Een 'twijfelgeval' van topkwaliteit Juffen van Magdalon in het zonnetje gezet Vredesweek De Faam WOENSDAG 18 SEPTEMBER 2019 ONDERWIJS Voor u getest: Ford Focus Active Voorbeeldig wegge drag. Fijne benzinemo tor en handbak. Goed infotainment. - Hoofdruimte op de achterbank kan beter. Beperkte terrein vaardig heid. te putten", volgens Magdalon meester en directeur Ruud van Leerzem. "Aandacht voor deugden heeft een magisch effect. Horen wel ke deugden je inzet, doet je authenticiteit recht en stimu leert je om jezelf te laten zien. Het geeft plezier en betrokken heid bij elkaar. Het stimuleert liefde, respect en zelfvertrou wen, belangrijke deugden in een wereld die snel veran dert en die veel veerkracht en verantwoordelijkheid van ons vraagt", schrijft Annelies Wiersma in haar voorwoord. Vriendelijk De Magdalon gebruikt de me thode het hele schooljaar door, waarbij er iedere zes weken een andere kwaliteit centraal staat De eerste deugd waar alle groepen mee aan de slag gaan is 'Vriendelijkheid.' Dus als u in Veere heel vriendelijke kinderen tegenkomt, dan weet u waar dat door komt! MIDDEBURG - In het kader van de Vredesweek is er in Middelburg een avond rond Koran en Bijbel. Het thema van de Vredesweek is 'Vre de verbindt over grenzen'. In ons land klinken er vaak geluiden die verwijdering brengen tussen moslims en christenen. Maar wat weten we eigenlijk van de overeenkomsten tussen beide godsdiensten en hun boeken? Op donderdag 26 september zal dhr. Piet Al- mekinders een inleiding geven over het ontstaan en de overeenkomsten tussen Koran en Bijbel. Vervol gens klinken teksten uit de beide boeken en zal dhr. Akarn Hoessein van de Al Rahman Moskee uit Mid delburg een soera reciteren. Het wordt een bijzondere avond, uniek omdat kerk en moskee hier laten zien dat ze vrede en verbinding zoeken. Van harte welkom wanneer je deze gedachte een warm hart toedraagt! Donderdag 26 september om 19.30 uur, Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62, Middelburg. Een bijdrage in de onkosten wordt op prijs gesteld. Meer informatie op www.vredesweekwalche- ren.nl De Ford Focus Active hinkt op twee gedachten: is dit een SUV of slechts een avontuur lijk aangeklede hatchback of stationwagon? Terwijl de concurrentie in de klasse van de Focus de ene na de andere SUV presenteert, blijft het bij Ford verdacht stil. De Active is daarom een welkome nieuwkomer bij dit merk. Geen echte SUV, maar zoals de naam al doet vermoe den is zijn karakter wel dege lijk gericht op avontuur. Hij vertoont onmiskenbaar trekjes van een terreinauto. Zo is hij 3 centimeter hoger op zijn wie len geplaatst Daardoor hoefje in een weiland of op een mod derig bospad weinig te vrezen. Varianten De Active blijkt in de praktijk vooral een hogere hatchback of stationwagon: je kunt hem in deze varianten bestellen. Hij is net wat stoerder aangekleed, met aangedikte wielkastran- den en forsere bumpers. Verder is het onderstel aange past om niet terug te schrik ken voor onverharde wegen. In het keuzemenu voor het rij- karakter vind je 'slippery en 'trail'. Slippery zorgt voor een preciezere dosering van het gaspedaal: handig op gladde Met zijn prima aandrijf- lijn, gebruiksgemak en infotainment is de Focus Active helemaal bij de tijd. En dan biedt hij ook nog eens veel bagage ruimte én vertoont hij een voorbeeldig weggedrag. Alleen met de hoofdruimte achterin schiet hij tekort. ondergrond, zoals modder of ijzel. Trail leidt tot extra grip op een zachte ondergrond, zoals aarde of zand. Maar ja, zon der 4x4 moetje natuurlijk geen wonderen verwachten. De bagageruimte in deze Ford is fors, maar op de achterbank blijkt de hoofdruimte beperkt Het grote infotainmentscherm is handig hoog geplaatst en werkt logisch en snel. Het head-up display geeft duidelij ke informatie en verder valt de goede kwaliteit van de audio op, zowel van de media als van de Bluetooth-telefonie. Stabiel De heerlijk directe besturing van de Focus is onaangetast en hetzelfde geldt voor de so- a De Ford Focus Active is een stoere kwaliteitsauto FOTO BART HOOGVELD lide wegligging. De Active rijdt hierdoor net wat stabieler en rustiger dan de 'echte' SUV's in deze klasse. De prettige 1,5 liter grote driecilinder motor (test- verbiuik 1 op 141) vertoont veel souplesse en de handbak scha kelt duidelijk en gemakkelijk. Ford Focus Active 1.5 Ecoboost (150 pk/110 kW), vanaf €29460 Dagelijks het laatste autonieuws op pzc.nl/auto Juf Iris van Liere en juf Inge den van Boer Basisschool SVS De Magdalon in Veere zijn donderdag 5 september in het zonne tje gezet, en eigenlijk de hele school. Uitgeefster Annelies Wiersma reikte hen de eerste exemplaren uit van 'Het Deug- denspel Doeboek'. ten van De Magdalon al een aantal jaren met verschillen de deugden. Zelf noemen ze dat kwaliteiten. Eerst haalden ze de ideeën hiervoor van de website bij Het Deugdenspel. Iris en Inge vulden de lessug gesties aan met eigen ideeën, verhalen en liedjes. Doeboek Nu heeft Annelies Wiersma, uitgever, trainer en ontwikke laar van educatieve materia len, al die ideeën, aangevuld met praktische werkvormen van andere leerkrachten, uit gewerkt in twee boeken. Het Deugdenvriendjes Doeboek is voor ouders en leerkrachten van peuters en kleuters, maar ook de dreumesen zelf, en nu is er het Deugdenspel Doeboek voor kinderen uit de midden- en bovenbouw en het voort gezet onderwijs. De boeken zijn zowel voor ouders als voor de school geschikt een bron van inspiratie om aandacht te besteden aan positieve eigen schappen en karaktervorming. "Een waardevolle bron om uit VEERE - Omdat De Magdalon volgens Annelies Wiersma een echte 'Deugdenschool' is én omdat twee leerkrachten heb ben meegewerkt aan het boek, bood Wiersma het eerste ex emplaar officieel aan tijdens de opening van het nieuwe schooljaar. De Magdalon is daarmee een landelijk voor beeld, en misschien wel een voorbeeld voor de hele we reld, want er is al een Engels talige uitgave van het boek in voorbereiding. Deugden Voor levensbeschouwelijk on derwijs werken de leerkrach- Aandacht voor deugden heeft een magisch effect. Voor levensbeschouwelijk onderwijs werken de leerkrachten van De Magdalon al een aantal jaren met verschillende deugden. ALLE FOTO'S: AN NET EVELEENS HET OtUGDtKSPEl DOOK* Annelies Wiersma heeft alle ideeën uitgewerkt in twee boeken, die ook nog in het Engels uitgegeven gaan worden.

de Faam | 2019 | | pagina 17