Het woord aan raadslid Ed de Graaf Afval voor plasticcontainer in doorzichtige zakken Rondleiding Molenwaterpark Nationale ombudsman bezoekt Middelburg Nederlands kampioenschap Standwerken Commissievergaderingen Geen aanvraag paspoort of identiteitskaart op 8 oktober Middelburg wil minder restafval Werkzaamheden Grevelingenstraat en Oosterscheldestraat GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES EXIT GOUDEN EEUW? Aan de vooravond van Open Monu mentendag kondigde het Amster dam Museum aan de term "Gouden Eeuw' per ommegaande in de ban te doen. Als reden werd opgevoerd dat de lading ervan de historische werkelijkheid onvoldoende dekt. De 17de eeuw was niet alleen een periode van economische bloei, maar evenzogoed van schrijnende armoede, uitbuiting en onrechtma tige handelspraktijken. Het initiatief van het Amsterdam Museum stemt tot nadenken. Onze schilderachtige binnenstad, die jaarlijks steeds meer bezoe kers trekt, roept over het alge meen een eenzijdig wereldbeeld op aan de tijden van weleer. Vaak wordt onomwonden gerefereerd aan de VOC-mentaliteit, terwijl de toenmalige samenleving zoveel meer behelsde. Afgelopen periode is er veel gepubliceerd. Met oog voor zowel de succesverhalen alsook de schaduwzijden. Over Middelburgse ambachtsgilden, schutterijen, we tenschapsbeoefenaars, kunstschil ders, reders en kooplieden. Maar ook over zieken-, armen-, wezen-, ouderenzorg en huisvestingspro blematiek. Decennialang wordt vanuit ver schillende invalshoeken nagedacht over oprichting van een Middel burgs museum. Met als oogmerk een meer genuanceerde (re) presentatie van de stadsgeschie denis, afgezet tegen de actualiteit. Van Rooms-Koning tot Watergeus. Van ringwalburg tot N57. Van Ryckhals tot Forum. Van rederij kerskamer tot Stichting Nieuwe Muziek. Met zowel aandacht voor VOC, WIC en MCC als hedendaag se kunst. Ook hier geldt het adagium: De sleutel van Droom naar Daad is Samenwerking. Ed de Graaf, raadslid Lokale Partij Middelburg eddegraaf@zeelandnet.nl We scheiden met zijn allen steeds meer plastic verpakkingen en drank- en zuivelpakken. Het is belangrijk dat u dit afval in doorzichtige zakken aanbiedt. Dat is nodig voor de sortering en verwerking. Als u dit afval in een gebruikte doorzichtige zak verzamelt, is dat natuurlijk het beste. De zakken kunt u in de speciale plasticcontainers werpen. U kunt ze tijdens openingstij den ook inleveren bij de milieustraten. Waar moet u op letten? Verzamel de verpakkingen in een doorzichtige zak. Dit is nodig voor de sortering en verwerking. Zorg dat alle verpakkingen leeg zijn. U hoeft de verpakkingen niet te wassen. Vouw de drank- en zuivelpakken plat. Draai de dop er weer op, zodat de lucht eruit is. Lever alleen verpakkingsafval uit huishoudens in. Bedrijfsafval is niet toegestaan. Waarom afval scheiden? We willen toe naar minder rest afval per huishouden. Daarvoor is het belangrijk om plastic afval en drank- en zuivelpakken van het restafval te scheiden. Ingeza meld plastic wordt niet verbrand, maar verwerkt tot grondstof voor nieuwe producten zoals verpak kingsmateriaal, autodashboards, mobiele telefoons, tennisballen of fleecetruien. Goed afval scheiden betekent ook minder plastic in de verbrandingsovens, en daarmee minder uitstoot van C02. Sinds 11 juni wordt er gewerkt aan de realisatie van het Molenwa terpark. Benieuwd hoe het staat met de werkzaamheden? Dinsdag 1 oktober van 15.30 tot 16.30 uur is de bouwplaats open voor belangstellenden. De aannemer en gemeente nodigen u uit om onder begeleiding de bouwplaats de bezoeken. De entree is ter hoogte van de muziektent. Van woensdag 2 tot en met zater dag 5 oktober zijn Nationale om budsman Reinier van Zutphen en zijn team op pad in Zeeland. Vanuit hun pop up-huiskamer, een mobiel huiskamertje van 3 bij 3 meter, vertellen de Nationale ombudsman en zijn team wat ze voor mensen kunnen betekenen. Bij problemen met de overheid helpen ze hen waar mogelijk meteen op weg. U kunt de huiskamer van de ombuds man bezoeken op donderdag 3 oktober van 11.30 tot 13.00 uur op de Markt in Middelburg. Het Nederlands kampioenschap Standwerken vindt dit jaar plaats in Middelburg en wel op zaterdag 28 september. In de Lange Delft strijden zo'n 30 standwerkers om de hoogste nationale eer. Het concours begint om 10.00 uur en eindigt om 17.00 uur. Na het concours reikt wethouder Johan Aalberts om 18.00 uur de prijzen uit in de voorhal van het stadhuis aan de Markt. Beoordeling Bij de beoordeling van de stand werkers tellen de al behaalde punten van de samengestelde ranking niet mee. ledereen begint met nul punten. Daardoor heeft iedere deelnemer kans om Nederlands kampioen te worden. Dat maakt het extra spannend en motiveert de deelnemers om extra hun best te doen. Een deskundige anonieme jury beoordeelt de standwerkers naast originaliteit en overtuiging ook op hun welbe spraaktheid. Het is 65 jaar geleden dat het eerste standwerkersconcours in Middelburg plaats vond. Een mooie aanleiding om dit kampioen schap naar Middelburg te halen. Twee jaar geleden is in het kader van Middelburg 800 het Nationaal kampioenschap ook al in Middel burg gehouden. Het was toen een groot succes. Op woensdag 25 september is er een commissievergadering Maatschappelijke Zaken. Op maandag 30 september vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Be stuur is op dinsdag 1 oktober. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. Wie wil inspreken kan dit uiterlijk 24 uur voor de vergadering laten weten aan de griffiemedewerkers via griffie@middelburg.nl. Het is op dinsdag 8 oktober niet mogelijk een paspoort of identiteits kaart aan te vragen. De apparatuur wordt die dag vervangen. Heeft u al een paspoort of identiteitskaart aangevraagd? Dan kunt u deze wel ophalen op 8 oktober. Op 1 januari 2021 voert de gemeente een andere berekening van de afvalstoffenheffing in. Huishoudens die goed afval scheiden, worden dan beloond ten opzichte van huishoudens die dat niet doen. Deze bereke ning zou eerst al in 2020 ingaan, maar dat is nu met een jaar uitgesteld. De inzameling van afval verandert wel al per 1 januari 2020. Kijk voor meer informatie op www.middelburg.nl/diftar. Vanaf maandag 30 september starten er werkzaamheden op de Greve lingenstraat in de Stromenwijk. We vervangen de stoepen, de parkeer vakken en het asfalt. Het werk duurt tot en met vrijdag 15 november. Op www.middelburg.nl/grevelingenstraat vindt u meer informatie, waar onder de omleidingstekeningen. Vervolgens starten er in de week van 7 oktober werkzaamheden voor het aanleggen van een regenwaterriool in de Oosterscheldestraat. Vanaf 14 oktober is het deel van de Oosterscheldestraat tussen de Maasstraat en de zuidelijke aansluiting met de Arnelaan een week afgesloten voor het verkeer. Het verkeer kan gebruikmaken van de Arnelaan of Wester- scheldestraat. Voor meer informatie over de werkzaamheden aan de Grevelingenstraat kunt u contact opnemen met Pascal Geldof, tel. (0118) 67 56 81 of via p.geldof@middelburg.nl. Voor meer informatie over de werkzaamheden aan de Oosterscheldestraat kunt u contact opnemen met Peter Maas, tel. (0118) 67 52 11, of via peter.maas@middelburg.nl. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Grffioenpad (volksluinccmp'ex), Nadorst/ EoaicnoTipad (volbltinccmp'ex), Koningstraat, Procijenseweg [T, 2411), Tcrenweg/Belfort (P, 1521 en 2100), ZocburgsTcat 32 [Neuw-cn Sint Jcoslana) Verleende omgevingsvergunningen Arnesteinweg 65, Beo jenorrpac 2, Euromarkf 6-12, Griffioenpad (volkstuincomplex), Hercules- weg 4lelierdaclieweg 10, Nodorst/Baaijen- orpad (volks tuinccmp'ex) Kennisgeving verlengde beslistermijn Moenwaler 79-81 Omgevingsvergunning beperkte milieutoets Zand- Grinthandel van Ouwefkerk B V. Uijter- sc"cotweg 14 Van rechtswege verleende omgevingsvergunning HeeHi|kheidsweg 20 Anterieure overeenkomst B-'gemeesfe' en weHcuders van Middelburg rroken ter voldoening aan Set beoaakic in et «el 6 24, lid 3 van de Wel ruimfe'ijke ordening (Wro) bekend dat zij op 17 scpterrccr 2019 een anterieure overeenkomst als bedoeld in artikel 6.24, lid 1 van de Wro hebben gesleten voo' een locatie nabij de Kroo-eveldweg te Middelb-rg, bestoarde uit het kadasfcc cercccl GEMEENTE MIDDELBURG, SECTIE N, NUM MER 2550, het kadosfalc perceel GEMEENTE MIDDEL3URG, SECTIE N, NUMMER 2604, het kadas-ae oerceel GEMEENTE MIDDELBURG, SECTIE N, NUMMER 2606 en het kadastrcle perceel GEMEENTE MIDDELBURG, SECTIE R, NUMMER 2610. Een antereure overee"<omsf is een overeenkoms' die door een in tialiefnemer voo' een ruimtel jke cn*wi«keling en Gemeerre Middelburg wordt ondertekend alvorens de ge meenteraad een cesluit neemt over ce vaststelling van eer plano'ogische maatregel Tegen de an- ter eure overeenkomst kunnen geen zenswijzen o*' bezwaren worden ingediend en staat geen bezwaar o; be'cep open. Een zakeli|ke beschrijving van de inhoud van deze overeenkomst ligt van 26 september 2019 toten met 7 november 2019 tijdens kcntocnirc voo' een ieder ter inzage bij de vakbelie in net stadskantoor van Gemeen"© Middeourg.

de Faam | 2019 | | pagina 9