Eerste echte obstakelbaan van Zeeland is nu een feit Leonie Ton gaat voor de Spartathlon Sport 100-jarig bestaan betekent groot feest bij Woonboulevard Poortvliet WOENSDAG 25 SEPTEMBER 2019 De Faam ZAKENJUBILEUM Marathon van Athene naar Sparta BINNEN 36 UUR LOPEN VAN ATHENE NAAR SPARTA Anno 201S is het winkeltje van toen uitgeg/oeid tot Woonboulevard Poortvliet met een oppervlakte van 50.000 vierkante meter. In 1919 begon overgrootvader Pieter Adriaan Potter met een Winkel van Sinkel in het centrum van Poortvliet. Anno 2019 is het winkeltje van toen uitgegroeid tot Woonboulevard Poortvliet met een oppervlakte van 90.000 vierkante meter. POORTVLIET - Dit 100-jarig bestaan wordt op 27 en 28 sep tember groots gevierd in de showroom en op het terrein van de woonboulevard. Klantvert rouwen "In 100 jaartijd hebben we een rijke historie opgebouwd en zijn we met de tijd mee ge gaan," zegt Hermen Bouman, algemeen directeur. "Groei, verhuizen, een nieuw logistiek centrum in Sint Maartensdijk, hoogstaand interieuradvies voor onze klanten, websites en social media, een nieuw ma gazijn in Poortvliet en de ope ning van winkels in Eindhoven en straks in Rotterdam Alex- andrium. Zomaar een aantal hoogtepunten van de laatste jaren. Wij beseffen dat je dit alleen kunt realiseren als je het vertrouwen hebt van je klan ten. Op dit moment waarderen onze klanten ons met een 9+. Daar zijn we waanzinnig trots op en heel dankbaar voor", vertelt Hennen. "Vrijdag en zaterdag 27 en 28 september hebben we daarom de woon boulevard omgetoverd tot een feestlocatie." Festival en meer "Een Foodtruck Festival waar je heerlijk kunt eten, drinken en genieten van de goede smaak, muziek en gezelligheid. Een kidsplayground met een mega obstakelbaan, rodeos tier en springkussens maar ook Games on Wheels! In de groot ste mobiele arcadehal van Eu ropa kan de jeugd spelen op flipperkasten, arcademachines, duoracers en games. Kleine re kinderen kunnen zich laten schminken, voor hen maakt de ballonnenclown leuke ballon nen en er is een ballenbak. Ook hebben we buiten een heuse Thoolse Country Fair met spe cifieke streekproducten, kunst en tweedehands boeken. Na tuurlijk krijgen de klanten ook heel veel voordeel met acties, kortingen en een Rad vol Prij zen waar wooncheques van maar liefst 1.000 euro te win nen zijn. Kortom, we hebben ons best gedaan voor iedereen iets leuks te organiseren en onze klanten hiermee te be danken voor hun vertrouwen," besluit Hermen Bouman. Na maanden van voorberei ding en hard werken wordt 12 oktober de obstakelbaan bij Korfbalverenignin Atlas geopend. RITTHEM - In zogenaam de obstakelruns, mudruns en survivalruns wordt hardlo pen gecombineerd met het overwinnen van obstakels. Bij wedstrijden, die meestal in de natuur gehouden worden, ko men deelnemers hindernissen tegen als water, modderige ak kers, klimnetten en touwen. De in 1947 als korfbalverening begonnen KV Atlas is sinds 2001 een omnisportvereni- ging. Eén van de speerpunten is het ontwikkelen van een trainingsfaciliteit voor out- doorsporten zoals obstakel- en survivalrun. Deze outdoortak heeft de naam Atlas Outdoor Ritthem De survival- en obstakelrun- baan aan de Zuidwatering- straat 9 in Ritthem is voor sportievelingen van 8 tot 65 jaar jong, die het leuk vin den om in de buitenlucht fy siek en mentaal uitgedaagd te worden, liefst in gezellig verenigingsverband waarbij ruimte is voor ieders niveau en achtergrond. Inmiddels is meer dan 95 pro cent van de baan gereed, er resten nog wat infrastructurele zaken en kwaliteitskeuringen. Vanaf 12 oktober is voor leden van Kv Atlas de baan te gebrui ken. Er worden dan drie keer per week Survival en OCR trai ningen aangeboden. Je kunt Kv Atlas volgen op fa- cebook via Atlas Outdoor Rit them en over enkele weken gaat de nieuwe website live, waardoor je nog meer kan le zen over dit unieke project. atlasoutdoorritthem.nl Leon Janssens Vrijdag en zaterdag wordt in Griekenland de Spartathlon ge lopen. Een mega-marathon van 246 kilometer van Athene naar Sparta. Je moet aan een pittige kwalificatie voldoen, re sultaten overleggen, zodanig dat je de afstand binnen 36 uur af kunt leggen. ZEELAND - De Zeeuwse hard loopster Leonie Ton uit Wis- senkerke gaat de Spartathlon lopen. Ben je er klaar voor? "Ik heb gedaan wat ik wilde doen in de voorbereiding, je kunt echt niet zo maar aan de start gaan staan. Die voorbereiding is heel erg belangrijk." Griekse hitte De hardlopers hebben te ma ken met Griekse hitte over dag, 's nachts kan het koud en het bergachtige terrein. Er zijn 75 checkpoints langs de weg, waar lopers worden gediskwalificeerd om veilig heidsredenen als ze niet aan de tijd cut-offs voldoen. Alle niet-finishers worden met een bus naar Sparta gebracht. De Spartathlon volgt de route van Pheidippides, de Atheense boodschapper die in 490 v. Chr. naar Sparta werd gestuurd om hulp te zoeken tegen de Per zen in de slag bij Marathon. De volgende dag stond Pheidippi des in Sparta. Gigantische klus De race begint om 7:00 uur aan de voet van de Akropolis van Athene, in de buurt van het Odeon van Herodes Atti- cus en de Agora van Athene. De lopers gaan westwaarts en het eerste grote checkpoint is na 80 kilometer op de land engte van Korinthe, de verbin ding van de Peloponnesos met het vasteland van Griekenland. "Je loopt individueel en er zijn 390 deelnemers toegelaten die wereldwijd overal vandaan komen. De route is bezet met posten voor eten en drinken, de checkpoints. Op bepaalde vaste punten mogen je bege leiders je ondersteunen. De weg is niet afgezet maar wel uitgepijld. Je moet zaterdag om 19.00 uur in Sparta zijn", zegt Leonie Ton (Middelburg 1975), "Een gigantische klus. Het is niet eenvoudig. In de voorbereiding heb ik veel gelo pen, veel kilometers gemaakt. Meerdere keren op een dag lo pen, dat is een stukje mentale training. Ik probeer de juiste balans te vinden in eten en drinken. Normaal is de tempe ratuur daar 28 graden, dat vind ik redelijk om te doen. Op zich kan ik goed tegen de warmte." Zeeuwen Leonie is lid van AV56 uit Goes, verpleegkundige in Hospice Het Clarahofje Goes en in Era mus MC Rotterdam. Haar be geleiders zijn Giel Joziasse uit Goes, die de Spartathlon vier keer liep en twee keer finishte, en zijn vrouw Anita, hardloop ster. Van de zeven Nederlan ders die meedoen zijn er drie Zeeuwen bij. Leonie, Edward de Leng uit Koudekerke en Marco Riemens uit IJzendijke die in Watervliet(B) woont. Meteen nadat Leonie terug komt van de Spartathlon, wordt de Kustmarathon ge lopen, die zij in 2009 won en waar ze een paar keer twee de werd en ook op andere ereplaatsen finishte. "Ik denk niet dat ik de Kustmarathon kan lopen dit jaar, maar ik kijk wel hoe ik me voel na de Spar tathlon. Wie weet?" Op zaterdag 12 oktober wordt de obstakelbaan bij Korfoalverenigning Atlas geopend. FOTO: JOH AN KATERBERG Leonie Ton heeft veel getraind en vooral heel veel kilometers gemaakt in vooibereiding op de Spartathlon. FOTO: LEON JANSSENS

de Faam | 2019 | | pagina 12