ziet u iets VERDACHTS? bel 112 M Het woord aan raadslid Huib Ghijsen Parkeerbezoek aanmelden met de BezoekersApp (Jeugd)wijktafel Klarenbeek-Veersepoort Stationsbrug vanaf 23 september afgesloten VOORKOM WONINGINBRAAK! Raadsvergadering in stadskantoor Open Monumentendag Raadscommissie Waterpark Veerse Meer GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Burgerparticipatie? Burgerparticipatie staat hoog in het vaandel van de nieuwe omge- vingswet. Daarin wordt bepaald dat bij veranderingen in de directe omgeving - denk vooral aan bouw projecten, - de mensen die er belang bij hebben daarover mee mogen denken, praten, adviseren en - soms - beslissen. Dat dit hard nodig is tonen de verschillende woningbouwprojecten aan die deze maand in de gemeenteraad op de agenda staan. De SP betreurt het zeer dat het unieke kreekruggengebied van Cleene Hooge, ondanks de inzet van de bewoners en de Stichting Cleene Hooge, toch door bebou wing wordt aangetast en vindt dat in ieder geval het restant van de grond verkocht moet worden, zodat er minder woningen nodig zijn. Bij de projecten Veerse weg Oost, Veerse Poort 5 en Krooneveldweg is er te laat en onvoldoende met de bewoners overlegd zodat er veel extra tijd en energie moest worden aangewend om toch tot overeenstemming te komen, wat niet volledig is gelukt. Daardoor zullen er nog veel vertragende gerechtelijke procedures kunnen volgen. De SP vindt dat wonen in een goede woonomgeving een groot goed is voor alle inwoners. Daarom moet de gemeente zorg vuldig omgaan met gerechtvaar digde wensen van de bestaande bewoners bij nieuwbouwprojecten en bestemmingswijzigingen. Huib Ghijsen Raadslid SP Middelburg Woont u in een gebied met betaald parkeren, dan kunt u nu ook uw bezoek met korting laten parkeren via de Bezoe kersApp Middelburg. U kunt de auto van uw bezoekers digitaal aan- en afmelden. U koopt vooraf parkeertegoed in. En als er bezoek komt, meldt u het kenteken van uw bezoek aan en af via de BezoekersApp. Uw bezoek mag dan parkeren op betaald par keerplaatsen in uw parkeergebied. Een kaartje van een automaat of een bezoekerskaart in de auto leggen is niet meer nodig. U betaalt per minuut en niet zoals bij de bezoekerskaarten per uur. U betaalt dus nooit te veel. Deze 'app' is een website die u makkelijk kunt gebruiken op com puter, smartphone en tablet. Het is in 2019 ook nog steeds mogelijk om van de papieren bezoekerskaarten (achter de voor ruit) gebruik te maken. Kijk voor de voorwaarden en het aanvragen op www.middelburg.nl/ bezoekersvergunning Heeft u na het lezen van de web site nog vragen over de Bezoe kersApp of wilt u persoonlijk een uitleg over de BezoekersApp, dan helpen wij u graag verder. U kunt hiervoor een afspraak maken met parkeerbeheer Middelburg via tele foonnummer: (0118) 67 52 41. Op donderdag 19 september om 20.00 uur staat de wijk- tafel Klarenbeek-Veersepoort weer op de agenda. U kunt in Café Willem onder andere in gesprek over de wijkvisie en het onderwerp vuurwerk. Kinderen en jongeren van 8 tot 18 jaar zijn die avond van harte welkom op de speciale "jeugdwijk- tafel". Tussen 19.00 en 20.00 uur kunnen zijn in gesprek met het wijkteam, de wijkwethouder en de wijkmanager. Zij mogen zelf weten wat ze willen bespreken. We zijn in ieder geval benieuwd naar hun ideeën over de wijkvisie en hun kijk op vuurwerk. Na de jeugdwijktafel start de reguliere wijktafel. Inloop vanaf 20.00 uur en aanvang 20.15 uur. ledereen is welkom. Van 23 september tot en met 12 april 2020 is de Stationsbrug afgesloten voor alle verkeer. De brug moet gerenoveerd worden. Hiervoor wordt de Stationsbrug naar Krimpen aan den IJssel geva ren. Het werk aan de brug brengt veranderingen met zich mee voor onder andere voetgangers, (brom) fietsers, openbaar vervoer en de scheepvaart. Tussen de binnenstad en het NS- station wordt een tijdelijke brug over het Kanaal door Walcheren gelegd. Aan de Loskade komt een tijdelijk busstation, zodat reizigers vanuit de stad te voet de ponton brug kunnen oversteken om de trein te pakken. Lees meer over de wijzigingen op www.zeeland.nl/stationsbrug De gemeenteraad van Middelburg komt op donderdag 12 september om 19.30 uur bijeen in het stadskantoor. U bent van harte uitgenodigd om de vergadering bij te wonen. De agenda, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeen teraad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesysteem op middelburg.raadsinformatie.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskantoor. Via het raadsinformatiesysteem kunt u de vergaderingen van de Middel burgse gemeenteraad en commissies live volgen of later naluisteren. Op zaterdag 14 september is het Open Monumentendag. Tientallen monumenten in de gemeente Middelburg zijn tussen 10.00 en 17.00 uur gratis te bezoeken. Ook zijn er de hele dag door verschillende wande lingen door de stad, rondleidingen en activiteiten. Het programma leest u in de door de drie Walcherse gemeenten gemaakte brochure. Deze is af te halen bij de Tourist Info in de Drvkkery aan de Markt. Ook kunt de brochure downloaden van www.middelburg.nl 11 pen Op woensdag 18 september is er in het Waterschapskantoor aan de Kanaalweg een verdiepende raadscommissie over het Water park Veerse Meer. De commissieleden worden bijgepraat over wat er leeft onder de inwo ners, wat de grootste knelpunten zijn en hoe zij betrokken worden bij de plannen. Wethouder Chris Simons geeft een toelichting op de stand van zaken en de procedure. Gerro Vonk (directeur Driestar) presenteert de plannen. Dagvoorzitter is Hans Alberse. Inwoners zijn ook van harte welkom deze bijeenkomst bij te wonen. U kunt zich aanmelden via griffie@middelburg.nl Commissievoorzitter Piet Kraan opent de avond om 19.30 uur. De bijeenkomst is om 22.30 uur klaar. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter ©Gem^Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. VERANTWOORDING WNT-vercntwoo'ding 2018 Vereniging van Zeeuwse Gemee-len WNT-verontwoo'ding 2018 Stichting de Zce-wse Ombudsman VERKEERSBESLUIT Intrekken besluit gehandicaplersarkeefplaals Maasstraat 35d en Stadhcuderslacn 49 AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Grffioenpcd volkstuincomplex, Klein Vaanderen 27-29, Ko'endijk 20, Lange Delf* 11loskcdc 45, Seissingel 100, Ooslerscheldestroa* 3,11, 15,17,19,23,25,29,31,41 en 43, Noo- rebcu'sïaat 13,5, 8 en 10, Kerkban 14, 18 en 20, Molenweg 7,9 en 11 te Nieuw- en Sint Jooslond en Zeeburgstroa* 8. 10, 12,5,9,11 en 13 te Nieuw- en Sint jooslond VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Hammankjöldlaan 21Lange Delft 3 KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Baaijenompod 2, leliendoalseweg 10 VASTSTELLEN MANDAATBESLUIT RUD Zeeland 2019 gemeente Middelburg U"f«TEHD»a

de Faam | 2019 | | pagina 9