Open dag in nieuwbouw van het Calvijn College Veere's Genoegen geeft een bevrijdingsconcert Winnaars Message in a Bottle De Faam WOENSDAG 11 SEPTEMBER 2019 ONDERWIJS IK VIND DE SCHOOL HEEL LEUK EN DENK ER VEEL TE KUNNEN LEREN VAIAT MO WT VlJMie Y&S.V57 PAT MOTT&MU AeicMtUe 'ZJSÜF COLOFON "Ik vind de school heel leuk en denk er veel te kunnen opsteken." aldus locatiedirecteur Gerrit Terlouw. Maar ook de leerlingen van het vernieuwde Calvijn College zijn er goed over te spreken. Mirthe Oova: "In het begin was het een beetje zoeken, nu weet ik alles goed te vinden." Geertje Venema: "Ik vind de school heel leuk en denk er veel te kunnen opsteken." Steven Tolkhoek: "Het is een mooi gebouw." Niek Maljaars: "Ik verwacht hier een leuke schooltijd te gaan hebben." "Ik vind het resultaat prachtig en ben er zeer tevreden over" vertelt locatiedirecteur Gerrit Terlouw over de nieuwbouw van het reformatorische Calvijn College aan de Middelburgse Kruitmolenlaan 60. Woensdag 18 september om 14-30 uur is de officiële opening met daarna open huis voor belangstel lenden. MIDDELBURG - De nieuwe school is enkele weken in ge bruik. Het is energieneutraal gebouw met veel ruimte, licht en overzicht, en past qua in richting bij de visie van de school. Terlouw "Als je een nieuwe school bouwt moet je bij binnenkomst het gevoel hebben: ik ben hier welkom. Wij hadden een onderwijsde- legatie uit Brussel op bezoek. En een van hen bekende dat gevoel te krijgen." Scenario's Terlouw schetst het ontwerp proces van de nieuwbouw: "Een vleugel van het voorma lige pand en de gymzalen zijn gebleven. Het middelste deel was economisch afgeschre ven. Wij hebben gekeken naar Mirthe Ovaa en Geertje Venema genieten in de mediatheek. verschillende scenario's. Gaan wij het strippen, aankleden en inrichten? Of alles afbreken en nieuw bouwen? Of gron dig renoveren en nieuwbouw? Een renovatie en deels nieuw bouw bleek de oplossing." Positief "De ervaringen sinds de inge bruikname zijn positief,"gaat Terlouw verder. "Aan de plei nen wordt nu nog gewerkt Door de inrichting willen we de leerlingen uitnodigen om te bewegen. Er komen drie speel veldjes voor voetbal, hockey en basketbal." Terlouw vindt het fijn dat de school energie neutraal is: "Wat wij gebruiken wekken we ook op dankzij een warmtepomp en zonnepane len. Wij weten dat het klimaat te lijden heeft van ons con sumptiegedrag. We moeten zuinig zijn op wat God ons in de natuur heeft gegeven. Dat is de plicht van de christelijke school." Dankbaar Terlouw sluit af met:"lk ben blij en dankbaar dat de gemeente Middelburg bereid is geweest om mee te werken. Zodat we dit kunnen realiseren." Woensdag 18 september van 16.00 tot 17.15 uur en van 19.00 tot 20.30 uur is er open huis. Belangstellen den mogen in het gebouw rondkijken, met docenten praten en ze krijgen een toelichting over het ont werp van de nieuwbouw. www.cah/ijncollege.nl VEERE - Muziekvereniging Veere's Genoegen uit Veere verzorgt zaterdagavond 9 no vember een Bevrijdingscon cert in de Grote Kerk in Veere. Het concert staat in het teken van 75 jaar bevrijding en is de muzikale afsluiting van diverse herdenkingen in de gemeente Veere. Het ruim veertigkoppi- ge fanfareorkest van muziek vereniging Veere's Genoegen onder leiding van dirigent Thomas Bruijns, wordt bijge staan door een band en gast- zangers. De avond wordt extra memorabel door het beeld en videomateriaal, bijzondere verlichting en decorstukken zoals enkele legervoertuigen uit de periode van de Tweede Wereldoorlog. Het muzikale programma wordt aangevuld met het vertellen van enkele verhalen uit de Tweede We reldoorlog die zich hebben af gespeeld in en rondom enkele Veerse kernen. Het publiek kan genieten van diverse soorten muziek, onder andere uit de tijd van de Tweede Wereld oorlog maar ook van diverse hedendaagse muziek. Het con cert begint zaterdagavond 9 november om 20.00 uur en de zaal is vanaf 19.15 uur geopend voor publiek. Kaarten kosten 8,50 euro (inclusief een con sumptie en garderobe) en zijn online te verkrijgen via www. veeresgenoegen.nl. Er is plaats voor maximaal 450 bezoekers. Het concert wordt mede mo gelijk gemaakt door de ge meente Veere. Kijk voor meer informatie op www.veeresge- noegen.nl of de Facebookpa- gina van de muziekvereniging. MIDDELBURG - De tentoonstelling 'Message in a Bottle - Slag om de Schelde' op het Plein in de ZB, Kousteensedijk 7 in Middelburg is vorige week geopend. De tentoonstelling bestaat uit twaalf gedichten over het thema 'vrijheid', geschreven door jongeren. Burge meester Harald Bergmann heeft de drie ju ryprijzen uitgereikt. Ook zijn de drie winnaars van de publieksprijs bekendgemaakt. De ten toonstelling is in de ZB te zien tot en met 25 september en gaat daarna als reizende ten toonstelling door Zeeland. Winnaars j u ry prijzen De jury heeft Lea Schickling (Nehalennia Mid delburg) aangewezen als schrijfster van het mooiste gedicht. De tweede en derde prijs Advertentieverkoop en media-advies E sven.van.liere@persgroep.nl T 06- 153143" Krant gemist? Vul svp het formulier op de website in onder de knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Familieberichten Efamilieberichte n week bladen@persgroep.nl T (o88)-oi37268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E rubrieken@persgroep.nl T 0900-6743836 Kantooradres Edisonweg37E 4382 NVVIissingen zijn gewonnen door Heline Bogert en Lisa Koedood, beiden van Calvijn College Tholen. Winnaars publieksprijzen Het publiek mocht tijdens het landelijke startmoment '75 jaar herdenking Slag om de Schelde' in Terneuzen haar stem uitbrengen op de drie mooiste gedichten. De eerste prijs is gewonnen door Elise Minderhoud (Ne halennia Middelburg), de tweede prijs door OdyZee College Middelburg met het Klassen- gedicht en de derde prijs door Lea Schickling (Nehalennia Middelburg). In totaal hebben 230 mensen hun stem uitgebracht. Alle prijs winnaars hebben een cadeau ontvangen. Als aandenken hebben de twaalf auteurs hun ge dicht ingelijst mee naar hub gekregen. Redactie Bied je nieuws aan op de website via de knop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via Agendaberichten Plaatsen Voor overige redactiezaken: Frank Husslage frank.husslage@persgroep.nl 088-0136921 (niet voor krant gemist) Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: 0 www.persgroep.nl Dit is een uitgave van de Persgroep Nederland BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep.

de Faam | 2019 | | pagina 5