Het woord aan raadslid Marianne Golsteijn College wil AZC tot half 2025 openhouden Najaarsronde wijktafels Commissievergaderingen Commissie straatnaamgeving 20 september Keep It Clean Day GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Zon op land De energie transitie plaatst ons voor lastige keuzes. Aan de ene kant willen we vaart maken met het opwekken van duurzame energie. Aan de andere kant is behoud van het landschap van grote waarde en een weiland vol met zonnepanelen ziet er nu eenmaal niet fraai uit. Een keus tussen noodzaak en waardevol zicht. De gemeente is momenteel bezig met het voorbereiden van het beleid voor zonneweides en dit zal vervolgens middels participatie uitgewerkt worden. Maar los van of je het mooi vindt, zijn zonnepanelen op zichzelf slecht voor het land? Dat hangt er vanaf hoe dicht ze op elkaar staan. Kan er geen licht of water en droog. Staan de panelen wat schuiner en verder uit elkaar, dan kan er wel van alles groeien en is er zelfs meer biodiversiteit moge lijk dan daarvoor. Er van uitgaande dat zonneweides een tijdelijke zaak zijn (energie uit waterstof lijkt de oplossing voor de toekomst) dan betekent dit dat zonneparken op een gegeven moment weer ontmanteld worden en we grond terugkrijgen met een goed biolo gisch evenwicht. GroenLinks wil dan ook graag dat ruimte voor biodiversiteit een van de voorwaarden wordt bij het aanleggen van zonneweides. Marianne Golsteijn GroenLinks de bodem onder de panelen bereiken, dan blijft de grond kaal Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft de ge meente Middelburg gevraagd de overeenkomst over het asiel zoekerscentrum aan de Laurens Stommesweg met vijf jaar te verlengen. Het college van burgemeester en wethouders is van plan positief te besluiten, waardoor het AZC tot en met juni 2025 kan blijven. Dit voorjaar is een brede evaluatie gehouden, met omwonenden en aanwonenden, COA, vrijwilligers, (oud bewoners, politie, Vereni ging Ondernemers Middelburg en andere betrokkenen. Het college zet de opvang van asielzoekers graag nog vijf jaar voort op deze plek, omdat het belang hecht aan het nemen van de maatschap pelijke verantwoordelijkheid in de opvang. Wethouder Chris Dekker: "We vinden het belangrijk mensen te helpen die onveilig zijn in hun eigen land. Maar we willen ook borgen dat het prettig en veilig wonen en werken blijft rond het AZC. Dit voorjaar nam het aantal incidenten toe. Daarom nemen we in de nieuwe overeenkomst voorwaarden op, die overlast moe ten voorkomen. De maatregelen hebben we eerder al genomen, en werpen hun vruchten af. Dat geeft vertrouwen voor de komende vijf jaar. Zoals bij aanvang van het AZC afgesproken stopt over vijf jaar de opvang van asielzoekers op deze plek. De komende jaren gaan we met de buurt in gesprek om te bekijken wat er na 2025 met de locatie gebeurt." Uw mening geven? In de commissie Algemeen Be stuur van 1 oktober en de raads vergadering van 10 oktober is het woord aan de gemeenteraad. Zij geven dan hun zienswijze op dit besluit. U kunt de raad uw mening meegeven, door in te spreken tijdens de commissievergadering op 1 oktober. Aanmelden kan tot 1 dag van te voren via griffie@mid- delburg.nl. Ook kunt u schriftelijk uw zienswijze indienen via griffie® middelburg.nl. Uw reactie wordt niet openbaar maar is alleen in te zien door raadsleden, tenzij u in uw mail aangeeft dat u uw reactie graag openbaar wilt maken. Dan is deze voor iedereen in te zien op het raadsinformatiesysteem op vAvw.middclburg.nl. De najaarsronde van de wijk- en dorpstafels gaat binnenkort van start. Tijdens deze bijeenkomsten komen in een paar uur tijd de actualiteiten aan bod. Zowel projecten en plannen van het wijk team als van de gemeente. Tijdens de avond kunt u ken nismaken met het wijkteam, de wijkwethouder en de wijkmanager van uw wijk. Daarnaast is het de ideale gele genheid om wensen of klachten bekend te maken. De wijktafels vinden twee keer per jaar plaats, in het voor- en in het najaar. De aanwezigen stemmen gezamenlijk over de binnengekomen aanvra gen voor het wijktafelbudget. (Jeugd)wijktafel Klarenbeek- Veersepoort Op donderdag 19 september om 20.00 uur is de wijktafel Klaren- beek-Veersepoort in Café Willem. Kinderen en jongeren van 8 tot 18 jaar zijn die avond van harte welkom op de speciale "jeugd- wijktafel". Tussen 19.00 en 20.00 uur kunnen zij in gesprek met het wijkteam, de wijkwethouder en de wijkmanager. Zij mogen zelf weten wat ze willen bespreken. We zijn in ieder geval benieuwd naar hun ideeën over de wijkvisie en hun kijk op vuurwerk. Na de jeugdwijk- tafel start de reguliere wijktafel. Inloop vanaf 20.00 uur en aanvang 20.15 uur. Wijktafel Dauwendaele De wijktafel Dauwendaele is op dinsdag 24 september en start om 20.00 uur in Ontmoetingscen trum Hof Mondriaan. De inloop is vanaf 19.30 uur. (Jeugd)dorpstafel Sint Laurens Op 26 september organiseert de dorpsvereniging Sint Laurens een dorpstafel. Van 18.30 tot 19.30 zijn kinderen en jongeren van 8 tot 18 jaar welkom op een speciale "jeugddorpstafel" Zij kunnen in gesprek met de Dorpsvereniging waarbij ook de dorpswethouder, de dorpsmanager en de dorps agent aanwezig zijn. Zij mogen zelf weten wat ze willen bespre ken. Wat zijn hun ideeën over de speelplekken in Sint Laurens en wat is hun kijk op vuurwerk? In de brief die de gemeente aan de bewoners van Sint Laurens heeft gestuurd staat als begintijd 20.00 uur, maar dat moet 19.30 uur worden. Naast de gebruike lijke onderwerpen op deze avond geeft het bestuur de gemeente de gelegenheid om onder andere uitbreidingsplannen van het dorp te komen toelichten. De volledige agenda vindt u op: https://sintlaurensdv.nl. Op woensdag 25 september is er een commissievergadering Maatschappelijke Zaken. Op maandag 30 september vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Be stuur is op dinsdag 1 oktober. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. Wie wil inspreken kan dit uiterlijk 24 uur voor de vergadering laten weten aan de griffiemedewerkers via griffie@middelburg.nl. Op donderdag 19 september vindt er een openbare vergadering plaats van de commissie straatnaamgeving. Deze vergadering wordt gehou den van 14.00 tot 16.00 uur in het stadskantoor, Kanaalweg 3. Op de agenda staat onder andere de naamgeving van straten in Essenvelt. Op vrijdag 20 september is het Keep it Clean Day! Dit landelijk initiatief daagt alle Nederlanders uit om een dag lang al het zwerfafval op te ruimen dat ze tegenkomen. Hoe klein je bijdrage ook is, samen maken we een groot verschil. Ergert u zich aan zwerfafval? U kunt zelf uw steentje bijdragen. Neem een (vuil- nis)zakje mee tijdens een wandeling. Of maak zo nu en dan een speciaal opruim-ommetje. Met een paar handschoenen, een echte prikstok of afvaltang hoef je je handen niet vuil te maken. Niet alleen deze dag, maar ook blijvend kunnen inwoners zich vrijwillig inzetten voor een Mooi Mid-delburg. Dus word ZwerfAfvalPakker (ZAPper) en help mee om Middelburg (nog) schoner te houden! De gemeente stelt hiervoor een zwerfafvalprikker en hesjes beschikbaar. In Dauwendaele en in de Griffioen zijn Troepgroepen actief. Deze inwo ners pakken gezamenlijk de zwerfafvalproblematiek in hun wijk aan. ZAPper worden of aansluiten bij troepgroep Dauwendaele of Griffioen? Heel eenvoudig! Stuur een kort mailtje met naam en adres naar Jeroen Sakko via j.sakko@middelburg.nl. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Bierkaai 5. Bcgards'rcat 5, Hereng-acht 80-84. Hcrc-grachl 80-82, Ko_swensodijk 2, Lange Ncxxdsfraat 53, Raozer borgloon 22, Si "tja ni traat 28, Van Kleffensloan 197 Verleende omgevingsvergunningen Elry Hilleium-f-aal 48, Griffioenpod {volkstJncom- plex), Korte Gee-e 19, Ncordweg 309 Kennisgeving verlengde besliste rmij Lange Delft 64 Besluit hogere waarden Wet geluidhinder "Buitenruststraat 4 Middelburg" Het cdege va- burgermeester e-. wethouders van gemeente Middelburg neefr op 17 sectember 2019 eer nogere grenswaarden van 51 dB vastgesteld voor locate Butenrusfstraat 4 te Middelbu-g. Het besluit met bike-orerde stukken ligt me? ingang van 19 septeircer 2019 tot e- met 30 ok tobc 2019 aan de vakbalie ven Kei stadskantoor aan de Kanaalweg 3 te Middelburg Bezwaar besluit hogere grenswaarde U kunt binnen zes weken, na de gc-ccmce datum van bekendmaking, een schriftelijk en gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders var Middolb'g. Postbus 6CC0,4330 LA Middel burg. U kunt uw bezwaar ook online doorgeven met behulp van het webformulier via: www. midde burg nl Bestuur e- Organisatie Meer Bezwaar tegen gemee-teli ke bcsluien. Voor het digitaal indie-en van een bezwaarschri*t hebt u uw inlogcode van DigiD nodig. In her bezwaarschrift vermelat u uw nacm cn adres, de datum, een omschrijv ng van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reder waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dot hi| gee- oezwoor heeft gemaakt, ken geen beroep instellen (artike 6:13 van de Algemere wet bestuursrecht) Het bezwaar schorst niet de werking va.n het besluit waartegen hel is gericht [artikel 6:16 van de Agemene wet bestuursrecht). Inwerkingtreding en voorlopige voorziening besluit hogere grenswaarde Het besluit hogere grenswaarde treedt direct in werltng na bekencmaking. Wilt u dat het ge meentel jke beslui' betrehende ce vaststelling van de hogere grenswaarde tijdens uw bezwaarpro cedure word' opgeschort Dien don een verzoek om voo'lopige voorzie-ing in bij de Voorzie ningenrechter van de Raad van State, Afdeling bestuursrechtspraak, pos-bus 2C019,2500 EA Den Hoog Voor de indiening van ee- verzoek om ccn vcorloo ge voorziening bent u griffierecht ve'schuldigd U kunt ook dgitoo! procederen. Meer informo'ic vindt u op de website van de Raod van State

de Faam | 2019 | | pagina 9