga je vol inspiratie en met een of twee zelfgemaakte stalen naar huis. Inschrijven kan via www.pure-ori- ginal.nl/aanmelden-workshop O Het behang Perennial is geïnspireerd op een zorgvuldig geplande meerjarige weide, waar de bloemen terugkeren, net als de trends. DECOKAY ELENBAAS NOOM Livingstoneweg 46, Goes Welgelegen 2c, Tholen Gildeweg 15-17, Vlissingen

de Faam | 2019 | | pagina 21