WONEN r 1 2019 In het najaar zetten de meubelfabrikanten hun mooiste en nieuwste collecties in de etalages. Deze meubels voor de woonkamer ga je zeker tegenkomen op de woonbeurzen. O Spot Woonkamernieuws O Mime De woon- of eetkamer krijgt een speelse touch door een mix van zitkuipjes en stoe len zonder armen. Dat effect bereik je ook door het gebruik van andere materialen voor de binnen- en de buitenzijde. Het kan met de eetkamerstoel Mime die Italiaan Gino Carollo ontwierp voor Leolux. Het accent aan de voorzijde van de rugleuning vormt een subtiel detail, evenals de fraaie siersteek: ton-sur-ton of in een afwijkende kleur. Mime is leverbaar met drie onderstellen in verschillende epoxy- en lakkleuren: de slede Outline, de draaivoet Cruz of de draaivoet met wieltjes Twist. OBondi Soms lijkt het wel of alle tafels hetzelfde zijn. Rechtlijnig, een beetje saai... Leolux zocht naar een nieuwe vorm, een tafel die kleur geeft aan het interieur. Het eerste wat opvalt bij de nieuwe tafel Bondi is de organische bladvorm, met ruimte voor tenminste vijf gebrui kers. Het drie-potige stalen frame biedt stabiliteit. Het tafelblad van Bondi heeft de afmetingen 230 x 120cm en is leverbaar in gebeitst eiken of noten. Ook leverbaar: het innovatieve Fenix, een nanotech-materiaal waardoor het blad zacht en warm aanvoelt en gemakkelijk is te onderhou den. Hier afgebeeld met de stoelen Mime, uitgevoerd in wit leer. O ALMA Cognac is een interieurkleur die eigenlijk nooit weggaat en ook in 2019-2020 vormt cog nac een accent in het interieur. De Duitse meubelfabrikant Rolf Benz omarmt deze kleur ook voor diverse meubels, zoals bij de Alma. Kernlederen riemen die aan het rugkussen zijn bevestigd, worden met houten knopen aan het zijdeel bevestigd Spot is een fraaie draaifauteuil die Thijs Smeets ont wierp voor Pode. De zitting is vast gestoffeerd, zonder een los kussen. Verkrijgbaar in een lage (One) en een hoge (Two) varriant, met als optie een hoofkussen voor extra comfort. Bij elke uitvoering heb je de keuze voor een eikenhouten of aluminium voet. De binnen- en buitenkant kun je apart van elkaar laten bekleden en zo maak je persoonlijke combinaties. O Devon Het bankenprogramma Devon, dat desig ner Jan Armgardt ontwierp voor Leolux, biedt in elke uitvoering verstelopties voor een heerlijk comfort. De verstelbare zones vind je bij zowel de arm- als de rugleuningen. Zo worden zitten en liggen allebei even aangenaam. Devon is verkrijgbaar in leer of stof en heeft subtiele de tails. Naast aluminium poten zijn dat de subtiele 'vlindernaadjes' op de hoeken en een de siernaad Cross rondom de zitting en de rug. Dost Het Turkse woord voor vriendschap is Dost en dat is ook de naam van de nieu we eetkamerstoel die Rianne Koens ontwierp voor Puik Design. Deze uitnodigen de, comfortabele stoel is ontworpen om een gevoel van troost en veiligheid aan tafel te bieden. Het design met de armleuningen lijkt net een warme omhelzing. De Dost Dinner is verkrijgbaar in de kleuren donkergroen, lichtgrijs en donkergrijs. Zijn grote broer Dost Lounge, die al wat langer bestaat, is nu verkrijgbaar in trendy nieuwe kleuren waaronder terracotta. Kijk voor de dichtstbijzijnde verkoopadressen op puikdesign.nl O Gustav Jr. De eetkamerstoel Gustav Jr van Label van den Berg is afgeleid van de Gustav fauteuil. Ontwerper Peter van de Water heeft zich bij het ontwerpen van deze stoel laten inspireren door het Tsjechische kubisme, dat vertaalt zich in de hoekige vlakverdelingen. De eetkamerstoel is verkrijgbaar met een vierpoot, spinvoet of een draaionderstel. Ook is het mo gelijk om een two-tone effect te creëren, door de binnen kant- en buitenkant met verschillende kleuren of materialen (stof en leer) te stofferen.

de Faam | 2019 | | pagina 19