I toach je elftal naar de finale en win! krantjecontantje.nl HsiSH Op zoek naar een leuke bijbaan? Word weekkrantbezorger! Snuffelmarkt Rommelroute Speelgoed en kinderkleding Basiscursus bridge spelen Lezing Peter van Druenen Mysterieuze wandeling Help mee op de boerderij Literatuur en muziek RUBRIEKEN 'jM WOENSDAG 11 SEPTEMBER 2019 De Faam KORT WALCHERS NIEUWS Feestdagen Evenementen Auto Vervoer ZeelandCare 06-24324880 Vacatures Personeel Kleine letters, groot bereik? Bezorg één keer per week deze krant bij jou in de buurt. Interesse? Meld je dan aan op: Auto Vervoer? OOST-SOUBURG - Tegelijk met de Karolingenmarkt op zaterdag 14 september is er in en rondom Kerk De Open Ha ven aan het Oranjeplein 2 in Oost-Souburg weer veel te doen. Van 845 tot 16.00 uur wordt er een grootse snuffel-, rommel-, boeken- en kle- dingmarkt gehouden. Deels in de bijgebouwen van de kerk en deels in de tuin en op het pleintje voor de kerk. In de kerkzaal kunnen de bezoekers van mooie muziek genieten en even bijkomen van alle drukte in Oost-Souburg. Tevens kunt u van een kopje koffie metzo'n beroemde wafel of iets anders genieten in de Ark achter de kerk en bij mooi weer op het terras bij de Ark. Kijk voor meer informatie op www.pgos.nl MIDDELBURG - In de Mid delburgse wijk Dauwen- daele wordt op zaterdag 14 september van 9.00 uur tot 15.00 uur een rommelroute gehouden. De deelnemende straten zijn Kriekenhofstraat, Kriekenhof, Rusthofstraat, Dauwendaelsestraat, Land- luststraat, Vreedenburgstraat, Vreedenburg, Torenhofstraat, Dolfijnstraat, Kruitmolen- laan, Roozenburglaan, Wij- daustraat, Wijdauplantsoen, Wijdaudwarsstraat, Vluch ten burgstraat, Rustenburgs traat Rustenburgplantsoen, Tappershofstraat, Hooge Meestraat en Werfruststraat. OOSTKAPEUE - Dinsdag 17 september van 18.30 tot 21.00 uur is er in de Saronkerk aan de Noordweg34 in Oostkapelle een kinderkleding- en speel goedbeurs. Mail voor meer informatie naar kledingbeur- soostkapelle@hotmail.com MIDDELBURG - Dinsdag 17 september gaat bij de ZVU weer een basiscursus bridge voor beginners van start. Bridge is een spannend en boeiend kaartspel waaraan je veel plezier kunt beleven. Bij bridge speel je samen met je partner die tegenover je zit tegen twee tegenstanders. In deze basiscursus die bestaat uit twee keer twaalf lessen (in het najaar 2019 en voorjaar 2020) worden de regels van het spel op een zodanig helde re wijze uitgelegd dat iedereen zich het spel eigen zal kunnen maken. De beginnende bridger kan zelfs vrijwel direct aan de kaarttafel plaatsnemen. Omdat je steeds tegen andere paren speelt, is bridge een socia le sport. Je ontmoet veel ver schillende mensen en je kunt het overal en tegen iedereen spelen. De spelregels zijn we reldwijd hetzelfde! De cursus wordt gegeven in De Hoek steen in Middelburg. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Aan melden kan tot 16 september bij de ZVU, via 0118 - 634800 of www. volksuniversiteitzeeland, n l/program ma VLISSINGEN - Peter van Dme- nen houdt op 24 september de lezing Van vissersstad naar ka- persstad: Vlissingen 1134-1613. In zijn lezing gaat Van Druenen dieper in op het ontstaan en de ontwikkeling van de Vis sersstad en (vooral) de over gang naar Kapersstad. In dertig jaar tijd verdween de visserij, tot dan toe de dominante be drijfstak, volledig uit het eco nomisch leven van de stad. Het groeiende belang van de rivier de Schelde als diepe vaarweg van en naar Antwerpen, kli maatverandering, toenemend geweld op zee en ingrijpende bevolkingsbewegingen in Zee land en Vlissingen waren hier van de belangrijkste oorzaken. Het nieuwe stadstype dat hier na ontstond, de Kapersstad, kende niet alleen een andere economie, een andere samen stelling van de bevolking en een andere dominante gods dienst, maar ook een drama tisch ruimteprobleem. In 1315, het eerste jaar dat Vlissingen stadsrechten had, leek alles nog koek en ei: er was weinig grond, maar er woonden ook weinig mensen. De ongeveer honderd Vlissingers hadden ruim negen hectare tot hun beschikking en dat was goed te doen, zeker voor die tijd. De lezing wordt gehouden van 19.00 tot 21.00 uur in Speel Uus in Ter Reede, Vredehoflaan 370 te Vlissingen. De kosten zijn 2 euro inclusief koffie of thee Meer informatie of opgeven kan via samenopstap@wvo- zorg.nl MIDDELBURG - Donderdag- avond 26 september vindt de laatste stadswandeling Mys terieus Middelburg van het seizoen 2019 plaats, onder leiding van schrijver en voor malig stadsdichter Jan J.B. Kui pers. ledereen kan zich vooraf voor deze 'sinistere vertelwan- deling' inschrijving. De start is om 19.45 uur voor het oude stadhuis (zijde Vleeshal) op de Markt. De duur van de wande ling is twee uur. Meewandelen kost 11,99 euro per persoon. Boeken kan direct via jjbkui- pers@hotmail.com Verzocht wordt tijdig in te schrijven, om teleurstelling te voorkomen. Het maximale aantal deelne mers is 25. MIDDELBURG - De kinder- boerderij in Middelburg viert op zaterdag 28 september Bu- rendag. Helpt u De Klepperhoe ve een dagje mee? Van 10.00 tot 16.00 uur kunnen zij alle hulp gebruiken bij het schil deren van de stallen, onkruid verwijderen en bij het plan ten van bloemen en struiken. Uiteraard wordt een heerlijke boerenlunch verzorgt voor alle buren die hierbij helpen. Geef u nu op per e-mail: info@kin- derboerderij-middelburg.nl. Hiernaast staat er voor alle bu ren gratis koffie, thee en siroop klaar. Ook staan de Oud-Hol landse spelletjes op het erf en is er een springkussen. VLISSINGEN - De Literai- re Karavaan is writtenspoken initiatief om met ultrakorte voordrachten literatuur aan een breed publiek te bieden. Een collectief van zes schrijvers van mooie en goed gerecen seerde of aangeprezen boeken dragen voor uit hun gepubli ceerde werk of uit een speciaal voor de gelegenheid geschre ven tekst. Tijdens het optreden is er muzikale omlijsting van talentvolle gitarist Caspar de Groen en tekent Jeska Verste gen, live illustrator mee met de schrijversvoordracht. Het pro gramma duurt maximaal een uur, en vergt door de duur een relatief kleine luister-inspan ning. U kunt hier gratis bij zijn op zaterdag 14 september van 14.30 tot 15.30 uur aan de Oude Markt 5 te Vlissingen. Aanmel den is niet nodig. De kinderboerderij in Middelburg viert op zaterdag 28 september Burendag. Helpt u De Klepperhoeve een dagje mee? FOTO: PR EREDIVISIE Met SuperCoach laatje Nederland zien wie de baas is in De Eredivisie. Schrijf je nu in en maak alvast kans op twee felbegeerde kaartjes voor een thuiswedstrijd van Liverpool! Daarnaast maak je iedere speelronde kans op een officiële Liverpool United voetbal. Speel mee op pzc.nl/supercoach Evenementen i Concert Gerald Troost: zondag 15 september 2019. Aanvang: 19:30 uur. Hope 4 You Church, Gildeweg 29, Vlissingen. Toegang is vrij. Er wordt een collecte opgehaald. Vooraf aan het concert spreekt Gerald in Hope 4 You op zondagmorgen in de dienst: 10:00 uur. U bent ook hiervoor van harte uitgenodigd. Caravans, Campers Vouwwagens Familie zoekt gebruikte nette tourcaravan te koop tel: 06-31664693 Personeel Aangeboden Gezocht: Huishoudelijke hulpen en Zorgverleners intra- en extramuraal. HUIS AAN HUIS BLADEN Reserveren op werkdagen van 8.30-17.00 uur via rubrieken@persgroep.nl of telefoon 088-0139999 (optie 2) Sluittijd: vrijdag 15.00 uur of drie werkdagen voor plaatsing Brief onder nummer naar: Postbus 8759 3009 AT Rotterdam adverteren onder een rubriek Dg kranten worden bij je thuis afgeleverd. Alle leeftijden welkom (vanaf 13 jaar). bel of mail naar rubrieken rubhekenQpersgroep.nl

de Faam | 2019 | | pagina 14