18/09/19 (foZeeland WM - Open dag natuur- en recreatiegebied Waterdunen voig de statenvergadering live Stationsbrug Middelburg vanaf 23 september afgesloten Statushouders aan het werk Knooppunt Sloe weg (N62) bijna opjgjSg Informatierubriek van de Provincie Zeeland Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Publicaties en bekendmakingen vindt u op www.zeeland.nl/provinciaalblad Bezoek de Zwinstreek D ovinciewerk Waterdunen is een uniek natuur- en recreatiegebied in aanbouw. Natuur, recreatie en getijdenwerking worden gecombineerd met kustversterking. Het gebied is de afgelopen periode flink veranderd. Het werk aan de inlaatkreek is klaar, de bruggen zijn aangelegd en de kreken zijn met elkaar verbonden. De volgende stap is het binnenlaten van het zoute water, door de getijdenduiker. Het testen daarvan is inmiddels gestart; er komt voor het eerst zout water het gebied in. Vanwege de werk zaamheden is het gebied normaal gesproken niet toegankelijk. Maar tijdens de open dag op 28 september, van 10 tot 15 uur. zetten we de bouwhekken van Waterdunen open. Tijdens de open dag vertellen we het bij zondere verhaal van Waterdunen en laten we (delen van) het gebied zien. Tijdens de wandel- en fietsexcursies vertellen gidsen van Het Zeeuwse Landschap alles over de planten en vogels die nu al in het gebied te zien zijn. De wandel- en fietsexcursies duren ongeveer 1,5 uur. Waterschap Schel- destromen geeft een kijkje in de getijden- duiker. Een ingenieus bouwwerk dat straks twee keer per dag vers zeewater binnen laat in het natuurgebied. Bezoekers zijn welkom op de locatie bij 't Killetje. naast de getijdenduiker. Wie op de fiets komt. kan deze bij de locatie parkeren. Komt u met de auto? Dan kunt u parkeren op de Darkeerplaats aan de Walendijk (betaald parkeren). Vanaf de parkeerplaats is het ongeveer 10 minuten lopen. Het volledige programma is te vinden op www.waterdunen.com/open-dag-2019 De open dag Waterdunen is onderdeel van de Week van de Zwinstreek www.weekvandezwinstreek.eu www.weekvandezwinstreek.eu Van 23 september 2019 tot medio april 2020 is de Stationsbrug in Middelburg afgesloten voor verkeer. Om de brug in goede conditie te houden, vindt het komende half jaar groot onderhoud plaats. De Stationsbrug gaat tijdelijk naar Krimpen aan den IJssel, waar de brug een uitgebreide behandeling krijgt. Renovatie Op woensdag 25 september 2019 wordt de Stationsbrug op transport gezet naar Krimpen aan den IJssel. In opdracht van de Provincie Zeeland voert aannemer Hollandia daar het komende halfjaar renovatiewerkzaarnheden uit. In Middel burg vinden ook werkzaamheden plaats, zoals het opknappen van de pijlers en de landhoofden. Tijdelijke maatregelen Het werk aan de brug brengt tijdelijk veranderingen met zich rnee voor voet- gangers, (brom)fietsers. openbaar vervoer en de scheepvaart. Voetgangers kunnen vanaf 23 september gebruikmaken van een pontonbrug. Voor passerende schepen gaat de pontonbrug meerdere keren per dag op vaste tijdstippen open. (Brom)fietsers kunnen tijdelijk gebruik maken van de nabijgelegen Schroebrug. De werkzaamheden hebben ook gevolgen voor de dienstregeling van Connexxion. Aan de Loskadc komen tijdelijke haltes Ook is er een gratis taxiservice voor mindervaliden. De tijdelijke maatregelen zijn nodig tot het moment dat de brug is teruggeplaatst. Meer informatie over de werkzaamheden is te vinden op www.zeeland.nl/stationsbrug. Op de grens van Vlaanderen en Neder land, van Damme tot Breskens en van Knokke-Heist tot I Jzendijke, vindt u een streek met prachtige natuur, een rijke historie aan cultuur en een veelzijdig aanbod van streek- en hoeveproducten. De Zwinstreek. Natuurorganisaties, ondernemers en overheden laten u deze regio graag zien tijdens de Week van de Zwin streek van 21 september tot en met 29 september. Van een bijenfietstocht tot mindful wandelen. Er is voor ieder wat wils. Alle activiteiten bekijken? Kijk op www.weekvandezwinstreek.eu. Werkservicepunt Oosterschelderegio zet zich in om. naast de bestaande inzet, nog eens vijftig extra statushouders, en liefst nog meer. aan het werk te helpen. Zo wordt ingesprongen op de grote vraag naar arbeidskrachten. Voor 2019 is er nu geld beschikbaar voor het Werkservicepunt Oosterschelderegio om twee mensen in te huren die. samen met jobhunter Kim Hovius. ervoor gaan zorgen dat deze doelstelling gehaald wordt. Dit Rcgiodeal project wordt mede mogelijk gemaakt door het Rijk, de Pro vincie Zeeland en de Arbeidsmarktregio Zeeland Kim: 'We hebben nu 42 statushouders naar betaald werk geleid. Daarnaast heb ben we voor ongeveer 27 statushouders een werkervaringsplek geregeld. Die lei den vaak ook tot vast werk. Kortom, we zijn hoopvol gestemd en de statushouders willen ook heel graag." Staat u als werkgever open voor werken met statushouders of bent u sowieso op zoek naar personeel, stuur dan een mail naar info@aandeslaginzeeland.nl De eerstvolgende maandelijkse vergadering van Provinciale Staten vindt plaats op vrijdag 20 september 2019 en start om 09.30 uur. Op de agenda staat onder andere het Staten- voorstel over Klimaatadaptatie. De volledige agenda vindt u op www.zeeland.nl/ps. Hieron der leest u twee uitspraken van Statenleden over dit onderwerp. "Klimaatadaptatie in Zeeland is belangrijk om onze provincie door te kunnen geven aan onze kinaeren en klein kinderen.' Anton Geluk (CDA) Elke maand nemen de leden van Provinciale Staten tijdens de Statenvergadering bes.uiten over onder werpen die gaan over Zeeland. Deze vergaderingen zijn openbaar. Wij verwelkomen u graag op onze publieke tribune. De Statenvergaderingen zijn óók live te volgen via Omroep Zeeland televisie en via onze website www.zeeland.nt. Op 30 september rijdt u over de nieuwe wegen ven het knooppunt Drie Klauwen. Er is dan ruim anderhalf jaar gewerkt aan het knoop punt om een veilige en vlotte verbinding te realiseren tussen Goes en Gent en terug. Een verbinding die hoort bij de leefbaarheid en economische ontwikkeling van Zeeland. Voordat het knooppunt open kan, is het nodig de Sloeweg (N62), Westerscheldetunnelweg (N62) en Bernhardweg West (N254) ter hoogte van het nieuwe knooppunt de laatste twee weekenden van september af te sluiten. De Westerscheldetunnel blijft in die week enden open. In 72 uur tijd wordt veel werk verzet. Zo moeten de nieuwe wegen aangeslo ten worden op de bestaande wegen en is het noodzakelijk om de laatste lagen asfalt en de wegmarkering aan te brengen. Houd rekening met 15 minuten extra reistijd. Meer lezen over de wegafsluitingen? Kijk op www.sloeweg.nl. Hier kunt u ook filmpjes bekijken van het rijden over het nieuwe knooppunt. COLOFON Redactie: cam Communicatie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland. Fotografie: Percy's creative agency. Provincie Zeeland Stanowick' fotografie (Slocwcg). Reageren op deze uitgave van Provincie- werk? Neem dan contact op met team Communicatie per telefoon 0118- 63 10 50. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met "et informatiecentrum via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 10 11.0' schrijf naar Postbus 6001.4330 iA Middelburg Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6 4331 3K Middelburg De volgende Provmc ewwkverschijnt 9 oktober 2019 gw Provincie "Vergroening is nodig om de gevolgen van klimaatverandering le beperken. Tegel er uit, plant erin vertaald naar provinciaal beleid bete ken:: minder verstening, meer natuur, meer bomen en struiken en meer groene daken.' Trees Janssens (Partij voor de Dieren)

de Faam | 2019 | | pagina 4