Kom gezellig langs en isoleer je helemaal suf KlU De Faam WOENSDAG 11 SEPTEMBER 2019 WALCHEREN KORT Wandelen in september Hoe goed is jouw Frans? Foto-expositie in het kasteel Kabouters houden kijkdag Moffenmeiden Kinderkleding Koffie, gebak en kraampjes Vragen over echtscheiding? MIDDELBURG - Vrijdag IJ sep- tember is de Dag van de Schei ding. Op deze dag organiseert het Juridisch Loket Middelburg een speciaal inloopspreekuur Kozijnen Deuren Veranda's Schuifpuien Dakkapellen Thuis tussen binnen en buiten. Kunststof kozijnen met extra veel voordeel tijdens onze open dagen op 13 en 14 september* Gratis extra isolatie in het kozijn Maximale isolatie met ALKU00 IKD technologie s/ Triple glas voor de prijs van dubbel glas Superisolerend HR+++ glas Krijg een slimme thermostaat cadeau Zie meteen wat je bespaart ALKU Ontdekkingscentrum Middelburg Klarinetweg 5 www.alku.nl Openingstijden: vr 13 sept 9.00 -17.30 uur za 14 sept 9.30 -16.00 uur Vraag naar do actiavoorwaarden Duurzame geveltoepassingen OOSTKAPELLE - Elke woens- dagmiddag in september organiseert Werkgroep Land goed Wandelingen Oostka- pelle (LGWO) weer een mooie wandeling van ongeveer an derhalf uur door Oostkapel- le met een gids. De gids komt zelf uit Oostkapelle en zal u allerlei leuke verhalen en in teressante wetenswaardighe den over het dorp vertellen. Vertrek om 13.30 vanaf Info- KnoopPunt 't Wachtertje, bij de Dorpskerk. De kosten zijn 2 euro voor volwassenen en 1,50 euro voor kinderen tot 18 jaar. Opgeven niet nodig, maar er kunnen maximaal twaalf deelnemers meedoen, vol is vol! Meer informatie over de gidswandelingen en beweg- wijzerde wandelroutes in Oostkapelle kunt u vinden op www.wroostkapelle.nl MIDDELBURG - De Alliance Fran^aise op Walcheren start in de week van 7 oktober weer met de cursussen Frans. Er zijn groepen op elk gewenst niveau: van beginner tot ge vorderde. Ook zijn er modules conversatie voor de degenen die hun spreekvaardigheid willen verbeteren. Informa tie - en inschrijfa vonden zijn er op dinsdag 24 en maandag 30 september tussen 19.30 en 21.00 uur in de aula van Ne- halennia SSG, Breeweg 71e in Middelburg. Op onze website kunt u nu ook al informatie vinden. Zo is er een geheel vrijblijvende online niveautest, leuk om een indruk te krijgen van uw niveau. Aanmelden voor een cursus kan nu al via https//afpb.nl/walcheren. U kunt ook mailen naar cursus. walcheren(a>afpb.nl of bellen naar 06-28549744. WESTAPELLE - Johan Geerse exposeert met vijftien foto's rondom het thema basalt en 'oofd in het 'Kasteel van Bata via' aan de Zuidstraat 43 in Westkapelle. Basalt. Een van de meest gekende materialen voor dijkbekleding. Soms zo maar neergelegd. Soms zelfs willekeurig neergegooid en met asfalt overgoten. Maar echt basalt, op de dijk. Daar zit een patroon in. Paalhoofden. Mooi verweerd, door de zee uitgebeten. In het zand geheid, ooit met de hand. In actie stug ge verdediging tegen de kracht van de zee, de golven brekend. In rust een fraai decor. Basalt en 'oofd. In vol bedrijf een drachtig samenwerkend. Soms mijmerend langs een vergeten dijk Er is een zestiende foto: 'aan de toog 2.019', geïnspi reerd door en gebaseerd op het bekende schilderij van Charley Toorop. Gemaakt in Westka pelle in toenmalig hotel de Valk De bewerking is gemaakt in het Kasteel van Batavia. VUSSINGEN - De kabouters van scoutinggroep de Golf brekers houden zaterdag 14 september een kijkmiddag voor meiden van 7 tot en met 11 jaar. Uitdaging, gezelligheid, samenwerken en leerzaam; dat zijn een paar steekwoor den die bij scouting horen. De kabouters beginnen om 1400 uur op De Blokhut aan de Bur gemeester van Woelderenlaan (naast de huisjes van Strand- park Zeeland) en zijn om 17.00 uur klaar. Uiteraard wordt er voor wat te eten en drinken gezorgd. Ga voor meer infor matie naar www.scouting- golfbrekers.nl MIDDELBURG - In het kader van 'De slag om de Schelde' presenteert Rianne Oosterom op donderdag 12 september om 19.30 uur haar boek Mof fenmeiden in boekhandel de Drvkkery. Broeder Dieleman speelt het lied 'Groot Eiland', dat geïnspireerd is op het boek. Toegang is gratis. Wie zeker wil zijn van een stoel kan zich aan melden in de Drvkkery of een vrijkaartje bestellen via www. drukkerijmiddelburg.nl NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Na het succes van de len te- editie wordt er op vrijdag 27 september een najaars- en winterkledingbeurs gehou den in De Lonneboot aan de Van Akenstraat 1 in Nieuw- en Sint Joosland. Kinderkleding in de maten 98 -176 (niet kapot én schoon) kan worden inge leverd en wordt in de hal van de school verkocht. De helft van de opbrengst is voor De Lonneboot en de andere helft is voor jou. De Lonneboot wil de opbrengst gebruiken om het schoolplein groen, gezel lig en schaduwrijk te maken. Samen met de opbrengst van vorige keer hopen we tot een mooi bedrag te komen. Wil je kleding inleveren en laten verkopen, stuur dan een mail naar lonnebootkledingbeurs@ gmail.com OOST-SOUBURG - Tijdens de Karolingenmarkt in Oost Sou burg op zaterdag 14 septem ber, is het ook leuk om een Bij de boekpresentatie van Rianne Oosterom in De Drvkkery speelt ook Broeder Dieleman. FOTO: PR bezoekje te brengen bij de kerk van Evangelie gemeente De Wijngaard in de Kanaalstraat. Op het voorplein is een gezel lig terras voor een kopje koffie met gebak, frisdrank of een pannenkoek In diverse kraam pjes verkoopt men spullen voor goede doelen. Er is een grote snuffelmarkt, een markt met tweedehands boeken en een beurs van goede, gebruik te kleding. De begintijd is 9.00 uur. De opbrengst gaat naar meerdere zendings- en ont wikkelingsprojecten. De kerk is open voor een bezichtiging, een meditatief moment of een goed gesprek. voor mensen die vragen over een echtscheiding of relatie breuk hebben. Tijdens dit extra inloopspreekuur kan iedereen binnenlopen bij het Juridisch Loket Middelburg aan de Rot- terdamsekaai 69. De juristen van het Juridisch Loket staan dan tussen 18.00 uur en 21.00 uur klaar met gratis juridisch advies. Daarnaast is er een ad vocaat aanwezig. De dag van de Scheiding valt jaarlijks op iedere tweede vrijdag van sep tember. Natuurlijk kan er ook op een ander moment contact worden opgenomen met het Juridisch Loket om juridische vragen over scheiden te stel len. Verder staat er veel infor matie op www.juridischloket. nl. Bijvoorbeeld een stappen plan waarin staat wat geregeld moet worden bij een scheiding of relatiebreuk. Is langskomen geen optie, dan helpen de ju risten ook telefonisch op werk dagen via 0900-8020 (0,25 euro per minuut). dagen O

de Faam | 2019 | | pagina 19