Pennywafelfestival in 't Pennywafelhuis Waardeer het, repareer het bij het repaircafé concerten in Oostkerk Kunstboeken in de bibliotheek Expositie over Popaanzee Tweedehands kinderkleding Rommelmarkt Bric-a-Brac Alzheimercafé Assemblages Religie, filosofie en wetenschap Verborgen schatten •1 WOENSDAG 18 SEPTEMBER 2019 De Faam WALCHEREN KORT MIDDELBURG - Tijdens de verbouwing van het Rotter damse Museum Boijmans Van Beuningen is een gedeelte van de museumbibliotheek tijde lijk ondergebracht in de ZB in Middelburg. Het gaat om bij zondere werken uit de perio de van de zestiende eeuw tot ca. 1850. De inhoud is op kunst gericht. Vaak staan er artistie ke illustraties in de boeken. Museum Boijmans Van Beu ningen en ZB zijn overeen gekomen dat deze kostbare boeken binnen het gebouw tentoongesteld kunnen wor den. Er wordt steeds een wis selende keuze gemaakt uit de collectie die hier opgeslagen is. De boeken hebben het afge lopen voorjaar een conserve rende behandeling gekregen bij boekrestauratie De Valk in Middelburg. Voor de opslag is plaats gevonden in de kluis van ZB. Hier zullen de boeken staan tot ze weer teruggaan naar het nieuwe depot van het museum. Dat wordt op dit moment gebouwd, en zal naar verwachting in 2021 klaar zijn. MIDDELBURG - Ter ere van het jubileum heeft Popaanzee samen met 3voorl2/zeeland een expositie samengesteld van foto's van alle 39 Popaan- zee-acts van de afgelopen jaren. 3voorl2/zeeland, het multimediale platform voor popmuziek, was er vanaf het allereerste begin bij en bouw de een mooi fotoarchief op. Van iedere act die meedeed aan Popaanzee is een foto op genomen in de expositie die van 9 tot en met 24 septem ber in de ZB, Kousteensedijk 7 in Middelburg. De foto's zullen daarna onder andere te zien zijn bij Gebouw T in Bergen op Zoom en Podium De Spot in Middelburg. ARNEMUIDEN - Zaterdag 21 september van 9.00 tot 12.00 uur vindt er een tweedehands kinderkledingbeurs plaats in het bijgebouw kerk Hervorm de Gemeente Arnemuiden aan de Markt 10. Op deze beurs wordt winterkleding verkocht in de maten 80 tot en met 17b. Voor vragen of meer informa tie kunt u mailen naar kleding- beursarnemuiden(5)live.nl MIDDELBURG - Zaterdag 21 september is er weer een gro te snuffelmarkt met meer dan honderd kramen op de Markt in Middelburg. Er is voor elk wat wils: boeken, tweede hands kleding, curiosa, kin derspeelgoed, verzamelingen, antiek, zolderopruimingen en nog veel meer. Ook is er een draaimolen voor de kleine kin deren. De markt wordt gehou den van 10.00 uur tot 17.00 uur. De toegang is gratis. KOUDEKERKE - Stichting Kous organiseert op zaterdag 21 september een Bric-a-Brac in Koudekerke. Het evenement start om 9.00 uur door het hele dorp. De route en platte grond van de deelnemers kan gehaald worden bij Black White, Middelburgsestraat 83- B, schuin tegenover de molen. Deelnemers zijn kenbaar aan de ballonnen Bric-a-Brac. MIDDELBURG - Zaterdag 21 september is het Wereld Al zheimer Dag en zal er in 't Gasthuis, Noordpoortplein 2, te Middelburg weer een Al zheimercafé plaatsvinden van 1430 tot 16.00 uur. De zaal is geopend vanaf 1400 uur. Gast is Rob Oostinga, geriatrie en thuiszorg fysiotherapeut Het thema is Samen Bewegen Na de presentatie is er ruim ge legenheid om met elkaar er varingen uit te wisselen en in discussie te gaan. U kunt vragen stellen aan Rob Oos tinga en aan de professionals en vrijwilligers in de zaal. Tij dens deze bijeenkomst heeft u de mogelijkheid lotgenoten te ontmoeten. U bent welkom aan de leestafel en aan de in- fotafel van de Stichting Alzhei mer Nederland. Zoals in ieder café, is er de mogelijkheid om iets te drinken, voorzien van een hapje. MIDDELBURG - In de Kunstuit leen in Middelburg wordt op zaterdag 21 september een gra tis workshop Assemblages ma ken gegeven. Een assemblage is een compositie van allerlei samengevoegde verschillen de onderdelen. Kunstenares Marijke Leertouwer heeft een verzameling oude boeken, ke ramiek, doosjes, hout, metaal, poppetjes etc. verzameld waar je uit kunt kiezen. De gemaak te assemblage wordt gefoto grafeerd en is na afloop te zien in een facebookexpo. Uiteraard mag het werk mee naar huis genomen worden. Voor deze inloopworkshop is reserve ren niet nodig, je kunt op elk gewenst tijdstip binnenlopen tussen 12.00 en 18.00 uur. De Kunstuitleen is te vinden in het bekende Silogebouw aan de Kleverskerseweg 49 te Mid delburg. De workshop wordt georganiseerd in het kader van het duurzaamheidfestival dat op 20 en 21 september gehou- •ti/m O Stichting Kous organiseert op zaterdag 21 september een Bric-a-Brac in Koudekerke. FOTO: PR den worden op het terrein bui ten de Kunstuitleen. MIDDELBURG - Religie, filo- sofie en wetenschap lijken tot tegengestelde inzichten te lei den. We beschouwen ze vaak als afzonderlijke vakgebieden, maar zijn ze dat ook werkelijk? De Theosophical Society Point Lorna verzorgt op woensdag 25 september een lezing over Universele Wijsheid: Religie, Filosofie en Wetenschap. In deze lezing laten ze zien dat religie, filosofie en wetenschap in essentie een eenheid vor men. Het zijn de drie facetten van één universele wijsheid die in staat is antwoord te ge ven op alle levensvragen. De lezing begint om 19.30 uur in ZB Planbureau en Bibliotheek van Zeeland, Kousteensedijk 7 in Middelburg. De zaal is open vanaf 19.00 uur en de lezing eindigt om circa 21.45 uur. Toe gang vrij. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Meer informatie op www.blavats- kyhouse.org OOSTKAPELLE - Zondag 22 september kunnen bezoekers de verborgen schatten van Terra Maris in Oostkapelle be wonderen. De rondleidingen starten om 13.00,14.00 en 15.00 uur. Een gids neemt de bezoe kers mee naar het 'Open depot' op de zolder van het museum en vertelt daar alle bijzonder heden over de vogels, zoog dieren en andere objecten die daar te zien zijn. Vooraf reser veren is niet nodig. Deelne mers kunnen zich op de dag zelf bij de balie melden voor deelname. Kosten: entreeprijs museum plus 1 euro. MIDDELBURG - Repair Café Middelburg heeft een bijeen komst op donderdag 19 sep tember van 19.00 tot 22.00 in het Bowling en Partycentrum De Kruitmolen, Kruitmolen- laan 129 in Middelburg. Hier helpen de reparatie vrijwilli gers u graag met allerhande reparaties, geven zij advies en informatie over, elektrische apparaten, fietsen, kleding, laptops, tabiets, smartphones en verder alles wat u kunt dra gen. Behalve witgoed. Repara tie tegen materiaalkostprijs en een donatie is altijd welkom. De gastvrouw staat klaar om u naar de juiste reparateur te begeleiden. MIDDELBURG - Op don derdag 19 september om 20.30 uur start Maaike Ou- boter haar nieuwe landelij ke tournee in de Oostkerk. In 2013 brak ze in een mum van seconden doorbrak toen ze met haar nummer'Dat Ik Je Mis' de voltallige jury van talentenjacht De Beste Sin ger-Songwriter Van Neder land in tranen bracht Brakland Op vrijdag 20 september om 20.30 uur is het de beurt aan drie topmuzikanten: Leoni Jansen, Carel Kraayenhof en toppianist Jeroen van Veen. Zij brengen het program ma Brakland. De liefde voor folkmuziek bracht hen bij elkaar. Canto Ostinato Op 21 september om 20.30 uur wordt een bijzondere uitvoering gegeven van de Canto Ostinato, het mees terwerk van Simeon ten Holt. Het is precies veertig jaar geleden dat deze com petitie voor het eerst werd uitgevoerd. Het beroemde De Rijckere Orgel wordt be speeld door Aart Bergwerff en de piano's door Jeroen en Sandra van Veen. Bij het repaircafé helpen de vrijwilligers u graag met allerhande reparaties. FOTO: PR Aan de Meanderlaan in de Middelburgse wijk Dauwendaele staat een flat met 252 woningen. De bewoners van de Mean derflat, veelal mensen met lage inkomens en van meer dan twintig verschillende nationaliteiten, hebben te maken met sociale problematieken als sociaal isolement, meervoudige problemen achter de voordeur, een desolate openbare ruim te, drugsoverlast en criminaliteit. MIDDELBURG - Onderin de flat bevindt zich een ontmoe tingsruimte en creatieve werk plaats, waar de kunstenaars Marlou Pluymaekers en Anda van Riet de bewoners van de flat met behulp van kunst hel pen met het verbeteren van de problemen in de wijk Het Penny wafelhuis, een commu nity art project geïnitieerd door Kunsteducatie Walcheren, is de afgelopen jaren zeer waar devol gebleken voor de per soonlijke ontwikkeling van de bewoners en de sociale cohe sie in de wijk. Naar aanleiding van het succes van het Penny wafelhuis gaf Kunsteducatie Walcheren de opdracht aan Christine Ravenhorst (onder andere Leefbaarheid en Cul tuur Brabant; Zuidwaterlinie Festival) en Claartje Rijkers (on der andere projectleider com munity art Bergen op Zoom) om onderzoek te doen naar de kansen voor culturele inter venties in Zeeland. De presen tatie van dit onderzoek vormt de aanleiding voor de Expert meeting Pennywafelhuis/KEW Kansen voor Culturele Inter venties in de Wijk. De Expertmeeting zal plaats vinden op donderdag 26 sep tember in Hotel Arneville Middelburg, op loopafstand van het Pennywafelhuis. Ron Lubbersen (ZB Planbureau en Wijktheater Middelburg) treedt op als dagvoorzitter en zal Marlou Pluymaekers, Anda van Riet en Han Eygenraam bevragen op hun ervaringen en visie op de kansen voor de 'Pennywafelaanpak'. Sikko Cle- veringa (directeur en oprichter van CAL-XL en expert op het gebied van community art) verzorgt de keynote. Christine Ravenhorst en Claartje Rijkers presenteren de uitkomsten van hun onderzoek en de aanbe velingen voor de doorontwik keling van het project. Onder leiding van Ron Lubbersen en Sikko Cleveringa gaan de ge nodigden aan de slag om in co-creatie de eerste contouren van nieuwe culturele interven ties in de wijk te ontwikkelen. Daarna vertrekt het gezelschap naar de Meanderlaan voor een bezoek aan het Pennywa felhuis, waar men onder het genot van een drankje de ex positie van foto's en 'Meander- Art' kan bekijken. Ook zal het Wijktheater hier haar manier van werken demonstreren. Op zaterdag 28 september vindt in en rond het Pennywafel huis het Pennywafel Festival plaats. Dit buurtfeest is voor jonge en oude buurtbewoners. Wethouder Johan Aalberts verzorgt de opening. Daarna zullen er culturele workshops plaatsvinden, optredens van buurtbewoners Esther Sipke, JP & Lonneke de Klerk en Theo de Jonge' zijn jeugdor kest. Het feest wordt versierd met een expositie van foto's van het community art project.

de Faam | 2019 | | pagina 10