Scapino Ballet Rotterdam Verkeersveiligheid Voel jij je thuis bij deze damesvoetbalteams? Start theaterprogramma Ritthem Indigo biedt steun voor kinderen De Faam WOENSDAG 18 SEPTEMBER 2019 THEATERS AAN ZEE MIDDELBURG - Scapino Ballet Rotterdam behoort tot de Nederlandse trots, met een stevige internationale reputatie. Ed Wubbe is de choreograaf die Scapino ook internationaal groot maakte. Twee van Wubbe's meest bijzondere stukken (en grote publiekssuccessen) worden op één avond gedanst: Holland en Le Chat Noir. Scapino Ballet Rotterdam neemt u in dit sfeer volle tweeluik mee in de bruisende, theatrale dans van de Gouden Eeuw en de Parijse revue. Met een oer-Hollandse wol kenlucht in de stijl van Van Ruysdael en I7e-eeuwse kos tuums, gaat Holland terug naar de Gouden Eeuw. Met strak geregisseerde groeps- stukken en opzwepende solo's toont de choreografie het dub bele gezicht van Nederland. De begeleidende muziek wordt live uitgevoerd. Het theatrale, energieke en emotionele Le Chat Noir is een dansante, muzikale ode aan Parijs. Het gelijknamige the atercafé komt rond 1900 tot leven in een bruisende mix van dans, muziek en variété. Opzwepende operamuziek en een nieuwe versie van de can can worden afgewisseld met ontroerende solo's op muziek van Jacques Brei en Edith Piaf. Om 19.00 uur vindt er een gra tis inleiding plaats (reserveren noodzakelijk) woensdag 2 oktober 20.00 uur Schouwburg Middelburg www.zeelandtheaters.nl Subtropique van De Fransse Eijkel (foto boven) is een ab surdistische en humorvolle cabaretperformance waarin een afspiegeling van de we reld wordt geschetst binnen de muren van een surrealistisch subtropisch zwemparadijs en wellness resort. De derde comedyshow van Fuad Hassen (foto onder) heet Remmende Voorsprong. Fuad is een man van kleine zaken, die hij vervolgens op onna volgbare wijze opblaast en uitspeelt Futiliteiten zijn aan Fuad welbesteed. www.theatersaanzee.com WACLHEREN - Indigo biedt steun op Walcheren aan kinde ren van gescheiden ouders en kinderen van ouders met psy chische- erVof verslavingspro blemen Dit najaar start Indigo met twee lotgenotengroepen op Walcheren voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar. De lot genotengroep 'Kind en echt scheiding' voor kinderen van gescheiden ouders die moeite hebben met de nieuwe situatie en de kindergroep KOPP/KVO voor kinderen van ouders met psychische- of verslavingspro blemen. In beide groepen le ren de kinderen na schooltijd spelenderwijs met hun gevoe lens en de gezinssituatie om te gaan. Tijdens de lotgenoten groep 'Kind en echtscheiding' kunnen kinderen hun verhaal kwijt en worden ze door mid del van creatieve vormen ge holpen met de verwerking van deze ingrijpende situatie. Om om te gaan met situaties die ze moeilijk vinden, oefenen ze met rollenspellen. Het hebben van een ouder met psychische en/of verslavingsproblemen kan voor een kind erg moeilijk zijn, ongeacht of dat kind nog heel jong of al lang volwassen is. Door middel van de KOPP/ KVO activiteiten stimuleert Indigo preventie dat KOPP/ KVO kinderen over hun situa tie praten. Ze krijgen informa tie, maken opdrachtjes, doen samen spelletjes en andere ontspannende activiteiten. De lotgenotengroepen bestaan uit acht wekelijkse groepsbijeen komsten, die elk anderhalf uur duren. De groep wordt geleid door preventiewerkers. Voor afgaand aan de groep vinden er kennismakingsgesprekken plaats. De kosten van de groep worden door de gemeente vergoed. Meer informatie via www.indigo.nl/zeeland KOUDEKERKE - Zaterdag 21 september voetballen alle da mesteams van de voetbalclub VCK achter elkaar thuis op het eigen sportcomplex aan de Biggekerksestraat te Koude- kerke. De eerste wedstrijd van de MO 13 begint om 08.30 uur. Eigenlijk gek als je er over na denkt, je speelt uit of je speelt 'thuis', maar thuis is toch waar het gezinsleven zich afspeelt, waar je met elkaar praat de dag doorneemt, waar je jezelf mag zijn en waar we voor el kaar zorgen. Nou dat is dan ook precies wat we daar mee bedoelen. Terugdenkend aan 2014 toen we met een achttal meiden de MO13 begonnen, er waren ook nog wat meiden die bij de jongens bleven spelen, maar er was een begin gelegd en een meidenteam geboren, niet wetende wat een enor me vlucht dat zou nemen in de toekomst, die toekomst is 5 jaar later uitgelopen tot 50 meiden verdeeld over 4 teams. Een wereldje op zich, dat mei denvoetbal, de regels zijn het zelfde als bij de jongens, het spel heet ook voetbal, maar de spelers zijn niet met elkaar te vergelijken. Bij meidenvoetbal is er ook altijd een non-verba le parallel wedstrijd bezig die minstens net zo heftig kan zijn als de realtime game. Mocht je interesse hebben om hier eens aan te proeven en dit zelf mee te maken, te zien of ook jij je 'thuis' voelt bij VCK, stuur dan een mailtje naar dcscheer- meijer@gmail.com Op vrijdag 20 september organiseert Univé de landelijke ac tiedag Univé Helpt. Met het initiatief wil de coöperatie het bewustzijn van mensen over verkeersrisico's vergroten. MIDDELBURG - Met specia le aandacht voor apparatuur- gebruik in het verkeer, veilig gebruik van de e-bike en het belang van het up-to-date houden van verkeerskennis wil Univé zo op lokaal en re gionaal niveau bijdragen aan meer verkeersveiligheid. Univé Opfriscursus Verkeer In Middelburg ontvangt Univé Zuid-Nederland op het Dam plein 32, tientallen leergierige verkeersdeelnemers. Tijdens een leerzame middag worden ze dooreen ervaren instructeur op de hoogte gebracht van de nieuwste verkeersregels en borden. Daarna wordt met een interactieve verkeersquiz hun kennis getoetst Voorkomen en beperken René van Gils, bestuurder bij Univé Zuid-Nederland, legt het belang achter Univé Helpt uit: 'Als coöperatie staat Uni vé van oudsher dichtbij haar leden. Samen met hen willen we de risico's waar zij vandaag de dag mee te maken hebben zoveel mogelijk voorkomen en beperken. Zodat alleen het hoogstnoodzakelijke verzekerd hoeft te worden. Met Univé Helpt willen we verkeersdeel nemers helpen om te gaan met de risico's die verande rende verkeerssituaties en -regels met zich meebrengen. Ik ben er trots op dat we met de enthousiaste inzet van onze vrijwilligers hun bewustzijn hiervan kunnen vergroten. Op deze manier leveren we op lo kaal niveau een effectieve bij- Op zaterdag 21 september spelen alle meidenteams thuis bij VCK FOTO: PR drage aan het vergroten van de verkeersveiligheid.' RITTHEM - Peter en Esther de Neef van Theaters aan Zee staan alweer te trappelen om het nieuwe seizoen in De Verwachting te starten. De huiskamer is nu nog mooier geworden dankzij een gron dige verbouwing. Het belooft een mooi seizoen te worden met verrassende artiesten.

de Faam | 2019 | | pagina 13